Polska gospodarka: w maju upadło 70 firm, a od początku roku 398


03.06. Warszawa (PAP) – W Polsce w maju tego roku upadło 70 firm wobec 95 w maju 2012 roku – podała spółka Euler Hermes Collections z Grupy Allianz, powołując się na dane Monitora Sądowego i Gospodarczego. Od początku roku ogłoszono upadłość 398 przedsiębiorstw.

„Sądy poinformowały o upadłości 70 firm (wobec 95 w maju 2012 roku). Od początku roku opublikowano informację o upadłości 398 przedsiębiorstw, tj. zbliżoną liczbę do upadłości opublikowanych w tym samym okresie roku ubiegłego – 395” – napisano w raporcie.

Mamy więc pewien spadek dynamiki publikowanej liczby upadłości po poprzednim miesiącu charakteryzującym się dużą liczbą ogłoszeń o upadłości. Nie jest to jednak przełom – o czym świadczyć może rekordowo duża jednocześnie liczba postanowień zmieniających postępowanie układowe na likwidacyjne. Szanse na ugodowe rozwiązanie kłopotów spółek są obecnie zdecydowanie mniejsze niż przed rokiem”- dodano.

Z badań wynika także, że od początku roku wciąż większa jest niż w tym samym okresie 2012 r. liczba opublikowanych upadłości firm produkcyjnych, usługowych oraz dystrybutorów hurtowych. Podobny wciąż, choć nieznacznie niższy jest poziom upadłości w budownictwie. Zdecydowanie mniej jest ich w handlu detalicznym.(PAP)

za pomocą W maju upadło 70 firm, a od początku roku 398 – Euler Hermes – Stooq.

rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

Reklamy

One comment on “Polska gospodarka: w maju upadło 70 firm, a od początku roku 398

  1. Pingback: Mazowsze ponad stan, komornicy, odprawy w PKP i kosztowne pendolino, drogie drogi i afera więzienna, JSW strajkuje inwestorzy tracą, kryzys demograficzny i emigracja zarobkowa, przedsiębiorczość stabilna ale mniej firm na rynku, ranking wolności gos

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s