Psy się gryzą na podwórzu a kruk krukowi oka nie wykole… co Polakom po Smoleńsku?


Kaczyński źle rozgrywa Smoleńsk. Umacniania polityczną pozycję Donalda Tuska. – LESZEK SZYMOWSKI

fragment:

„…Za każdym razem, kiedy lider PiS przesadza w ostrości języka, media formułują czytelny przekaz, że „nieobliczalny wariat” jest jedyną alternatywą dla rządów PO – faktycznie dalekich od doskonałości. To sprawia, że poparcie dla PO rośnie. Tym samym agresywna retoryka Kaczyńskiego jest na rękę Donaldowi Tuskowi; Kaczyński skutecznie straszy tych Polaków, którzy może nie są zwolennikami PO, ale jeszcze bardziej boją się PiS. Tym samym Kaczyński – wbrew temu, co mówi – staje się nie wrogiem, ale sojusznikiem Tuska. Może to wynikać z tego, iż nie rozumie, że duża część wyborców jest sprawą Smoleńska po prostu zmęczona.

Aby pozyskać większy elektorat, Jarosław Kaczyński musi wprowadzić do swoich wystąpień szereg innych spraw. Katastrofa smoleńska była niewątpliwie ogromną tragedią, jej wyjaśnianie jest bezsprzecznie realizowaniem polskiej racji stanu. Jednak nie można działalności całej partii opierać tylko na walce o prawdę o Smoleńsku. Dla dużej części elektoratu sprawa Smoleńska – jeśli w ogóle jest istotna – to występuje na dalekim miejscu wśród priorytetów. Przeciętny Polak – bardziej niż kolejnych skandali związanych ze Smoleńskiem – obawia się wzrostu cen, bezrobocia, braku dostępu do edukacji i służby zdrowia. Wiele milionów Polaków od władzy oczekuje przede wszystkim naprawy gospodarki, wyjścia z kryzysu, poprawy infrastruktury, likwidacji bzdurnych przepisów i wielu absurdów życia codziennego…” (całośc tu: Kaczyński źle rozgrywa Smoleńsk. Umacniania polityczną pozycję Donalda Tuska. – Najwyższy Czas!)

podobne: „Z gadzinowego funduszu” czyli… NPW albo „brzoza warszawska”.

rys. Andrzej Krauze

…Niech przemówi poeta (Jacek Kaczmarski – Psy):

Wszyscy stoją zapatrzeni.
Taki zgiełk! Taki ruch!
Złodziej już buszuje w sieni,
Nad jedzeniem roje much.
Ile ich tu – nikt nie zliczy,
Skąd się wzięły – nikt nie zgadnie.
Na podwórzu, na ulicy
Psy się gryzą gdzie popadnie!

„…Jeśli Putin będzie się stawiał nadal odnajdą się tajemnicze zdjęcia dotyczące Smoleńska. Zostaną opublikowane i świat wstrzyma oddech ze zgrozy. My też go wstrzymamy. I bardzo dobrze, bo w tym momencie, jeśli do niego dojdzie powinniśmy wstrzymać oddech, a potem pokazać wszystkim tak zwanego wała. Ja osobiści nie tęsknię do poznania tej prawdy bo tak jak wszystkie demaskacje w ostatnim czasie służyć będzie ona nie nam. Służyć będzie wywołaniu konfliktu i sparaliżowaniu opinii publicznej. Jeśli ktoś nie wierzy i musi mieć papierową podkładkę to jest jego problem i jego – jak to się mawiało niegdyś – broszka.

Po ujawnieniu prawdy nic się oczywiście nie stanie. Nie będzie procesów, nie będzie sprawiedliwości i odpowiedzialności. Będzie tylko ta informacja i nasza bezradność wobec niej, która zamieni się w odpowiednim czasie w gniew i wściekłość. Wszyscy będą na to czekać i wreszcie się doczekają. Putin pozwoli na wojnę z Iranem, wytarguje Kaukaz i pacyfikację Polski oraz zaprowadzenie tu rządów swojej mafii. Pieniądze zmienią właściciela i wszyscy będą szczęśliwi. Na jakiś dość długi czas oczywiście. Do następnej katastrofy i następnego przetasowania. Europa popatrzy na nas ze smutkiem, ale też z radością, że tak małym kosztem udało jej się zażegnać kryzys. Będzie dobrze…”  (coryllus – Jeżeli to prawda…)

podobne: Katastrofa smoleńska oraz: Kolejna rocznica “katastrofy w Smoleńsku” – zimna wojna trwa

rys. Andrzej Krauze

 

Reklamy

4 comments on “Psy się gryzą na podwórzu a kruk krukowi oka nie wykole… co Polakom po Smoleńsku?

  1. Pingback: Służby specjalne i dane Polaków. Pieniądze na walkę z rosyjską propagandą. Czy „taśmy Wprost” wypłyną raz jeszcze? Wyciek stenogramów (smoleńskich) pokazuje słabość państwa. Niemcki wywiad ma informacje o zamachu w Smoleńsku?

  2. Pingback: Przegrany kontra zamordowany. Czy między Komorowskim a Narutowiczem można postawić znak równości? | Łódź Odysa

  3. Pingback: Pułapka fałszywych narracji, układów, histerii, i prowokacji czyli… jak się (nie)zaKODować we własną propagandę. Hipolit Korwin-Milewski o różnicy między mężem stanu a populistą. | Łódź Odysa

  4. Pingback: Stanisław Michalkiewicz o przepychankach trzech stronnictw i wznowieniu śledztwa w sprawie zaniedbań w przygotowaniu podróży prezydenta Lecha Kaczyńskiego (z tajemniczą śmiercią świadka w tle). Lista śmierci by Krysztopa. | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s