ofeR-rma w urzędach bezrobocia – bez znaczenia dla rynku pracy


Reforma urzędów pracy, przygotowywana przez MPiPS, zakłada m.in. współpracę ośrodków pomocy społecznej z urzędami pacy oraz oddzielenie ubezpieczenia zdrowotnego od statusu bezrobotnego – zapowiedział we wtorek minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

(dobra współpraca nie jest zła… Czekam na szczegóły a przede wszystkim na informację ile zbędnych etatów zostanie wyciętych i jakie będą oszczędności dla podatników?… Zawsze mnie zastanawiało co wspólnego ma status osoby bezrobotnej ze składkami jakie się odkładało na tzw.”ubezpieczenie zdrowotne”. Gdzie tu związek przyczynowo skutkowy? )

Nie wszyscy, którzy przychodzą do urzędów pracy, chcą aktywnie poszukiwać miejsca pracy – przyznał minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz w TVP1.

(nie wszyscy którzy pracują w tzw UPach wykonują pracę – a to dlatego że te „usługi” są nic nie warte w momencie kiedy pracy na rynku nie ma! KAŻDY kto szuka pracy robi to na poważnie – bo szuka! Nie widzę w tym nic złego kiedy np. dana oferta pracy komuś nie odpowiada – wszak nie każdy może się zatrudnic w urzędzie pracy jako „spijacz” kawy i „produktor” sterty biurokracji a pewnie większośc petentów właśnie by sobie takiej pracy życzyła 🙂 )

Poinformował, że MPiPS przygotowuje reformę urzędów pracy. – Zakłada ona profilowanie osób i kierunkowanie ich bardzo precyzyjnie do doradców zawodowych. Zakłada również połączenie ośrodków pomocy społecznej z urzędami pracy, by aktywizować tę grupę, która jest długotrwale bezrobotna – powiedział Kosiniak-Kamysz.

(hmmm… a ile czasu i jakich danych potrzeba by wiedziec do jakiej pracy petent się nadaje?… o ile dobrze pamiętam to formularz rejestracyjny zawiera wystarczającą ilośc danych żeby to określic… problem w tym – POWTARZAM – że pracy odpowiedniej dla profilu zawodowego dla większości ludzi po prostu NIE MA!… Wbijcie to sobie do pustych głów urzędasy, że żaden „doradca zawodowy” tego faktu nie zmieni bo do tego jest potrzebny PRACODAWCA… W jaki sposób połączenie jakichkolwiek urzędów może aktywowac jakąkolwiek grupę bezrobotnych o długotrwale bezrobotnych nie wspominając? Nie mam zielonego pojęcia, więc pewnie głupi jestem)

W reformie podjęty będzie też temat ubezpieczenia zdrowotnego. – Tutaj jesteśmy na finale rozmów z ministrem zdrowia, by oddzielić ubezpieczenie zdrowotne od statusu bezrobotnego, nie utrudniając dostępu do ubezpieczenia zdrowotnego, bo to prawo ma każdy i ono wynika z konstytucji – podkreślił minister pracy.

(problem w tym że państwo zakłada że „prawo ma każdy”… prawo powninien miec ten kto płacił i do takich zabiegów na ile odłożył… upssss zapomniałem że u nas działa „system”, który jest to oderwany od rzeczywistości tak jak samo powiązanie statusu ubezpieczonego ze statusem bezrobotnego – co ma piernik do wiatraka?!)

– Myślę, że dojdziemy do tego rozwiązania i to będzie zmiana usprawniająca pracę i wyodrębniająca grupę, która naprawdę chce szukać pracy, a pozostawiająca dostęp do świadczeń medycznych dla wszystkich – dodał.

(zdecydujcie się! albo „prawo do świadczeń medycznych mają wszyscy”, albo prawo mają ci co szukają pracy 🙂 co za „logika”… kto i w jaki sposób będzie weryfikował danego petenta pod kontem „determinacji w szukaniu pracy”?… urzędas który nie może niczego zaoferowac bezrobotnemu bo – PRZYPOMNĘ – na rynku pracy nie ma?… czy wy jesteście poważni?)

W ubiegłym tygodniu „Gazeta Wyborcza” napisała, że MPiPS chce ukrócić fałszywe bezrobocie i wśród planowanych zmian szykuje takie rozwiązanie, aby bezrobotny, który odmówi przyjęcia już pierwszej oferty z urzędu pracy, został wykreślony z rejestru na 9 miesięcy i stracił dostęp do bezpłatnej służby zdrowia.

