„The Soviet Story”: Jaruzelski podrasował swój życiorys. Czerwone pomniki samosiejki.


rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

12.05.2014 (IAR) – Historyk, doktor Piotr Gontarczyk twierdzi, że generał Wojciech Jaruzelski sfałszował swoją teczkę oficerską. „Dokumenty te były fałszowane na dużą skalę w sposób nieprawdopodobny” – mówi „Naszemu Dziennikowi”.

Gontarczyk dodaje, że dowody na to podaje w tekście umieszczonym w IPN-owskim periodyku Pamięć.pl. Według niego wiele dokumentów zostało wyjętych z teczki personalnej generała. Wiele informacji udało się usunąć, jak również fabrykowano zupełnie nowe dokumenty, które zostały do niej dołączone. Miało dojść do tego w latach 1989-1990, kiedy Wojciech Jaruzelski był prezydentem.

Piotr Gontarczyk twierdzi, że niektórych poprawek dokonał osobiście sam generał. Wskazuje na zeszyt ewidencyjny Jaruzelskiego zawierający podstawowe dane oficera i jego rodziny, który powinien być uzupełniany sukcesywnie, ale tak w tym przypadku nie było. Historyk wyjaśnia, że „spis dokumentów z lat 1944 -1979 został napisany jedną ręką i jednym pisakiem”, a „po jego sporządzeniu zadecydowano o dołożeniu do teczki kolejnych czterech dokumentów z lat 1946 – 1950”. „Nie jest to więc autentyczny zeszyt ewidencyjny Jaruzelskiego, który powstał w latach pięćdziesiątych, lecz falsyfikat, którym zastąpiono usunięty oryginał” – twierdzi Piotr Gontarczyk.

Więcej – w „Naszym Dzienniku”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/”Nasz Dziennik”/vey/kry

podobne: Bolesław Bierut – najczarniejszy charakter komunistycznej Polski

rys. Zbirek

rys. Zbirek

13.05.2014 (IAR) – IPN wytyka, że pomniki czerwonoarmistów w Polsce stawiali sami Sowieci – donosi „Nasz Dziennik”. Gazeta dotarła do opinii Instytutu przesłanej do sądu, w którym toczy się o proces o oblanie farbą monumentu „Czterech Śpiących”.

IPN stwierdza, że pomnik z placu Wileńskiego w Warszawie upamiętnia to, co nie jest godne upamiętnienia dla Polski. Monument szerzy propagandę rzekomego wyzwolenia Polski przez Armię Czerwoną – uważa Instytut. Historycy IPN wskazują również, że obelisk rzekomo zbudowany przez mieszkańców stolicy, został de facto wykonany przez Rosjan. Autorem koncepcji pomnika Braterstwa Broni z placu Wileńskiego był sowiecki major A. Nieńko. Ponadto w sowieckiej armii była specjalna komórka odpowiedzialna za stawianie takich monumentów na terenie całej Polski. W latach czterdziestych powstało ich w sumie aż 350.

Tymczasem przed sądem rejonowym Warszawa-Praga Północ toczy się proces dwóch studentów. Są oni oskarżeni o znieważenie monumentu „Czterech Śpiących” i pomnika z Parku Skaryszewskiego. W nocy z 16 na 17 maja 2011 roku na obu obeliskach mężczyźni namalowali napis „czerwona zaraza”. Sąd już raz umorzył postępowanie, ale prokuratura odwołała się od tej decyzji. Studenci nie przyznają się do winy. Wspierają ich organizacje kombatanckie i niepodległościowe, które argumentują, że polsko-rosyjska umowa z 1994 roku nie odnosi się od reliktów komunistycznych. Kolejna rozprawa dwóch mężczyzn ma odbyć się 21 maja.

Więcej – w „Naszym Dzienniku”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/”Nasz Dziennik”/kd/dabr

podobne: „Psy Stalina” Nikity Pietrowa – kelejdoskop zbrodniarzy i anatomia zbrodni

Soviet story

Soviet story

Reklamy

2 comments on “„The Soviet Story”: Jaruzelski podrasował swój życiorys. Czerwone pomniki samosiejki.

  1. Pingback: Umarł obywatel Jaruzelski czyli… Trzy niezależne komentarze o „kondukcie przebierańców” (i coś od siebie). | Odys Syn Laertesa

  2. Pingback: Buchalter z Auschwitz skazany, UBek uniknie więzienia czyli… dyzonans POznawczy ugruntowany na fałszywej legendzie (Jerzy Buzek, TW „Karol”). | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s