Bezpiecznie „jak w banku”? Już nie!


Sommer: Rabunek na Cyprze. Jak wszędzie w UE

fragment:

„…Jakie były przyczyny takich planów cypryjskiego państwa, które przecież uchodziło dotąd za raj podatkowy? Oczywiście takie jak zwykle – niemożność dopięcia budżetu i dramatyczne zadłużenie. I jak zwykle zamiast dokonać drastycznych nawet cięć, postanowiono po prostu obrabować tych, którzy coś mają (w teorii podatkowej to się nazywa ability to pay principle – co się wykłada, całkiem logicznie zresztą, że trzeba rabować tych, którzy są zdolni zapłacić). Jak ktoś by chciał się dowiedzieć czegoś więcej o podobnych uzasadnieniach to zapraszam do mojej książki „Czy można usprawiedliwić podatki”.
Powstaje pytanie czy i w Polsce liberalny rząd Tuska poważy się na podobne posunięcie, zwłaszcza, że nad polskim budżetem zbierają się coraz bardziej czarne chmury? Śmiem twierdzić, że nie wątpię. Tym bardziej, że na początku lat 80. minionego wieku podobne działania były w naszym kraju na porządku dziennym i nikt się specjalnie nie burzył (wtedy zamrożono lokaty w walutach – PRL-owskich złotówek nie rabowano, tylko po prostu je drukowano). A niektórzy specjaliści z ministerstwa finansów z tamtych czasów wciąż w nim siedzą i dobrze pamiętają te sprawdzone metody….” (więcej po kliknięciu w odnośnik znajdujący się w tytule)

Odpowiadając na pytanie „czy i w Polsce liberalny rząd Tuska poważy się na podobne posunięcie, zwłaszcza, że nad polskim budżetem zbierają się coraz bardziej czarne chmury?” należy przypomniec sobie cytat, iż „Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niesprawiedliwości, której nie mógłby popełnić łagodny, liberalny rząd, jeśli zabraknie mu pieniędzy” – przestrzegał Charles Alexis de Tocqueville. Wszak „nasz” rząd dalej uchodzi ku radosnej egzystencji wszystkich stojących za nim socjalistów za „liberalny” – co oczywiście tylko potwierdza przytoczoną regułę ;).

Komunistyczne precedensy „wymyślnego” rabowania obywateli z ich pieniędzy znowu wracają do łask… Wszak czasy mamy wyjątkowe bo socjalizm zdążył ewoluowac do prawdziwie globalnej (internacjonalistycznej) formy obłąkania i kosztuje jak nigdy dotąd. Marks i Engels pewnie tańczą kankana a Stalin i Hitler płaczą ze wzruszenia 😛 …Mnie z kolei śmiac się chciało z „run-u” jakiemu POddały się redaktorki z telewizyjnych szczekaczek nurtu ściekowego, gdy z nieudawanym przejęciem (marszcząc brew) zaczęli przemawiac do „ludu” że „nam na szczęście nic takiego nie grozi”. Ot tak po prostu! Nie żeby komuś się chciało wytłumaczyc czym jeden bankrut różni się od drugiego… Myślę że to dlatego, iż dla tego „nie-rzondu” nie ma rzeczy nie do wytłumaczenia i tak jak teraz jest nam POtrzebny „pakt fiskalny” tak za jakiś czas będzie nam potrzebny kolejny fiskalny gwałt na podatnikach, ponieważ państwo polskie jest zadłużone po uszy… „Ignorancja jest błogosławieństwem” („Matrix”).

PS’ …ciekawi mnie tylko na ile władze Cypru pomogły tym „gestem” mafii w wypraniu pieniędzy a na ile tę mafię okradli… I na ile oburzenie Pana Putina było prawdziwe a na ile wyreżyserowane ;)…

PS”… wnoszę o zmiany w przysłowiu… powinno byc „niebezpiecznie jak w banku” 😛

…Odys

podobne: Informacja warta 3,7 mld Euro, czyli „cypryzacja depozytów bankowych” – DwaGrosze oraz: Cypr. Precedens już jest… kto następny?

Napad na bank w stylu cypryjskim

Reklamy

One comment on “Bezpiecznie „jak w banku”? Już nie!

  1. Pingback: Moralne i ekonomiczne konsekwencje głupoty czyli… „Dobrobyt” płacy minimalnej, średniej krajowej, bezwarunkowego dochodu gwarantowanego i programów socjalnych. PIS gwarantuje bankom niezatapialność (za oszczędności Polaków). |

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s