Komu skrzydła…komu rogi, czyli… kto i po co udaje Katolika?


rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

„… Jak Ksiądz postrzega postawę naszych elit politycznych? Z jednej strony mamy próbę przemycania nowych ideologii, na przykład przez Platformę Obywatelską, z drugiej strony mamy wewnętrzny opór w Platformie, uosabiany przez Jarosława Gowina.

Jeżeli jest opozycja wśród polityków, to czy jest ona konsekwentna? Jeżeli zarządzona zostanie dyscyplina w tej sprawie i tupnie nogą pan premier, który udaje katolika, a nim nie jest – czy wtedy taki pan Gowin, aby za wszelką cenę pozostać w Platformie, bo w tym ma swój interes, nie zmieni swojego zdania? W moim odczuciu jego poglądy nie są zdecydowane i jednoznaczne. Polityków trzeba ocenić – zwłaszcza tych, którzy udają katolików albo wręcz świętokradzko przyjmują Komunię Świętą. Znajdują duchownych, a nawet hierarchów, którzy świętokradzkiej Komunii Świętej udzielają, podczas gdy należy odmawiać publicznie udzielania komunii tym, którzy szerzą kłamstwo, choćby ideologię gender, a następnie tego kłamstwa nie odwołują. Prywatna spowiedź tu nie wystarczy. Przecież publiczny jest grzech popierania homozwiązków jako małżeństw, popierania in vitro czy aborcji. Czy jest w Platformie i innych partiach przesiąkniętych nihilizmem ktoś, kto zdecydowanie i konsekwentnie kieruje się katolicyzmem? Chodzi też o kwestię szacunku dla prawdy, natury ludzkiej i prawa naturalnego. Prawo naturalne obowiązuje wszystkich, dlatego katolicy znajdują w swoim sprzeciwie wobec gender porozumienie z wyznawcami judaizmu, islamu, nawet pewnych tradycyjnych wierzeń afrykańskich. Dobrze byłoby, gdyby porozumienie dokonało się na gruncie uszanowania obrazu Bożego w człowieku, roli Boga Stwórcy i Zbawcy. Jeśli takie porozumienie jest na razie niemożliwe, to trzeba szukać fundamentu prawdy i prawa naturalnego…” (Rafał Pazio – X. Małkowski: Pan premier udaje katolika, a nim nie jest)

Pan Tusk niejednokrotnie z trybuny sejmowej powtarzał (cytuję) że „wie najlepiej” (tudzież „nikt tak jak on nie wie”) w jakiej Polacy biedzie żyją i to widac dotyczy nie tylko kwestii materialnej, ale ostatnio nawet w kwestii ideologicznej, moralnej, wyznaniowej. Panu Tuskowi najwyraźniej „doskwiera” tzw. „syndrom Boga” i to z czym kiedyś obnosili się Papieże – tj. „dogmat nieomylności” w czym utwierdzają Pana Tuska różnego rodzaju „Grasie”… W tej „nieomylności” zagalopował się już tak daleko, że obok „godności” naczelnego wodza w kwestiach politycznych, „namaścił się” na „autorytet” również w kwestiach moralnych i wyznaniowych! rzucając jak jakiś udzielny „szaman” rękawicę dogmatom kościoła katolickiego które pochodzą wprost z dekalogu. Ta „partia” to już prawie sekta! ponieważ jej przywódca dyscyplinuje swoich kolegów już nie tylko w kwestiach politycznych ale coraz mocniej w kwestiach ideologicznych! Cieszę się że ktoś z hierarchów Kościoła wreszcie publicznie nazwał rzecz po imieniu i pokazał palcem dlaczego temu Panu nie powinno się udzielac sakramentu komunii świętej (o odpuszczeniu grzechów nie wspominając). Dośc zgorszenia! Nie może się uznawac za katolika osoba która jawnie i bezbożnie występuje przeciwko przykazaniom boskim takim jak „nie zabijaj” i dąży do prawnego usankcjonowania ideologii, które Bóg w piśmie świętym wyraźnie potępia i zakazuje. Żadne tzw. „prawo” ludzkie (chocby najbardziej wymyślne) nie jest w stanie uzasadnic zbrodni, ani nie ma mocy nadrzędnej nad prawem boskim jakim winien się kierowac katolik. Jeżeli Pan Tusk uważa że katolicyzm polega na „kompromisach” i tzw. „POstępie” we wspomnianych w artykule kwestiach, to po prostu POmylił Kościoły! Niech sobie założy własny i w nim „błogosławi” in-vitro, aborcję, „roz-związki” partnerskie i co tam mu się jeszcze POdoba. W Kościele Katolickim na tego typu „POstęp” miejsca nie ma, koniec kropka.

Na koniec posłużę się cytatem jednego z internautów który w dośc prosty sposób opisał „hierarchię ważności” prawa boskiego wobec „widzimi się” POstępowców mieniących się Katolikami… (Odys)

pisze „nica”:  „Bycie chrześcijaninem to nie nakaz, to przywilej. Nikt nikogo nie zmusza do respektowania akurat tego „kodeksu”. Prawo świeckie nie zakazuje takich praktyk. To tak, jakby łysy na siłę chciał wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą fryzurę. Albo spełnia się zapisy regulaminu klubu, do którego chce się przynależeć, albo nie. Nikt nie mówił, że być chrześcijaninem to prosta sprawa. Szczera wiara wymaga wielu wyrzeczeń, a nawet rezygnacji z samego siebie. Dogmaty to podstawa tej wiary i one nie zmieniają się wraz z postępem. Trzeba sobie uświadomić, że to my musimy nagiąć się do tych wartości, a nie dopasowywać sobie zasady dla własnej wygody.”

podobne: Prawo do życia a sumienie narodu, czyli… polecam również: Posłuszeństwo w Kościele czyli… Katolicyzm zobowiązuje (a jeszcze bardziej Bóg). oraz: „Łajdacy się obrazili”… ale prawda jest niepodzielna.

Tomasz Alen Kopera - Fałsz

Tomasz Alen Kopera – Fałsz

Reklamy

7 comments on “Komu skrzydła…komu rogi, czyli… kto i po co udaje Katolika?

  1. Pingback: Zoll: propozycje zmian przepisów m.in. o aborcji przyjęto jednogłośnie | Odys Syn Laertesa

  2. Pingback: Prawo do życia a sumienie narodu, czyli… | Odys Syn Laertesa

  3. Pingback: “Non possumus!” – odpowiedź biskupów na próby podporządkowania Kościoła komunistom – Stooq | Odys Syn Laertesa

  4. Pingback: Andrzej Talarek: „Zabić downa” czyli… Albo cywilizacja życia, albo cywilizacja śmierci. | Łódź Odysa

  5. Pingback: Chora „służba zdrowia”. Radomskie szpitale toną w długach ale główny problem władzuchny to prof. Chazan. Komentarz Michalkiewicza i Ziemkiewicza. | Łódź Odysa

  6. Pingback: W sercu Kościoła. Ks. prof. Waldemar Chrostowski laureat Nagrody Ratzingera 2014: „Jezus żyje w swoim Kościele, to życie jest zabezpieczone przez wierność Tradycji”. | Łódź Odysa

  7. Pingback: Tuba Cordis: Czy Pan Jezus i Matka Boska byli Żydami? czyli… Hebrajczycy, Żydzi, Chazarowie. Judaizm a Chrześcijaństwo. Kościół Katolicki „nowym Izraelem”. | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s