cynik9: „Amnestia dla oligarchy czyli”… jak cię piszą tak cię widzą (uwaga! mogą kłamać)


rzeczy oczywiste dla wszystkich są najczęściej oczywiście błędne

Przy okazji amnestii prezydenta Putina dla finansowego grandziarza Chodorkowskiego ujawniły się liczne rzesze ekspertów od Rosji którzy temu przyklaskują. Na ich czoło wysuwa się ekspertka Rzepy, pani red. Trusewicz, której widok wypuszczonego na wolność oligarchy  z jakichś powodów sprawia „prawdziwą radość”.

Ponieważ podobnie jak pani red. Trusewicz nie życzymy Rosjanom źle, nam „prawdziwą radość” sprawiał jednak raczej widok malwersanta za kratkami. Pozujący na więźnia politycznego Chodorkowski był głównym aktorem żydowsko – amerykańskiego spisku mającego na celu ostateczne rozkradzenie Rosji. Za obce srebrniki przejąć miał gros przemysłu naftowego Rosji, a w końcu koronować się na władcę. Oczywiście w pełni demokratycznie.   Gigantyczne defraudacje, masowa korupcja polityczna, zlecone mordy, mega przekręty podatkowe. Wreszcie udaremniona przez państwo w ostatniej chwili próba przejęcia przez  amerykański Chevron zachachmęconych złóż ropy na Syberii. Taki jest w skrócie  bilans działalności Chodorkowskiego.

Pani red. Trusewicz ma rację w jednym – że Chodorkowski mógł spędzić w łagrze resztę swoich dni. Dodajmy że powinien. Dobrze że Rosjanie mieli guts przynajmniej jednego, dobrze międzynarodowo powiązanego grandziarza zamknąć i nie ugiąć się przed wrzaskliwą propagandą żydowską aby go przedwcześnie uwolnić. Dla niezorientowanych redaktorów Rzepy jej pracowity czytelnik wyszperał nawet relewantne źródła dla odświeżenia pamięci: Der Spiegel, 51/2003, artykuł „Heimkehr nach Zion” o salwującym się ucieczką do izraelskiej macierzy zastępcy Chodorkowskiego, Lwa Newslina, wraz z kieszonkowym $1.1 mld, oraz analizę manipulacji M. Chodorkowskiego w tymże Spieglu, 28/2002.

To że padło akurat na Chodorkowskiego a nie na innego oligarchę zawdzięcza grandziarz temu że zbyt zuchwale sięgał po władzę. Tu trafiła kosa na kamień,  czyli jak kto woli najpewniej CIA i Mossad na KGB.  Przykład dawniej nietykalnego oligarchy za kratkami zadziałał dla Rosji zbawczo,  odstraszając  innych. Rosja pod pułkownikiem KGB Putinem obroniła się przed rozkradzeniem jej przez zachodnich grandziarzy. Pani red. Trusewicz ubolewa z tego powodu, załamując ręce nad tym że „dziesiątki milionów Rosjan wciąż wybiera sobie na prezydenta byłego kagiebistę”. Najwyraźniej  zamiast jednego jawnego współpracownika lepiej jest jej zdaniem wybrać sobie chmarę tajnych którzy zamiast się przeciwstawiać rabunkowi dobra narodowego ułatwią jego złodziejską ”prywatyzację” i wyprzedaż zagranicę.  Czy gdzieś tego przypadkiem już nie przerabiano?…

całość tu: dwagrosze.com

podobne: Śmierc Petroniusza – zemsta Nerona? polecam również: Walka naszych służb z przestępczością gospodarczą i zorganizowaną to jedna wielka ściema.

rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

Reklamy

One comment on “cynik9: „Amnestia dla oligarchy czyli”… jak cię piszą tak cię widzą (uwaga! mogą kłamać)

  1. Pingback: Rosja: pogrzeb Niemcowa to pogrzeb epoki, tymczasem główny świadek zabójstwa opuścił Rosję. Michalkiewicz o męczeństwie za demokrację. | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s