Gargantua patrzy łapczywie na finanse Polaków… Szwajcaria blokuje porozumienie z USA o danych bankowych


rys Honore Daumier

rys Honore Daumier

Zakusy rządów wobec naszych pieniędzy są co raz większe! Przy braku reakcji ze strony obywateli Gargantua żre coraz więcej – bo nic innego nie potrafi – a czego nie zdoła strawic w swoich przepastnych trzewiach (administracji) to wydala przy akompaniamencie śmierdzącej bąkami propagandy że to „dla naszego dobra”. Jakimś koszmarem z Orwellowskiego świata wydają się coraz bardziej bezczelne próby infiltracji naszych kont, które zmierzają w prostym kierunku do obrabowania nas. Pod pretekstem tzw. „unikania opodatkowania” – które nie jest samo w sobie przestępstwem kiedy dotyczy UCZCIWIE zarobionych pieniędzy – „ktoś” uważa że tego typu wolnośc czy warunek ZASADNOŚCI (który chce się zastąpic uznaniowością) pozyskiwania poufnych informacji na temat naszych kont to tylko fanaberia do tego niebezpieczna, gdyż „sabotuje” w sposób istotny rządowy plan na wprowadzenie większego etatyzmu w życie gospodarcze państwa „ku powszechnej szczęśliwości ludu pracującego miast i wsi”… Jednym słowem – komuna podnosi łeb nie zważając na koszty jakie sama na siebie nakłada (tzn. w sumie na swoich obywateli, bo jak wiadomo władza wyżywi się sama)…

19.06.2013 (IAR) – Fiskus żąda pełnego wglądu w konta bankowe, operacje na rachunkach i przekazy pocztowe – informuje „Puls Biznesu”.

Projekt Ministerstwa Finansów zakłada, że banki, fundusze ubezpieczeniowe i inne instytucje finansowe będą musiały przekazywać organom skarbowym wszystkie informacje o rachunkach klientów, dokonywanych wpłatach i wypłatach, a także kredytach i pożyczkach. Zdaniem resortu finansów, zwiększenie uprawnień jest konieczne w kontekście ścigania podatkowych oszustów.

Pomysł krytykują jednak eksperci. Podkreślają że zmiany proponowane przez resort Jacka Rostowskiego spowodują de facto koniec tajemnicy bankowej. Przedstawiciele Związku Banków Polskich, Konfederacji Lewiatan oraz Krajowej Izby Radców Prawnych są zdania, że propozycja ministerstwa jest zbyt dużą ingerencją organów podatkowych w prawo do prywatności. Zwracają uwagę na ryzyko ujawnienia tajemnicy handlowej, kłopoty przy udzielaniu kredytów oraz na osłabienie zaufania obywateli do instytucji finansowych.

Projekt ministerstwa finansów jest krytykowany również przez niektórych przedstawicieli rządu. Wiceminister gospodarki Mariusz Haładyj twierdzi, że projekt niewystarczająco uzasadnia konieczność poszerzenia uprawnień fiskusa. Negatywną ocenę wystawia też kancelaria premiera oraz Rządowe Centrum Legislacji Więcej – w „Pulsie Biznesu”.

…tymczasem w Szwajcarii ktoś jeszcze myśli w tym temacie i pokazuje (póki co) USrańcom tzw. „faka” 🙂

podobne: Cynik9: Szaleństwo dobermanów czyli… Wielki Brat chodzi po suficie

18.06. Berno (PAP/Reuters,dpa) – Izba większa parlamentu Szwajcarii odmówiła we wtorek zajęcia się uchwaloną już przez izbę mniejszą ustawą, która ma zapewnić władzom USA dostęp do danych na temat kont ich obywateli w bankach szwajcarskich.

Wspomogłoby to walkę z uchylaniem się Amerykanów przed podatkami.

Stosunkiem 126 do 67 głosów Rada Narodowa postanowiła odesłać ustawę z powrotem do Rady Kantonów. Według politycznych obserwatorów oznacza to praktycznie fiasko aktu prawnego, nazywanego popularnie „lex USA”.

