Na ile koniunkturalizm na ile wiernośc zasadom? czyli Wipler poza PiS – em


03.06.2013 (IAR) – Rozeszły się drogi Przemysława Wiplera i PiS-u. Poseł opuścił partię i klub parlamentarny. Jednym z powodów odejścia jest – jak mówił – mało odważne zmiany gospodarcze. Wyjaśnił, że wstępował do partii, która obniżyła podatki, gdy rządziła. I dlatego – tłumaczył dziennikarzom Wipler – nie mógł poprzeć Narodowego Programu Zatrudnienia autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Wyjaśnił, że w dokumencie znalazły się propozycje podwyższenia podatków dla obywateli, z czym on się nie godzi. Dlatego wyjął swoją kartę podczas głosowania.

Wipler zamierza założyć stowarzyszenie Republikanie. Dodał, że przez chwilę będzie posłem niezależnym. Nie odpowiedział jednak, z którym ugrupowaniem jest mu najbardziej po drodze. Zapowiedział współpracę z ludźmi, którzy – jak się wyraził – są poza polityką i opowiadają się za odważnymi zmianami.

Poseł dodał, że w najbliższym czasie przedstawi ludzi, z którymi będzie współpracował. Ma też przedstawić propozycje programowe. Zapowiedział też, że zaangażuje się w zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Wipler zaprzeczył, że powodem odejścia z PiS-u jest brak zgody władz partii na jego kandydowanie w wyborach prezydenta stolicy.

za pomocą Wipler poza PiS – em – Stooq.

…Większe problemy posła Wiplera w PISie zaczęły się przy okazji deklaracji uczestnictwa w akcji „Polska bez PIT„, kiedy to Pan Wipler był łaskaw powiedziec:

 Nie konsultowałem pomysłu +Polski bez PIT+ z partią, bo uważam, że w ramach mojego mandatu poselskiego mam prawo w normalnej demokracji do wychodzenia z inicjatywami obywatelskimi tego rodzaju, które mogą wejść do programu PiS, ale nie muszą” – powiedział Wipler.

Dodał, że pod koniec maja, przed czerwcowym kongresem programowym PiS, ma rozmawiać z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na temat swoich pomysłów gospodarczych. “Plotki o moim odejściu z PiS są nieprawdziwe. Kolportują je osoby mi nieżyczliwie” – zapewnił.

Politycy z kierownictwa PiS są na razie ostrożni w komentowaniu inicjatywy Wiplera. “Muszę najpierw z nim porozmawiać” – deklaruje szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jednak jak mówią nieoficjalnie inni politycy z kierownictwa PiS “prawdopodobnie Wipler nie zagrzeje długo miejsca w partii”

rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

…jak się później (zgodnie z przypuszczeniami) okazało Pan Wipler „musiał” się ze swoich wolnorynkowych promocji wycofac – Wolnorynkowe kłopoty posła Wiplera. Błaszczak zabronił mu udziału w konferencji o PIT-ach! i ku zdziwieniu środowisk libertariańskich zrobił to… zabrakło stanowczości a przeważyło kunktatorstwo. Na ile w dzisiejszym „ostatecznym zdecydowaniu” Pana Wiplera o rozstaniu z PISem pomogło rosnące w sondażach poparcie dla środowiska z którego Pan poseł się był „wykluł” ideowo (chodzi o UPR a obecnie KNP) to się okaże w przyszłości wobec deklaracji:  „zapowiedzi współpracy z ludźmi, którzy – jak się wyraził – są poza polityką i opowiadają się za odważnymi zmianami.Mam nadzieję jednak że środowisko KNP nie przyjmie na powrót w swe szeregi człowieka który socjalizuje kiedy mu to wygodne a kiedy opłacalne liberalizuje swoje poglądy gospodarcze. Współpraca tak ale „rozcieńczanie” liberalizmu gospodarczego na jakim bazuje w swoim programie KNP tego typu ludźmi może w przyszłości okazac się zgubne niczym koń trojański. Życzę Panu Wiplerowi na przyszłośc większej stanowczości i owocnej pracy w krzewieniu idei  BEZKOMPROMISOWEGO liberalizmu w głowach wyborców.

…Odys

Reklamy

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s