Śmierc Petroniusza – zemsta Nerona? Borys Bieriezowski nie żyje


Rosyjski biznesmen Borys Bieriezowski nie żyje

fragment:

23.03. Londyn (PAP) – Przebywający od wielu lat na emigracji rosyjski biznesmen Borys Bieriezowski został znaleziony martwy w wannie w swym domu w Londynie – poinformowała w sobotę rosyjska agencja ITAR-TASS, powołując się na źródła z otoczenia Bieriezowskiego.

Wiadomość tę potwierdziła moskiewska kancelaria adwokacka „Aleksandr Dobrowinski i Partnerzy” oraz zięć Bieriezowskiego Egon Schuppe za pośrednictwem portalu Facebook. Według niektórych źródeł skonfliktowany z Kremlem 67-letni biznesmen popełnił samobójstwo.

Od 2001 roku Bieriezowski ścigany jest przez władze rosyjskie pod zarzutem malwersacji finansowych, prania pieniędzy i prowadzenia przygotowań do obalenia siłą ustroju państwowego Rosji. W 2003 roku biznesmen uzyskał azyl w Wielkiej Brytanii i zamieszkał w posiadłości Wentworth Park w podlondyńskim Surrey strzeżony przez weteranów francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Wartość tej rezydencji szacuje się na 25 mln funtów.

Według Schuppego Bieriezowski był ostatnio w depresji. Zaniedbywał kontakty z przyjaciółmi i znajomymi i tylko z rzadka wychodził z domu. Powodem jego stanu miała być seria przegranych spraw sądowych, co naraziło go na ogromne wydatki i postawiło na krawędzi bankructwa…”

całość tu:  pb.pl

ostatnia linijka… „Szarą eminencją Bieriezowski przestał być wraz z nastaniem rządów Władimira Putina.”… człowiek nigdy nie jest zbyt inteligentny, wpływowy czy bogaty, żeby nie mógł stracic wszystkiego (łącznie z życiem) w jednym momencie za bycie niepokornym wobec silniejszych od siebie.

…Odys

Reklamy

3 comments on “Śmierc Petroniusza – zemsta Nerona? Borys Bieriezowski nie żyje

  1. Pingback: cynik9: „Amnestia dla oligarchy czyli”… jak cię piszą tak cię widzą (uwaga! mogą kłamać) | Łódź Odysa

  2. Pingback: Rosja: pogrzeb Niemcowa to pogrzeb epoki, tymczasem główny świadek zabójstwa opuścił Rosję. Michalkiewicz o męczeństwie za demokrację. | Łódź Odysa

  3. Pingback: Służby specjalne i dane Polaków. Pieniądze na walkę z rosyjską propagandą. Czy „taśmy Wprost” wypłyną raz jeszcze? Wyciek stenogramów (smoleńskich) pokazuje słabość państwa. Niemcki wywiad ma informacje o zamachu w Smoleńsku?

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s