(wreszcie jakiś konkret… tyle że to nie zlikwiduje „fałszywego bezrobocia”, bo bezrobocie nie jest fałszywe! ono jest prawdziwe bez względu na to, czy ktoś jest zarejestrowany czy nie! 🙂 i przypominam że służba zdrowia nie jest bezpłatna – zawsze ktoś płaci!)
rys. Jerzy Wasiukiewicz

rys. Jerzy Wasiukiewicz

Ministerstwo pracy w połowie lutego informowało, że do konsultacji społecznych trafił projekt zmian w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, którego celem ma być wzrost skuteczności urzędów pracy. Proponowane zmiany zakładają m.in., że urzędy pracy, które lepiej znają lokalne uwarunkowania, będą miały większą swobodę działania, a jednocześnie staną się bardziej aktywne w pozyskiwaniu ofert pracy od pracodawców.

(strach się bac! a w jaki sposób ta „aktywnośc” będzie przebiegała? i czemu potrzeba do tego specjalnych zmian w ustawie, żeby UP robiły to za co biorą pieniądze? czyżby chodziło o użycie środków przymusu bezpośredniego na pracodawcach? 🙂 przecież jak pracodawcy nie stac na nowego pracownika to na nic ta cała wasza „aktywnośc”)

Projekt przewiduje monitorowanie i promowanie efektywności działań urzędów pracy, aby nagradzać te urzędy i te rozwiązania, które najskuteczniej wprowadzają bezrobotnych na rynek pracy.

(jasne! przecież to nic nie kosztuje! bezrobocie rośnie, urzędy „bezrobocia” funkcjonują w próżni pracowniczej, ale na nagrody będzie! – podatnik pracy miał nie będzie ale inny za to zapłaci 🙂 …świetny „biznes”!)

Jednocześnie przewidziano profilowanie rodzajów pomocy w zależności od indywidualnych potrzeb osób bezrobotnych według trzech kategorii: bezrobotni aktywni, bezrobotni wymagający wsparcia oraz bezrobotni oddaleni od rynku pracy.

(konia z rzędem temu kto znajdzie w tym biurokratycznym bełkocie jakiś promyczek na zmniejszenie bezrobocia – po za oczywiście dodatkową „pracą” dla urzędasa… no ale ktoś musi nie pracowac żeby inny miał „pracę”… a indywidualna potrzeba jest zawsze taka sama – potrzeba miejsc pracy! )

Dla osób, które generalnie dobrze sobie radzą na rynku pracy, urzędy będą miały ofertę doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy. Dla tych osób, które wymagają uzupełnienia lub aktualizacji kwalifikacji, będą dostępne staże i szkolenia. Osoby pobierające świadczenia z pomocy społecznej i od lat pozostające poza rynkiem pracy zostaną objęte kompleksowym programem aktywizacji, który pozwoli im nabyć umiejętności i kwalifikacje, umożliwiające powrót na rynek pracy.

(pierdu pierdu a firmy padają i bezrobocie rośnie i nie zmaleje tylko dlatego że ktoś wykreśli kilku bezrobotnych, tudzież wyśle kogoś na rozmowę z „doradcą zawodowym”, albo dlatego że ktoś bezrobotnego przeszkoli… POWTARZAM! że najpierw potrzeba miejsc pracy które tworzą pomiatani, okradani i coraz bardziej wyciskani przez fiskusa prywatni przedsiebiorcy, którzy płacą podatki na takie „instytucje” jak urzędy bezrobocia  … ot reforma 🙂 )

za pomocą Reforma urzędów pracy. Wezmą się za bezrobotnych – Praca w INTERIA.PLO.

…a teraz na poważnie.

Bezrobocie - BajanNasz kraj to bananowa republika a Pan Tusk stworzył swoją kastę – hydrę urzędniczą (którą obiecywał zwalczać!) która poszerza się coraz bardziej na koszt reszty obywateli…

Dziwicie się skąd takie poparcie dla partii promujących etatyzm? Ano stąd, że w samorządach i spółkach z udziałem skarbu państwa siedzą “ich” ludzie, którzy winni są wdzięczność władzy za to że dała im prace… To jest “drużyna” której wspólnym celem jest trwanie obecnego systemu partiokracji/ związkokracji/ biurokracji u władzy (niezależnie od sztandarów). To prawdziwa tragedia tego kraju że w większości wiosek, gmin i powiatów nie ma żadnego dużego prywatnego zakładu pracy. Tymi “zakładami” są urzędy wytworzone wokół sołectw, gmin, powiatów, województw, ministerstw, agend i agencji rządowych, urzędów pracy, GOPSów, MOPSów, ZUSów, KRUSów, Urzędów skarbowych, Sanepidów, całej masy inspekcji (wyliczać można w nieskończoność!)… Tam pracuje masa ludzi idąca w setki tysięcy (niektórzy wyliczają że ponad milion!)… Dodać do tego Unijnych darmozjadów i obraz “przedsiębiorstwa” gotowy… Więc jak ci ludzie mogą głosować na kogoś takiego jak JK Mikke który widzi te „niewidoczne” dla przeciętnego podatnika koszty i postuluje je drastycznie zmniejszyć?

