wMeritum: Obłudnicy z „pseudoprawicy”.


fragment:

13 czerwca 2001 roku powstała jedna z największych i najliczniejszych partii politycznych w Polsce, której inicjatorami byli dawni działacze Akcji Wyborczej Solidarność, bracia Jarosław i Lech Kaczyńscy. Nowa formacja na polskiej scenie politycznej przybrała niezwykle wdzięczną nazwę Prawo i Sprawiedliwość.

PiS w pierwotnej wersji składał się w przeważającej mierze z przedstawicieli ugrupowań wywodzących się z tzw. nurtu solidarnościowego. Najsilniejszą frakcją w partii zajmowali posłowie związani ze Zjednoczeniem Chrześcijańsko-NarodowymStronnictwem Konserwatywno-Ludowym, a także Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym „Solidarność”. Główną przyczyną powstania Prawa i Sprawiedliwości były z jednej strony coraz większe kłopoty rządu premiera Jerzego Buzka, który nie potrafił zaradzić narastającemu kryzysowi gospodarczemu,  a także konflikt wewnętrzny w AWS, spowodowany odwołaniem Lecha Kaczyńskiego z funkcji ministra sprawiedliwości. Nowa partia miała uchodzić za środowisko ludzi odpowiedzialnych, znakomicie wykwalifikowanych i przygotowanych do sprawnego zarządzania państwem. Zgodnie z oczekiwaniami liderów i popierających ich środowisk konserwatywnych, program polityczny PiS został oparty na nauczaniu Kościoła Katolickiego, szczególnie w sferze moralności, a także na zasadach wolnorynkowych. Tak przynajmniej miały prezentować się koncepcje ideologiczne i gospodarcze braci Kaczyńskich, którzy od samego początku zamierzali podporządkować sobie prawicowy elektorat wyborczy w kraju.

Największym paradoksem tej sytuacji jest jednak fakt, iż PiS w żadnym stopniu nie ma prawa określać się jako prawicowa lub choćby nawet konserwatywna formacja polityczna. Poniżej zaprezentuję główne powody, jakie moim zdaniem w sposób oczywisty przesądzają kwestię zakłamania i nieuczciwej propagandy braci Kaczyńskich.

Po pierwsze liderzy tego ugrupowania nigdy nie ukrywali swojej fascynacji postacią marszałka Polski, Józefa Piłsudskiego, który jak wiadomo wywodził się ze środowiska PPS, a więc partii o wybitnie socjalistycznym podłożu ideologicznym. Zwolennicy Piłsudskiego w roku 1926 dokonali bezprawnego ataku na instytucje rządowe i doprowadzili do bratobójczych walk w stolicy. Nieżyjący już prezydent Lech Kaczyński w jednej ze swoich licznych wypowiedzi, otwarcie zadeklarował poparcie dla tego zamachu. Warto przy okazji przypomnieć, iż socjalizm został potępiony w 1891 roku przez papieża Leona XIII. Jeżeli działacze PiS tak ostentacyjnie przedstawiają swoje przywiązanie do wiary rzymskokatolickiej, to jak wyjaśnią swoją nadmierną fascynację socjalizmem i osobą Piłsudskiego, protestanckiego konwertyty i burzyciela porządku społecznego II Rzeczpospolitej?

Prawo i Sprawiedliwość nie jest partią prawicową, gdyż opowiada się za typowo lewicowymi rozwiązania gospodarczymi. Jarosław Kaczyński jednoznacznie opowiada się za zwiększenie opodatkowania drobnych i średnich przedsiębiorców, którzy stanowią podstawę naszego PKB i są jedyną gwarancją stabilności podatkowej w Polsce. Całkowite niezrozumienie realiów wolnorynkowych przez prezesa PiS i jego komentarze dotyczące znacznego odsetka dawnych członków komunistycznego aparatu bezpieczeństwa w tychże podmiotach gospodarczych, pozwalają na formułowanie wniosków dotyczących stanu psychicznego tego człowieka. Jak tym bardziej pogodzić to z kreowanym przez jego współpracowników wolnorynkowym wizerunkiem partii?

Według wielu swoich sympatyków PiS jest jedynym ugrupowaniem w Polsce, które opowiada się za chrześcijańskich modelem rodziny oraz ochroną życia ludzkiego. W tym przypadku mamy do czynienia z kolejnym kłamstwem. Prawo i Sprawiedliwość w żadnym wypadku nie popiera Kościoła Katolickiego i jego etyki. W 2007 roku z inicjatywy ówczesnego marszałka sejmu, Marka Jurka, notabene posła PiS, opracowano tzw. projekt  „ochrony życia od poczęcia”. Koncepcja ta nie spotkała się jednak ze zrozumieniem naczelnych władz partii, które celowo utrudniały prace komisji sejmowej nad tą ustawą. Ponad to w szeregach Prawa i Sprawiedliwości można odnaleźć ludzi, którzy otwarcie popierają dokonywanie aborcji. Największym zwolennikiem tego typu metod jest obecny senator PiS, Bolesław Piecha, który nieudolnie próbuje tłumaczyć się z przeprowadzania takich zabiegów w przeszłości. Można też śmiało wskazać na osoby, które odrzucają tradycyjne stosunki w rodzinie i pogardzają chrześcijańską moralnością. Do największych kontestatorów instytucji małżeństwa zaliczają się przede wszystkim były premier Kazimierz „yes, yes, yes” Marcinkiewicz oraz Adam Hofman, rzecznik prasowy partii.