Ustawa miała zezwolić bankom na przekazywanie informacji o zasobach ich klientów amerykańskiej prokuraturze i odsunąć w ten sposób groźbę finansowych sankcji karnych, które – jak się szacuje – mogą kosztować szwajcarski sektor bankowy nawet 10 mld dolarów.

Szwajcarska minister finansów Eveline Widmer-Schlumpf ostrzegła, że bez uchwalenia ustawy nie zniknie „rzeczywiste niebezpieczeństwo” eskalacji sporu podatkowego z USA. Dlatego rząd chce stworzyć szwajcarskim bankom prawne podstawy uniknięcia postępowań karnych z tytułu wcześniejszych nielegalnych z amerykańskiego punktu widzenia operacji – zaznaczyła.

Rada Kantonów może ponownie skierować ustawę do Rady Narodowej, ale jeśli odrzuci ją ona po raz wtóry, sprawa zostanie definitywnie zamknięta.

Wielu deputowanych zarzucało USA, że chcą zaszantażować Szwajcarię groźbą procesów i wypchnięcia jej z amerykańskiego rynku finansowego. Jak argumentowano, Waszyngton wzbrania się przed jakąkolwiek deklaracją, że uchwalenie ustawy udaremni wysuwanie nowych roszczeń.

Wszystkie szwajcarskie ustawy muszą być w identycznym brzmieniu uchwalone przez obie izby parlamentu. O tym, która z izb zajmie się projektem danej ustawy jako pierwsza, decydują wspólnie przewodniczący Rady Kantonów i Rady Narodowej.

Zablokowana we wtorek ustawa nie zezwala bankom na ujawnianie nazwisk klientów. Przewiduje za to trwający rok okres dopuszczalności przekazywania przez nie informacji o osobach trzecich, takich jak księgowi i zajmujący się sprawami podatkowymi prawnicy, co powinno wystarczyć władzom USA do zidentyfikowania osób, uchylających się od swych obowiązków wobec fiskusa. (PAP)

Jak dostrzec wolnościowca

Jak dostrzec wolnościowca

…proszę zauważyc wyjątkową bezczelnośc żądań administracji Waszyngtońskiej wobec wolnego kraju jakim jest Szwajcaria! Pomimo istnienia procedur umożliwiających ściganie przestępców, Szwajcaria jest szantażowana jakimiś konsekwencjami finansowymi bo nie chce się zgodzic na ingerencję w swoją niezależnośc. Tylko brac przykład z Helwetów za wyjątkiem minister finansów Pani Eveline Widmer – Schlumpf, której najwyraźniej priorytety się poprzestawiały bo gotowa jest ugiąc się pod żądaniami Waszyngtonu. Widac zatem, już po kilku miesiącach od obrabowania Cypryjczyków przez „eurokołchoźników”, kolejną i do tego skoordynowaną akcję wprowadzania „prawa” do infiltracji naszych osobistych kont na których „leżą” (teoretycznie) nasze pieniądze… Kierunek – „Folwark zwierzęcy” – został zatem obrany i na naszych oczach jest teraz realizowany… Wolnościowcy muszą się jednoczyc, gdyż czasu na skuteczne stawienie oporu coraz bardziej agresywnemu zamordyzmowi jest coraz mniej.

podobne: Oblicze globalizacji: Europejski systemem “wspólnej likwidacji banków”.

…Odys

źródło: „Puls Biznesu” – Wielki brat patrzy na finanse Polaków

             Szwajcaria – Zablokowane porozumienie z USA o danych bankowych

o Cypryjskim rabunku tu – Pokłosie greckiej tragedii, czyli – Kto skonstruował “konia cypryjskiego”?

Reklamy

3 comments on “Gargantua patrzy łapczywie na finanse Polaków… Szwajcaria blokuje porozumienie z USA o danych bankowych

  1. Pingback: Rosja chce uniezależnić się od firm Mastercard i Visa. Za 2-6 miesięcy własny system kart płatniczych. | Odys Syn Laertesa

  2. Pingback: Cynik9 – Totalna kontrola populacji. Amerykański Wielki Brat implementuje Orwella | Łódź Odysa

  3. Pingback: Właściciel sieci Biedronka chce uciec przed rujnującymi podatkami i niekompetencją banków do Szwajcarii. | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s