W Kościele nie ma miejsca dla pedofilów. Ścigany za pedofilię Polański bezkarny.


27.06.2014 (IAR) – Watykan wydala ze stanu duchownego arcybiskupa Józefa Wesołowskiego oskarżonego o pedofilię. Taka jest decyzja trybunału pierwszej instancji przy Kongregacji Nauki Wiary. Po jej uprawomocnieniu się byłego nuncjusza apostolskiego na Dominikanie czeka także proces karny.

To pierwszy wyrok dotyczący arcybiskupa Wesołowskiego. Jego sprawa wyszła na jaw w sierpniu ubiegłego roku, gdy na wiadomość o dotyczących go podejrzeniach papież Franciszek bezzwłocznie odwołał go osobiście ze stanowiska i wezwał do Rzymu.

Arcybiskup dostał najsurowszą z Kościelnych kar – podkreśla Tomasz Terlikowski katolicki publicysta. „Szokujące jest nie to, że wydalono arcybiskupa, ale to, że takich ohydnych rzeczy dopuścił się watykański dyplomata” – mówi rozmówca IAR.

W procesie karnym arcybiskupowi Wesołowskiemu grozi do 20. lat więzienia.

IAR/Grzegorz Maciak/ab               źródło: stooq.pl

27.06.2014 (IAR) – Roman Polański przebywa w Krakowie. W okolicach Rynku Głównego wynajął apartament i jest zameldowany w mieście. Reżyser cały czas jest ścigany przez amerykański wymiar sprawiedliwości za sprawę sprzed lat. Oskarżony jest o stosunek seksualny z nieletnią. Jeśli Stany Zjednoczone wystąpią do Polski o wydanie Polańskiego, rozpocznie się procedura ekstradycyjna. „W chwili kiedy procedura zostanie wszczęta, wtedy będziemy mogli rozmawiać o kwestii spełniania warunków koniecznych do tego, aby pan Roman mógł pozostać w Polsce. Mamy nadzieję, że procedura zostanie rozwiązana po myśli pana Romana i że będzie on mógł realizować swoje plany swobodnie” – mówi adwokat Jan Olszewski.

W sierpniu Polański planuje dłuższy pobyt w Krakowie z rodziną, a wiosną chce kręcić w Polsce swój nowy film. Zdjęcia w Polsce uzależnia jednak od wyjaśnienia swojego statusu prawnego. Jeżeli strona amerykańska złoży wniosek o wydanie Polańskiego, reżyser będzie musiał zostać zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Ostateczną decyzje w sprawie wydania, bądź nie Romana Polańskiego do USA podejmie sąd, lub minister sprawiedliwości.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Pawlica/sk            …źródło: stooq.pl

podobne: Biskupi przeciwko pedofilii. Rygorystyczne normy postępowania mają oczyścić Kościół. oraz: Franciszek potwierdza linię Benedykta XVI wobec skandalu pedofilii.

 – Co gorszy ludzi? Ich nie gorszy sam fakt, że pojawiają się w naszych szeregach, szeregach kapłańskich, ludzie niegodni, bo w każdej społeczności się tacy pojawiają. Oczywiście są to dramaty. Natomiast gorszy to, że nie chce się rozwiązywać tych problemów, że to idzie straszliwie opornie, i słusznie niektórzy zwracają uwagę, że nie ma tego dialogu z ofiarami (…). Ja znam trzy już takie przypadki. (…) Chciałbym wierzyć, że stanowisko radykalne papieża Franciszka wobec duchownego, który pochodzi z mojej rodzinnej diecezji, czyli z archidiecezji krakowskiej, będzie także jednoznaczną wskazówką, że musi się bardzo wiele zmienić w tej sprawie – mówił inny gość programu, ks Tadesz Isakowicz-Zaleski.

 Zdaniem Terlikowskiego, Kościół jest ustawiany jako główny sprawca pedofilii. – Mamy tendencję w mediach, żeby skupiać się na Kościele. A warto zadać sobie pytanie o świeckie instytucje szkoły, media. W Polsce przebywał niedawno Roman Polański, również pedofil, czy polskie władze zrobiły wszystko, żeby schwytać go i dokonać ekstradycji do USA? Nie przypominam sobie. Czy polscy politycy tak samo mocno protestują przeciw działaniom Daniela Cohn-Bendita w PE, który mówił otwarcie, że jego najfajniejsze przeżycia seksualne były w przedszkolu, kiedy w nim pracował z dziećmi. No, nie robią. Ustawiony jest Kościół, jako główny przeciwnik, jako główny sprawca pedofilii. Natomiast nie rozlicza się polityków, reżyserów, dziennikarzy. Przypomnijmy gigantyczny skandal w BBC, gdzie przez lata jeden z głównych showmenów – i wszyscy dziennikarze o tym wiedzieli – wykorzystywał seksualnie dzieci, dorosłych wszystko, co się ruszało, i nic. Ale to nie zmienia faktu, że Kościół też musi się uczyć rozliczać, I to Kościół wyznacza w kwestii rozliczeń standardy dla świata – przekonywał Terlikowski.

źródło: interia.pl

…pamiętajmy o tych słowach: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Ewangelia wg św. Mateusza (25, 40) – Największe zło to tolerować krzywdę. Rzecz o pedofilii.

polecam również: Pedofilia w Kościele. Ideologiczny raport Komitetu ONZ. Bezpardonowy atak marksizmu. oraz: polski rząd będzie promował pedofilię.. i to: Palikot, czyli od „obrońcy krzyża” do…pedofila?

Piekło Krąg II - pod strażą Minosa znajdują się dusze ludzi, którzy nie potrafili zapanować nad zmysłami - Gustave Dore

Piekło Krąg II – pod strażą Minosa znajdują się dusze ludzi, którzy nie potrafili zapanować nad zmysłami – Gustave Dore

Reklamy

2 comments on “W Kościele nie ma miejsca dla pedofilów. Ścigany za pedofilię Polański bezkarny.

  1. Pingback: Franciszek odprawił mszę dla ofiar księży pedofilów. Kościół przeprasza i chce powołać specjalne biuro do walki z pedofilią w Kościele. | Łódź Odysa

  2. Pingback: Gazeta Wyborcza i kult tolerancji dla pedofilii czyli… kogo ochrania i kto zarabia na Lex Trynkiewicz. O grzebaniu w psyche | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s