Raport Regnerusa. Charakterystyka dorosłych dzieci wychowywanych przez pary homoseksualne.


fragment artykułu Michała Górskiego:

Lobby homoseksualne nie od dziś boi się faktów. Badania, które wskazują na szkodliwość społeczną homoseksualizmu, np. w kontekście wychowywania dzieci są ignorowane, tuszowane a ich autorzy często szykanowni i zaszczuwani. Takie raporty jednak istnieją.

Jednym z nich, jest raport autorstwa profesora Marka Regnerusa pt. „Jak różne są dorosłe dzieci wychowywane przez rodziców żyjących z związkach homoseksualnych? Wnioski z nowego badania struktur rodzinnych”, który w roku 2012 został opublikowany w czasopismie socjologicznym Social Science Research. Już na wstępie czytamy: „Ostatnio w naukach społecznych poświęconych wpływom rodziny zauważa się wymierne korzyści i podwyższoną stabilność w gospodarstwach domowych składających się z heteroseksualnych rodziców, w przeciwieństwie do funkcjonowania samotnych matek, związków kohabitacyjnych, adoptujących rodziców czy eksmałżonków sprawujących opiekę nad dziećmi”. Dalej przytoczona zostaje opinia niepublicznego stowarzyszenia badawczego z roku 2002. Mowa w nim o tym, że bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci jest dorastanie w “obecności dwóch biologicznych rodziców”. Odstępstwa od tego stanu takie jak samotne macierzyństwo, rozwód czy przybrane rodzicielstwo negatywnie wpływało na edukację, zachowania problemowe, samopoczucie emocjonalne, „w znacznym stopniu z powodu kruchości i niestabilności takich relacji”…

całość tu: Parezja

fragment artykułu z „niezależna.pl”

…Raport Regnerusa wywołał prawdziwą panikę lobby homoseksualnego, ponieważ uzyskane przez amerykańskiego naukowca wyniki okazały się sprzeczne z dotychczasowymi ustaleniami dotyczącym homoseksualnego rodzicielstwa, promowanymi przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.

Pracę nad raportem Regnerus rozpoczął od opracowania rozbudowanej ankiety badawczej, a do prac nad jej powstaniem zaprosił szereg współpracowników i specjalistów od badania rodziny. Ankieta była skierowana ogólnie do osób dorosłych, dotyczyła ich doświadczeń w okresie wzrastania w domu rodzinnym, ale także różnych aspektów ich obecnego funkcjonowania w dorosłości. Za przeprowadzenie badań odpowiadała wyspecjalizowana w tym zakresie firma Knowledge Network, z której usług często korzystają amerykańscy badacze społeczni. Ankieta została skierowana do 15 058 respondentów, w rezultacie zebrano reprezentatywną pulę 2 988 pełnych ankiet Amerykanów w przedziale wieku od 18 do 39 lat, które następnie zostały poddane procedurom przesiewowym.

Jak wyjaśnia tłumacz raportu na język polski, dr Andrzej Margasiński z Akademii im. Jana Długosza  w Częstochowie, opracowując raport, Mark Regnerus wyodrębnił 8 grup różniących się rodzinnymi strukturami/doświadczeniami: młodych dorosłych pochodzących z nienaruszonych biologicznie rodzin z heteroseksualnymi rodzicami (przy wykonywanych porównaniach stanowiła ona punkt odniesienia dla pozostałych kategorii, dalej będzie ona tutaj określana jako grupa kontrolna),respondentów wychowywanych przez lesbijskie matki, przez homoseksualnych ojców, pochodzących z rodzin adopcyjnych (heteroseksualnych), rozwiedzionych w trakcie wzrastania respondenta (lub żyjących w konkubinatach bez formalnego związku), z rodzin połączonych, wychowywanych przez pojedynczego rodzica. Ostatni rodzaj stanowiła grupa pozostałych zróżnicowanych przypadków (np. jeden z rodziców zmarł w trakcie dorastania respondenta). Zostały one poddane analizie pod kątem badania 40 wybranych zmiennych.

Co ciekawe, okazało się, że pomiędzy grupą kontrolną a respondentami deklarującymi wychowywanie przez lesbijskie matki różnice wystąpiły w 28 zmiennych, zaś pomiędzy grupą kontrolną a młodymi dorosłymi deklarującymi wychowywanie przez ojców – gejów różnic było 19.

Przeprowadzone analizy wskazują także na różnice pomiędzy grupą wzrastającą w nienaruszonych biologicznie rodzinach a pozostałymi, np. na tym tle także niekorzystnie wygląda porównanie młodych dorosłych wzrastających w rodzinach połączonych czy wychowywanych przez pojedynczych rodziców. Z raportu Regnerusa wynika, że dorosłe dzieci deklarujące posiadanie homoseksualnych rodziców różnią się od grupy kontrolnej m.in. pod względem myśli samobójczych, problemów z prawem, częstotliwości sięgania po narkotyki, kłopotami w trwałości związków emocjonalnych, ilością zdrad w związkach, częstotliwości korzystania z pomocy psychologicznej.  
 
– Muszą szokować kwestie związane z doświadczeniami seksualnymi: 31% dzieci wychowywanych przez matki lesbijki i 25 % wychowywanych przez ojca geja podało, że byli przez rodziców zmuszani do seksu wbrew swej woli. Największe wrażenie robią jednak dane o tożsamości seksualnej badanych – 61% respondentów wychowywanych przez matki – lesbijki, a 71% przez ojców – gejów określa siebie jako „ całkowicie heteroseksualnych”, innymi słowy w przypadku matek – lesbijek blisko 40%, a przypadku ojców – gejów blisko 30% wychowywanych przez nich dzieci to homo- lub biseksualiści. A jeszcze inaczej: średnio co trzecie dziecko wychowywane przez pary homoseksualne wyrosło na homo- lub biseksualistę – pisze we wprowadzeniu do polskiej wersji raportu Regnerusa dr Andrzej Margasiński….

całość tu: niezależna.pl 

podobne tu: O dzieciach krzywdzonych w imię POstępu i tolerancji

31% dzieci wychowywanych przez matki lesbijki i 25 % wychowywanych przez ojca geja podało, że byli przez rodziców zmuszani do seksu wbrew swej woli… 

…bez komentarza… Mit pokojowo i wolnościowo nastawionych kochających inaczej pada na ryj i szkoda tylko tych dzieci które przecież kiedyś dorosną i będą chciały również założyć rodzinę… Fakty są zatrważające a najgorsze jest to że krytyka tego typu patologii odbierana jest jako homofobia. Tymczasem jest to kolejne badanie potwierdzające że pary homoseksualne to nie rodziny (nie tylko w sensie ideologicznym).

…Odys

rys. Żukow

rys. Żukow

Reklamy

3 comments on “Raport Regnerusa. Charakterystyka dorosłych dzieci wychowywanych przez pary homoseksualne.

  1. Pingback: Gazeta Wyborcza i kult tolerancji dla pedofilii czyli… kogo ochrania i kto zarabia na Lex Trynkiewicz. O grzebaniu w psyche | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s