Nergal „nie miał świadomości” że obraża uczucia religijne? Czy pijany za kółkiem powinien byc karany skoro nie planował nikogo zabic?


I kolejna absurdalna i obrażająca poczucie sprawiedliwości decyzja sądu. Nergal został uniewinniony. Powód? Sąd uznał, że muzyk nie działał z zamiarem bezpośrednim ani nawet z zamiarem ewentualnym popełnienia przestępstwa i nie miał powodu przypuszczać, że drąc Biblię kogokolwiek obrazi.

– Swój przekaz sceniczny oskarżony skierował do obecnych w klubie Ucho fanów zespołu, a na koncercie obowiązywał całkowity zakaz nagrywania. Miał więc pełne prawo liczyć się z tym, że nie wyjdzie to poza mury klubu – mówiła sędzia Monika Jobska.

– Wyrok na moją korzyść odbieram jako zwycięstwo logiki nad zabobonem, zacietrzewieniem i wstecznictwem. Pozostaje teraz poczekać aż zapadnie w końcu prawomocny wyrok w tej sprawie… – oznajmił Nergal. I już jego słowa pokazują zupełnie jednoznacznie, że decyzja sądu jest absurdalna. Jego działalność ma bowiem na celu obrażanie chrześcijan, bluźnierstwo. To jest wpisane w jego twórczość.

TPT/Wyborcza.pl

za pomocą Biblię w Polsce można profanować. Nergal uniewinniony | Fronda.pl.

…uzasadnienie – na koncercie obowiązywał całkowity zakaz nagrywania. Miał więc pełne prawo liczyć się z tym, że nie wyjdzie to poza mury klubu – mówiła sędzia Monika Jobska.

stanowisko Sądu Najwyższego – „Przestępstwo obrazy uczuć religijnych popełnia nie tylko ten, kto chce go dokonać, ale także ten, kto ma świadomość, że może do niego dojść”. Takie stanowisko zajął Sąd Najwyższy w sprawie Adama Darskiego vel Nergala, udzielając odpowiedzi na zapytanie sądu okręgowego w Gdańsku

Pani sędzia o „chlebie” a Sąd Najwyższy o „Niebie”… Sani sędzia o tym że Nergal nie miał obowiązku a SN o tym że „każdy ma obowiązek”

…Czy ktokolwiek ma wątpliwości że Pan Nergal – drąc Biblię, której kartki rozrzucił ze słowami: „Żryjcie to g…o!” nazywając ją „kłamliwą księgą”, a Kościół katolicki – „największą zbrodniczą sektą” – nie wiedział że obraża uczucia religijne Katolików?  Nawet jeżeli uprze się że nie wiedział to człowiek odpowiedzialny i dorosły ma OBOWIĄZEK przewidywac skutki swoich działań i na straży tego OBOWIĄZKU ma stac sąd (patrz jednoznaczne stanowisko SN)… Tak jak nie ma usprawiedliwienia dla pijanego wsiadającego za kierownicę, czy chociażby sklepikarza sprzedającego przeterminowane produkty spożywcze… Jak się ma interpretacja SN do tego co zrobił Sąd II instancji? No cóż – jak  nos do pięści.

PS. Nie miał Pan Nergal świadomości ale i jaj zabrakło żeby podrzec Koran i Talmud. Taki to był ten „wybiórczy bunt” przeciwko religii i „sektom” – ze szczerej hipokryzji, o czym więcej tu: Nergalu, miej jaja!

…Odys

i obrazek który pasuje jak ulał

Temida

Temida

Reklamy

One comment on “Nergal „nie miał świadomości” że obraża uczucia religijne? Czy pijany za kółkiem powinien byc karany skoro nie planował nikogo zabic?

  1. Pingback: Czekając na barbarzyńców czyli o tym jak góra przyszła do Mahometa. | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s