Weźmy takich pracusiów z „urzędu pracy”. Przecież to są tak naprawdę urzędy bezrobocia! Na rynku pracy nie ma, więc i na usługi UPów popytu brak a mimo to one istnieją. Pytam się po co? Żebyśmy wiedzieli ilu jest bezrobotnych? Bo tym się głównie zajmują ci „spracowani” ludzie, prowadząc NIKOMU NIEPOTRZEBNĄ statystykę. Za rządów PIS i PO uciekło z Polski za chlebem około 5 milionów Polaków, a bezrobocie dalej na poziomie około 10% i to tylko licząc zarejestrowanych bezrobotnych. Jest to najlepszy dowód na to jak działa ta cała „administracja” państwowa i jakie szkody poczyniła, oraz powód do masowych zwolnień urzędników.
Państwo w obecnej formie nie stać na tak rozdętą biurokrację. Koniec kropka! Utrzymując tę bandę darmozjadów w momencie kiedy brakuje na podstawowe zobowiązania państwa jakim jest „publiczna służba zdrowia” czy zobowiązania emerytalne jest zwykłą rozrzutnością za którą coraz więcej się płaci, bo gospodarka która to wszystko utrzymuje się kurczy.
Bezrobotny nie generuje ŻADNYCH kosztów dla państwa, poza okresem kiedy pobiera zasiłek (no i jest jeszcze ubezpieczenie zdrowotne dla zarejestrowanych). Urzędnik te koszty generuje i dodatkowo koszt jego utrzymania wzrasta wprost proporcjonalnie do kurczenia się gospodarki i wpływów do budżetu….
Dopóki mamy państwo socjalistyczne, to problem bezrobocia jest problemem STRUKTURALNYM… Należy sobie zdać sprawę z tego, że „wzrost bezrobocia” spowodowany wylaniem na pysk urzędasów nie jest żadnym problemem dla gospodarki, ponieważ ci ludzie niczego potrzebnego nie robią! Nie przysparzają PKB, nie dokładają się do produkcji przemysłowej, ani nawet do usług – bo ich usługi to ŚCIEMA! Prawda jest taka że oni żerują na tym co ktoś inny wyprodukuje (i jeszcze potrafią rękę która ich karmi karać kontrolami i karami finansowymi). Pozbycie się takiego garba (pasożyta) na gospodarce to obowiązek nie tylko w czasach perturbacji budżetowych – ale na dzień dzisiejszy jest to wystarczający pretekst. (Odys)

rys. Jerzy Wasiukiewicz

rys. Jerzy Wasiukiewicz

Reklamy

8 comments on “ofeR-rma w urzędach bezrobocia – bez znaczenia dla rynku pracy

  1. Pingback: Tusk znowu obiecuje (grozi) że da (zabierze). Michalkiewicz: “Źle było, źle będzie…” | Odys Syn Laertesa

  2. Pingback: Polska gospodarka: innowacyjność z importu, wysokie bezrobocie, chiński biznes zainteresowany polską żywnością. | Odys Syn Laertesa

  3. Pingback: O pracy w Polsce, czyli „na bezrybiu i rak ryba” | Odys Syn Laertesa

  4. Pingback: Najwyższy Czas!: „Słońce Peru przypala wszystkich prócz kasty urzędników”… Nie daj sobie wmówić że „ONI” są potrzebni. | Łódź Odysa

  5. Pingback: Fryderyk Bastiat: „Co widać i czego nie widać”. Demobilizacja czyli zatrudnienie publiczne (zysk czy strata?) | Łódź Odysa

  6. Pingback: Szara strefa w polskiej gospodarce. Ks. Jacek Gniadek: Czy praca na czarno jest grzechem? czyli… „nielegalna” praca w odpowiedzi na „legalny” rabunek. | Łódź Odysa

  7. Kombinacją bank pracy z opiniami oferty pracy chiński i zagranicznych pracodawców jest wyjątkowość portalu do innych stron internetowych z ofertami pracy. Pracodawcy wykorzystują potencjał płyt pracy online, wiedząc, że wśród ponad miliona zarejestrowanych kandydatów zawsze będzie ktoś zainteresowany niezwykłej pracy. Decyzja o wyborze język obcego może być spontaniczne i głębokie myśli. Osoby, które sprawiły, że impulsywny, ale nie można uniknąć późniejszej dyskusji na ten temat. http://preply.com/pl/lodz/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-chińskiego jest bardzo zalecane, pracy dla nauczyciela chiński w Łodzi najwyższym poziomie. Duża baza ofert pracy, znajdują się nie tylko nauczycieli, ale także uczniów.

    Polubienie

  8. Pingback: „Czy się stoi czy się leży” (nowy program dla młodzieży) czyli… „Pierwsza (i ostatnia) praca” za pieniądze zabrane… pracującym. Adam Wielomski: Bezsens polskiej polityki demograficznej. | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s