Stan wojenny był tragedią dla Polski, ale niektóre środowiska dalej robią sobie żarty gloryfikując komunistów.


12.12.2013 (IAR) – Stan wojenny był tragedią dla Polski – oceniają historycy. W nocy z 12. na 13. grudnia Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego na czele z generałem Wojciechem Jaruzelskim wprowadziła stan wojenny.

Historyk, profesor Andrzej Paczkowski przypomina, że była to decyzja mająca na celu powstrzymanie procesów demokratycznych rozpoczętych w 1980 roku, przez zgodę na powstanie Niezależnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Komunistyczne władze, tłumaczy naukowiec, nie potrafiły tak zmienić systemu, by znalazło się w nim miejsce dla jawnie działającej opozycji. Dlatego stan wojenny miał na celu wyeliminowanie kilku tysięcy osób, które zostały uznane za przywódców, i złamanie coraz silniejszego sprzeciwu wobec komunistycznych władz.

Komunistyczne władze po rozpoczęci stanu wojennego, internowały około 10. tysięcy osób i zdelegalizowały „Solidarność”.

Historyk, profesor Antoni Dudek przypomina, że wprowadzenie stanu wojennego było też związane z bardzo poważnymi ograniczeniami swobód obywatelskich. Odebrano prawo do stowarzyszeń, manifestacji i protestów. Wprowadzono godzinę milicyjną, wyłączone były telefony i inne środki łączności.

Historyk, profesor Andrzej Chojnowski podkreśla, że stan wojenny wpędził polskie społeczeństwo w głęboki kryzys. Wprowadzenie stanu wojennego zabiło w Polakach nadzieję na zmiany w kraju i entuzjazm związany z powstaniem Niezależnych Związków Zawodowych. Stan wyjątkowy „wypalił” polskie społeczeństwo, które do lat 90-tych pozostawało w marazmie i zniechęceniu.

Stan wojenny spowodował też gigantyczną zapaść polskiej gospodarki i spowodował że lata 80 ubiegłego wieku to dla polski jeden z najbardziej ponurych okresów w historii.

O dziś o północy, jak co roku, dawni opozycjoniści będą manifestowali przed domem generała Jaruzelskiego. W ten sposób chcą pokazać głównemu odpowiedzialnemu za wprowadzenie stanu wojennego, że pamięć o tym tragicznym wydarzeniu nie przeminie.

Informacyjna Agencja Radiowa IAR Witold Banach/ab    …źródło: stooq.pl

Dużo się w ostatnich dniach – jak co roku w okolicy „rocznicy” (kto to w ogóle wymyślił żeby takie tragiczne wydarzenie zaliczać w poczet „rocznic”?) – mówi o tym historycznym wydarzeniu… A jaka była główna przyczyna wzięcia za pysk Polaków w tym czasie? Władimir Bukowski w 45 sekund wyjaśnia to co „oczywiste” (szkoda że nie dla wszystkich) – Władimir Bukowski dlaczego wprowadzono stan wojenny (fragment filmu Grzegorza Brauna: „Towarzysz Generał idzie na wojnę”).

rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

…Ten dzień to nie tylko tragedia, ale przede wszystkim zbrodnia na narodzie Polskim… Tymczasem „żydowska gazeta dla Polaków” zwana dla niepoznaki „Wyborczą” opublikowała jak zwykle na tę okoliczność prowokacyjny tekst o SBeku który domaga się przeprosin (bo dziś im już wszystko wolno!) którego nie zacytuję bo się brzydzę a jak ktoś sobie życzy to znajdzie go pod linkiem – Honor esbeka, ale za to zacytuję w całości komentarz do tej kpiny który „mówi jak jest”…

Ten artykuł jest tak skurwiały, że będzie trochę inaczej. Będzie, cytując bramkarza Pogoni Szczecin, jedno wielkie wkurwienie. Wrażliwi niech nie czytają. Ten artykuł jest idealnym pokazaniem jak skurwiona została dzisiejsza Polska przez kurwy różnego sortu.

1. Kurwy najwyższego rzędu – esbecy, komuniści ze schyłku systemu. Kiedyś zabijali i służyli systemowi, w który w latach 80-tych nikt już nie wierzył. Wtedy w esbecji siedzieli już tylko karierowicze nienawidzący ludzi i wyładowujący swoje frustracje na społeczeństwie. Siedzieli bo mieli przywileje i tylko o to im chodziło. Dzisiaj taki skurwysyn jeden z drugim na łamach największej polskiej gazety stwierdza że „miał robotę jak każdą inną”. Otóż nie skurwysynu. Miałeś robotę taką samą jak esesman czy czekista. Z nimi się porównaj, nie ze stoczniowcami, nauczycielami czy górnikami których ty i twoi koledzy zabijali na rozkaz kurew z większa ilością gwiazdek. Hitler, Stalin i Mengele też twierdzili że „moralnie są czyści”. Gratuluję towarzystwa.

rys. Żukow

rys. Żukow

Dzisiaj skurwysynu się tłumaczysz, że wierzyłeś w system? Chyba kpisz, nikt już nie wierzył. Tak to może mówić jakiś komunista-literat z lat 20-tych, wtedy może faktycznie paru dało się omamić. Ale ty? Widzący na co dzień ten komunizm ze świniami lepszymi i gorszymi, szykanujący opozycję, korzystałeś z przywilejów kosztem innych obywateli? Ty masz czelność dziś kłamać że wierzyłeś?

Szczytem jest domaganie się przeprosin, bo ktoś kogo gnoiłeś stwierdził że nie udało się go zatrzymać. Ty się skurwysynu ciesz, że możesz w tym swoim mieszkaniu w Gdyni siedzieć i nie zostałeś pozbawiony praw obywatelskich. 

