Według SLD władze PRLu nie odpowiadają za śmierc Grzegorza Przemyka


15.05.2013 (IAR) – Kwestionowanie odpowiedzialności władz PRL za śmierć Grzegorza Przemyka to obraza pamięci jego i jego matki – mówi senator Marek Borowski. Gość radiowej Trójki odniósł się do przypadającej wczoraj 30. rocznicy śmierci Grzegorza Przemyka. Sejm miał uczcić jego pamięć specjalną uchwałą, jednak nie udało się jej przyjąć z powodu sprzeciwu SLD. Partia Leszka Millera nie zgadzała się na zawarte w niej sformułowanie o odpowiedzialności władz PRL za śmierć chłopca. Marek Borowski powiedział, że nie zgadza się ze stanowiskiem SLD i sam podpisałby się pod uchwałą. Zwrócił uwagę, że wiadomo, iż Grzegorz Przemyk był maltretowany na komisariacie milicji, a po jego śmierci zacierano ślady.

12 maja 1983 roku funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej zatrzymali warszawskiego maturzystę, Grzegorza Przemyka – syna poetki i działaczki opozycyjnej Barbary Sadowskiej. W komisariacie przy ul. Jezuickiej na warszawskiej Starówce został on skatowany przez milicjantów i zomowców. Po dwóch dniach zmarł. Była to jedna z najgłośniejszych zbrodni aparatu bezpieczeństwa PRL.

W treści uchwały znalazł się apel do organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości o osądzenie i ukaranie zabójców Grzegorza Przemyka, którzy do tej pory nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

za pomocą Trójka Borowski: w PRL tuszowano okoliczności zabójstwa Przemyka – Stooq.

rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

…tradycyjnie kiedy chodzi o niewygodne fakty dotyczące PRLu SLD ma alternatywną wersję historii i owych faktów. Bezczelnośc w zakłamywaniu odpowiedzialności sięga już do tego stopnia że ogłaszane wyroki – jak ten w sprawie „Grudnia 70” i uniewinnienia Kociołka przestają dziwic, za to pokazują tendencję w zaprzeczaniu i przeinaczaniu historycznych faktów… Nie dziwi więc veto tej partii w sprawie wspomnianej uchwały i informacja o tym, że SLD przygotowuje „publikację naukową” o szumnej nazwie “Niezbędnik Historyczny” Lewicy …Parafrazując pewną stację telewizyjną – „KŁAM24” i nie oglądaj się na nic!

…Odys

Reklamy

One comment on “Według SLD władze PRLu nie odpowiadają za śmierc Grzegorza Przemyka

  1. Pingback: Bolesław Bierut – najczarniejszy charakter komunistycznej Polski | Odys Syn Laertesa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s