PiS nie jest partią prawicową również dlatego, że próbuje wykorzystywać katolicyzm do załatwiania własnych interesów. Jak powszechnie wiadomo, wszelkie nurty prawicowe w polityce zawsze podkreślały nadrzędność chrześcijańskiej wykładni moralnej. PiS cynicznie posługuje się chrześcijańską symboliką do wzniecania niepokojów społecznych, których kulminacją była słynna awantura na Krakowskim Przedmieściu latem 2010 roku. Największą pogardę i oburzenie wywołuje jednak fakt, iż sympatycy PiS umieszczają na krzyżach i ołtarzach katolickich niewielkie modele samolotu Tupolew, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku.

Mógłbym wymienić jeszcze kilka powodów, dla których klasyfikowanie PiS jako partii prawicowej jest mylne i zarazem niebezpieczne dla Polski. Partia Jarosława Kaczyńskiego tworzą niezwykle groźni i przebiegli ludzie o niejasnych powiązaniach politycznych. Moim zdaniem są oni jedynie tzw. sterowaną opozycją, której głównym zadaniem jest „zagospodarowanie” patriotycznej części społeczeństwa polskiego i niedopuszczanie do głosu prawdziwej prawicy, związanej z dziedzictwem Romana Dmowskiego, Jana Mosdorfa i Romana Rybarskiego. W chwili obecnej tradycje endeckie można odnaleźć w działalności młodych aktywistów Ruchu Narodowego, Kongresu Nowej Prawicy, a także wielu innych, niepodporządkowanych i w żaden sposób niezwiązanych z Jarosławem Kaczyńskim organizacjach prawicowych…

całość tu: wmeritum.pl

…”Dopóki Prawo i Sprawiedliwość wypełnia, a jeszcze lepiej – dopóki monopolizuje ono prawą stronę politycznej sceny, to „faszyzm” no pasaran. Jeśli tedy pan prof. Dudek ma rację, to znaczy, że chociaż PiS pragnęłoby uchodzić za ugrupowanie antysystemowe, to przecież jest ważnym elementem systemu.” Stanisław Michalkiewicz… (Jak Kaczyński oszukuje Polaków ?)

rys. Arkadiusz Gacparski

rys. Arkadiusz Gacparski

…nie ważne kim jesteś w rzeczywistości, ważne jak cię widzą inni mówi jedno z powiedzeń i trzeba sobie powiedzieć, że w wypadku PISu przybiera ono kształt brutalnej rzeczywistości. Często bowiem wyborcy pytani w ulicznych sondażach o prawicową partię na pierwszym miejscu wymieniają PIS. Wbrew oczywistym i powszechnie znanym faktom o jakich autor przypomina w artykule.

…Odys

podobne tu: Po debacie w “Klubie Ronina” Grzegorz Braun zwraca uwagę na “patriotyzm” i “konserwatyzm” środowisk mieniących się prawicowymi.

polecam również: Narada szczurów czyli… Pamięć Kaczyńskiego przed i po “głosowaniu nad prawdą” wołyńską. i to: Co „prawdziwa prawica” Kaczyńskiego szykuje dla przedsiębiorców i reszty Polaków, oraz: Kacza “sprawiedliwośc” – zabrac bogatym, czyli… ukarać biednych.

Reklamy

23 comments on “wMeritum: Obłudnicy z „pseudoprawicy”.

  1. Pingback: Mamy wolnościowców w Sejmie ale bez KORWiNa (strach przed wolnością?). Pyrrusowe zwycięstwo PiS i perspektywa terroryzmu ekonomicznego by ratować „teoretyczne państwo” w spadku po PO. | Łódź Odysa

  2. Pingback: Prawo Bastiata i sprawiedliwość jako warunek pojednania (na podstawie lustracji w Niemczech). Tania łaska zamiast rozliczenia, Belka w oku PIS i frazesy o „dobrej zmianie” (Oficer „bezpieki” dostał ważne stanowisko w MSZ!) | Łódź O

  3. Pingback: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. PIS odrzucił projekt ustawy o ochronie życia. Nieubłagany palec postępu wskazał na bezkarność (w drodze do deprawacji) | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s