Eurokołchoz: Portugalscy emeryci znów odczuli cięcia budżetowe


11.04.2014 (IAR) – W Portugalii weszły w życie kolejne bolesne cięcia antykryzysowe. Tym razem nieprzyjemna niespodzianka czeka tysiące emerytów, którzy właśnie otrzymali zmniejszone świadczenia.

Choć według rządu ma to być posunięcie tymczasowe, nie wiadomo jak długo będzie obowiązywać. Tym razem decyzje centroprawicowego gabinetu Pedro Passosa Coelho uderzyły w emerytów otrzymujących miesięcznie ponad tysiąc euro z odpowiednika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Cięcia wynoszące od 3,5 do nawet 10 proc. do tej pory dotyczyły osób, których świadczenia były o prawie jedną trzecią wyższe. Oznacza to, że do grona emerytów, którzy odczują skutki antykryzysowej polityki dołączy 165 tysięcy Portugalczyków.

Choć za miesiąc Lizbona ma zakończyć program oszczędności i reform realizowany w porozumieniu z trojką, rząd nie ustaje w staraniach mających na celu przywrócenie równowagi w wydatkach publicznych i głęboką reformę gospodarczą. Wkrótce premier ma poinformować o kolejnych cięciach zaplanowanych na najbliższe lata.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adriana Bąkowska, Lizbona / gaj

źródło: stooq.plEmerytura

podobne: Maleją hiszpańskie emerytury

polecam również: MFW: deficyty i długi krajów rozwiniętych. Portugalskie rodziny coraz bardziej zadłużone a w Grecji strajk generalny.

Reklamy

2 comments on “Eurokołchoz: Portugalscy emeryci znów odczuli cięcia budżetowe

  1. Pingback: Dane makro ze „strefy euro” i portugalski buntownik | Odys Syn Laertesa

  2. Pingback: Echa rosyjskiego embarga: UE „gromadzi dane”, Polska czeka na łaskę, Mołdawia sama sobie pomaga. W Portugalii cięcia budżetowe, Francja w stagnacji. Zagraniczne firmy będą mogły mieć udziały w ukraińskich gazociągach. | Łódź Ody

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s