Kolejny dowód na kłamstwo katyńskie. Alianci ukrywali prawdę żeby zadowolić Stalina.


08.01.2014 (IAR) – Relacja podpułkownika Johna Van Vlieta (czyt wan wlita) z 10 maja 1945 roku to kolejny dowód, że zachodni alianci przez kilka lat ukrywali swoją wiedzę o zbrodni katyńskiej.

Amerykańska historyk Krystyna Piórkowska zaprezentowała pierwsze zeznania amerykańskiego oficera, który jako jeniec był świadkiem ekshumacji w lesie katyńskim prowadzonych przez Niemców w maju 1943 roku. Van Vliet informował swoich przełożonych o sowieckiej zbrodni. Wówczas te informacje utajniono.

Krystyna Piórkowska wyjaśnia, że wyjątkowość pierwszych relacji van Vlieta polega na tym, że została złożona tuż odzyskaniu przez niego wolności. Ważne jest to – podkreśla badaczka – że amerykańskie służby nie miały wpływu na treść relacji oficera, a jego późniejsze zaznania nie były już tak „czyste.

Zarówno ten dokument jak i wcześniej odnalezione potwierdzają fakt, że zarówno Amerykanie jak i Anglicy wiedzieli co stało się w Katyniu i kto stoi z zamordowaniem Polaków. Zdaniem sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzeja Krzysztofa Kunerta, znaleziska Krystyny Piórkowskiej maja niezwykłe znaczenie. Jego zdaniem, przybliżają nas do odpowiedzi na pytania: „komu najbardziej zależało na ukrywaniu wszelkich tego typu informacji i dokumentów? Z jakich powodów najwyższe władze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii uznały natychmiast po ujawnieniu zbrodni katyńskiej przez Niemców, że to jest rzecz, którą należy natychmiast sklasyfikować jako top secret?”.

Zaprezentowany dokument – wyjaśnia doktor Sławomir Dębski dyrektor dyrektor Centrum Polsko Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia – ukazuje dlaczego Amerykanie i Brytyjczycy podczas procesu norymberskiego nie zgodzili się z sowiecką wersją zbrodni katyńskiej. Jak tłumaczy, nie było zgody na wersję, że to Niemcy zamordowali Polaków, ponieważ Amerykanie znali już relacje Van Vlieta.

Z kolei minister kultury Bogdan Zdrojewski podkreślał, że dla Polski szczególnie wstrząsający jest fakt zatajania przez naszych sojuszników prawdy o zbrodni katyńskiej. Zapewnił też, że ministerstwo zrobi wszystko, by walczyć z kłamstwem katyńskim. Jak zapewniał: „w sprawie zbrodni ludobójstwa kompromisy w zakresie prawdy są niedopuszczalne”. Minister dodał, że sprawa zbrodni katyńskiej będzie zamknięta dopiero wówczas, gdy wszystkie informacje o zamordowaniu przez NKWD polskich obywateli, ujrzą światło dzienne.

Z rozkazu Stalina w 1940 roku funkcjonariusz NKWD rozstrzelali ponad 22 tysiące polskich jeńców, którzy trafili do sowieckiej niewoli po agresji Armii Czerwonej na Polskę we wrześniu 1939 roku. Do 1990 roku władze Związku Radzieckiego utrzymywały, że zbrodni dokonali Niemcy. (Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)Witold Banach/dyd,  źródło: stooq.pl)

Rodziny katyńskie zbulwersowane nowym dokumentem katyńskim

Katyń„…Teresa Dangel, córka pułkownika Konstantego Druckiego podkreśla, że ten dokument nie jest dla niej zaskoczeniem, ale mimo to budzi złe emocje. Jak mówi, rodziny katyńskie wiedziały jak „ohydnie” postępowali amerykanie, ale po prezentacji dokumentu oburzenie wzrasta.

Jolanta Szczypińska, córka porucznika Piotra Ogińskiego, nie może zrozumieć dlaczego alianci kłamali w sprawie zbrodni katyńskiej. Jak mówi, jest jej przykro, że tyle lat Amerykanie i Anglicy nie przyznawali się, że wiedzą kto dokonał zbrodni. Jolanta Szczypińska chciałaby usłyszeć słowa wyjaśnienia dlaczego tak się stało.

Maria Fournier – Buńda, córka majora Borysa Fournier, uważa, że Amerykanie powinni wykonać jakieś gesty wobec Polaków. powinni przeprosić, publicznie wytłumaczyć nie tylko ten fakt ale i wiele innych rzeczy, które były nie w porządku wobec Polaków….”

…czasem bywa tak że żywy dowód zdrady której się domyślamy przez wiele lat jest bardziej szokujący od samego zdradzieckiego aktu. Przypadek Katynia i tego co zrobili (a raczej czego nie zrobili) nasi „sojusznicy” z wiedzą o tej zbrodni powinien nas natchnąć do przemyśleń w kwestii bezgranicznego poświęcania własnego narodu dla dobra „społeczności międzynarodowej” tudzież opierania bezpieczeństwa narodowego o obcą siłę, czy wysługiwania się „sojusznikom” w ich prywatnych wojenkach.

…Odys

polecam lekturę: Katyń przeszkadzał koalicji zachodu z ZSRR oraz: Poncjusz Piłat mieszka w Strasburgu czyli… Jałta nie pierwsza i nie ostatnia.

Katyn - 1940, CCCP - Franciszek C. Kulon

Katyn – 1940, CCCP – Franciszek C. Kulon

Reklamy

6 comments on “Kolejny dowód na kłamstwo katyńskie. Alianci ukrywali prawdę żeby zadowolić Stalina.

  1. Pingback: O tym, jak Winston Churchill realizował politykę sowiecką, zanim wybuchła II wojna światowa. | Odys Syn Laertesa

  2. Pingback: 70. rocznica ujawnienia zbrodni katyńskiej. | Łódź Odysa

  3. Pingback: W rocznicę obchodów wyzwolenia Auschwitz (bez Pileckiego). Mosze Kan­tor: „Wła­di­mir Putin jest wiel­kim przy­ja­cie­lem śro­do­wisk ży­dow­skich”. Czy żydom grozi exodus? Brytyjski historyk ostro o bierności Zachodu wobec z

  4. Pingback: Polacy w 1940 roku mordowani byli w trybie specjalnym. Katyń był największym kłamstwem Europy XX wieku. Brytyjczycy wiedzieli kto dokonał zbrodni ale prawdę zataili. Putin wykorzystuje tragedię smoleńską (podobnie jak Stalin używał Katynia) do

  5. Pingback: Najnowsza historia Polski wciąż czeka na odkrycie, źródła leżą w Moskwie (wywiad z prof. Wieczorkiewiczem) | Łódź Odysa

  6. Pingback: Joint w rocznicę Powstania Warszawskiego czyli o wojnie przedmurza z zadupiem w kolejnym pokoleniu, o młodzieży na prowokacji chowaniu i złotym intetesie sojuszników z okupantami (patrioty(zm) z Izraela) | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s