2. Kurwy podłe i zakłamane. Ziemkiewicz w jednej ze swoich książek wyliczał co Gazeta Wyborcza wrzuca na swoje łamy zawsze w rocznicę 13 grudnia. Zawsze, konsekwentnie od lat są to wywiady albo z Kiszczakiem albo z Jaruzelskim, to znowu z jakimś rosyjskim generałem albo esbekiem. Zawsze to samo, relacja jednej skurwiałej strony. Ziemkiewicz słusznie zauważył, że Wyborcza ujmowała się w swoich tekstach za wszystkimi ofiarami wszelkich wojen i sporów politycznych na świecie. Wojna w Serbii, gdzieś w Afryce, Ukraina to znowu jakieś ruchawki w Pakistanie czy zamordyzm w Chinach. Wszystkie reżimy potępiane, wszyscy opozycjoniści gloryfikowani. Za wyjątkiem jednego, reżimu komunistów w Polsce lat 1968-1989 (daty celowo bo czasem o stalinizmie czy Bierucie zdarzyło im się źle napisać).

rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

I co robią dzisiaj te kurwy fałszywe? A jakże, wywiad z esbekiem. Tytuł z gatunku zimne słońce – „honor esbeka”. To jest coś takiego? A w ogóle to od kiedy wy, walczący z honorem, macie coś na ten temat do powiedzenia?
Są dla was dwie propozycje. Pogadajcie z Gwiazdą (czyli nierealny) albo dajcie relację z codziennego życia w obozie w Auschwitz oczami Rudolfa Hoessa, następnie obozowych kapo, potem dr Mengele. Będzie ubaw po pachy, zatytułujcie teksty „honor esesmana”, „Gestapo ocaliło żydów przed zagładą bo by Polacy weszli” albo „pamiętniki Rudolfa H.” Będzie tak samo uczciwe jak to co robicie ze stanem wojennym.
Stan wojenny jest matką waszych wszystkich skurwiałych kłamstw.

Tak, to co napisałem to jest jeden wielki rzyg. Ale na te kurwy przebrzydłe tylko rzygać można.

Gardzę wami, wy kurwy.       …źródło: Żelazna Logika

…i na sam koniec „Bluzg” na jednego takiego „generała” w wykonaniu Emiliana Kamińskiego – „Bluzg” czyli Życzenia dla Generała

„Pa­mięć jest przek­leństwem, to fakt […], ale również naj­wspa­nial­szym z darów. Bo jeśli stra­cisz pa­mięć, stra­cisz wszystko.” ( Anne Rice)

…a zatem pamiętajmy o tym – kto co i jak. Skąd człowiek pyszny i głupi ma wiedzieć co oznacza maksyma „historia was osądzi” i że dopóki żyją ludzie którzy są nieprzekupni to tej zależności nie da się przekręcić i bezkarnie domknąć od d..py strony. Skąd człowiek wyprany z przyzwoitości i skromności ma wiedzieć, że odpowiedzialność przed Bogiem i historią to nie jest tylko piękny slogan i że sprawiedliwość jak oliwa…. Gwałcicielu historii i pamięci! Gwałcisz sam siebie a bękart który z tego się urodził będzie żył w wiecznej nienawiści u ludzi których przekręcić nigdy ci się nie uda! Ku przestrodze dla kolejnych pokoleń. I daj Boże dla rozliczenia was wszystkich zakłamanych bandytów kiedyś w wolnej Polsce.

…Odys

podobne: Co takiego czczą “farbowane lisy” 4 czerwca i dlaczego “Nocną zmianę” oraz: Jeszcze o alternatywnej wersji historii pichconej przez lewicę i to: „Układ zamknięty” znów dał głos – „rzeźnik z Trójmiasta” niewinny. a także:  Urzędowe „autorytety”, czyli o agentach kłamstwa dzięki którym „łatwiej umrzec niż myślec”.

jaruzel

Reklamy

8 comments on “Stan wojenny był tragedią dla Polski, ale niektóre środowiska dalej robią sobie żarty gloryfikując komunistów.

  1. Pingback: “Bohaterski” zachód. Rocznica zbrodni ludobójstwa w Rwandzie (Francja obrażona). Matki Srebrenicy pozywają holenderski rząd. | Odys Syn Laertesa

  2. Pingback: Bolesław Bierut – najczarniejszy charakter komunistycznej Polski | Odys Syn Laertesa

  3. Pingback: Umarł obywatel Jaruzelski czyli… Trzy niezależne komentarze o „kondukcie przebierańców” (i coś od siebie). | Odys Syn Laertesa

  4. Pingback: „Der Spiegel” – amerykański i brytyjski wywiad mają dostęp do danych Deutsche Telekom. Bronisław Komorowski zostanie przesłuchany ws. Wojciecha Sumlińskiego. Sprawa Kiszczaka musi poczekać. Śledztwo ws. Belki i Sienkiewicza umorz

  5. Pingback: Były eSBek chce odtajnić swoje akta. Ma dość wybiórczej „sprawiedliwości społecznej” gdzie za PRL karane są płotki. | Łódź Odysa

  6. Pingback: 13 grudnia – Uśmiercona nadzieja bez winy, kary a więc i bez przebaczenia. | Łódź Odysa

  7. Pingback: Od kłamstwa do przemocy czyli skutki nierozliczenia rewolucji – rehabilitacja komunistów | Łódź Odysa

  8. Pingback: Papierowe rozliczanie komuny jako ekwiwalent sprawiedliwości czyli… zamiast osądzenia zbrodni prawo do rabunku UBeków na podreperowanie ZUSu. | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s