Australijczycy wybrali wolnościowców! Pierwsze decyzję będą dotyczyć obniżki podatków i cięć w administracji.


„Zgodnie z przewidywaniami opozycyjna Liberalna Partia Australii (LPA) pod przywództwem Tony’ego Abbot’a zwyciężyła w sobotnich wyborach parlamentarnych w Australii kończąc 6-letni okres rządów centrolewicowej Australijskiej Partii Pracy.

Według wstępnych sondaży Australijskiej Komisji Wyborczej koalicja opozycyjna zdobyła 87 z 150 możliwych miejsc w Izbie Reprezentantów.

W tym miejscu należy przypomnieć, iż zaledwie 76 miejsc gwarantuje absolutną większość dającą kontrolę niższej izby. Zdecydowane zwycięstwo LPA powinno zostać pozytywnie przyjęte przez rynki finansowe, gdyż całkowicie usuwa ryzyko tzw. zawieszonego parlamentu (tj. sytuacji w której proces legislacyjny jest sparaliżowany poprzez brak absolutnej większości rządzącej koalicji).

Jeżeli chodzi o program gospodarczy LPA, to Tony Abbot zapowiedział, iż będzie dążyć do przywrócenia równowagi fiskalnej oraz poprawy konkurencyjności australijskich przedsiębiorstw. Flagową zmianą ma być zniesienie podatków od emisji dwutlenku węgla oraz od zysków z eksploatacji zasobów nieodnawialnych. Dodatkowo, LPA planuje obniżyć stawkę podatku dochodowego od osób prawnych z 30% do 28.5%. Spadek wpływów budżetowych wynikających z obniżek podatkowych Abbot planuje zrekompensować cięciami w państwowej administracji. Pomimo faktu,iż zapowiadana przez Abbota polityka fiskalna wpisuje się w liberalny kanon zwykle entuzjastycznie przyjmowany przez inwestorów, fundamenty makroekonomiczne nie uległy zmianie: spadek poziomu inwestycji oraz zmiana PKB poniżej prognoza sprawiają, iż dolar australijski pozostawać będzie pod presją spadkową.

Równie ważna dla kursu pary AUDNZD, co wynik wyborów parlamentarnych, może okazać się decyzja Banku Rezerw Nowej Zelandii ws. poziomu stóp procentowych, która ogłoszona zostanie w środę o godzinie 23:00.”  (Wojciech Stokowiec – BRE FOREX)

źródło: stooq.pl

…ks. Józef Stanisław Tischner pisał Pot­ra­fimy wal­czyć o wol­ność, ale trud­no się nam jej dorabiać. Austalijczycy pokazali że to wcale nie jest trudne! brawo Australia! (Odys)

podobne: Liberalizm – to działa! Czyli “Europa kładzie się do trumny” polecam również: Inny “najlepszy minister finansów w UE” przyznaje: Szwecja w recesji. Socjalizm sucks! a także: Reisman: Dlaczego nazizm był socjalizmem oraz dlaczego socjalizm jest totalitaryzmem

Jak dostrzec wolnościowca

Jak dostrzec wolnościowca

Reklamy

2 comments on “Australijczycy wybrali wolnościowców! Pierwsze decyzję będą dotyczyć obniżki podatków i cięć w administracji.

  1. Pingback: Bezsensowny, szkodliwy dla rynku pracy i rodzin podatek, który wcale nie pomagał środowisku, już nie istnieje. Australia bez podatku węglowego. | Łódź Odysa

  2. Pingback: Demokracja… czyli Dyktatura Durni. Australijczycy tracą do niej zaufanie. | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s