Akcja „Rodzice chcą mieć wybór” czyli obywatelska inicjatywa ustawodawcza. Czyje są dzieci?


17.07.2014 (IAR) – Rozpoczęła się zbiórka podpisów i akcja „Rodzice chcą mieć wybór”. To już trzecia inicjatywa obywatelska, z jaką występują Karolina i Tomasz Elbanowscy. Chodzi przede wszystkim o nowelizację ustawy oświatowej.

To rodzice powinni mieć wpływ na to, z jakiego podręcznika uczy się dziecko i to rodzince powinni decydować, kiedy dziecko rozpoczyna edukację – takie są główne postulaty.

Jeden rządowy podręcznik to przepis na porażkę – tak nową inicjatywę uzasadnia Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznik Praw Rodziców. To rodzice powinni decydować o tym, w jakim wieku dziecko idzie do szkoły 6 czy 7 lat, z jakiego podręcznika uczą się dzieci, co jest w tym podręczniku, a także jakie dodatkowe zajęcia powinny być w przedszkolach – zaznacza Karolina Elbanowska.

Wszystkie postulaty, które przedstawiają stowarzyszenie i fundacja, dotyczą hasła „rodzice chcą mieć wybór” – przypomina Elbanowska. I dodaje, że obywatele także mają prawo działać na rzecz naprawy złego prawa. „Nie możemy odpuścić – mówi Elbanowska, a ponieważ nie mamy zwyczaju ‚palić opon pod Sejmem’, więc podejmujemy działania obywatelskie.

Sprawa rządowego podręcznika jest niepokojąca, ponieważ powstał szybko i niedokładnie – dodaje Karolina Elbanowska. To przyniesie więcej szkód i niż pożytku, to bubel – ocenia Karolina Elbanowska.

Formalne zgłoszenie inicjatywy ustawodawczej nastąpi w połowie września, fundacja i stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców muszą zebrać 100 tysięcy ważnych podpisów, żeby projekt trafił do Sejmu.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Edyta Poźniak/ab               ….źródło: stooq.pl

podobne: Państwo jak pies ogrodnika… Darowizny na zajęcia dodatkowe w przedszkolach niezgodne z prawem oraz: Kosztowna głupota. Nacjonalizacja rynku podręczników doprowadzi do bankructwa wielu przedsiębiorców, a dzieci stracą możliwość nauki z lepszych książek. polecam również: Polskie szkoły nie są przygotowane na przyjęcie sześciolatków, ale MEN uparcie broni „reformy” i to:  Kolecja: O edukacji domowej słów kilka

rys. Jerzy Wasiukiewicz

rys. Jerzy Wasiukiewicz

Reklamy

5 comments on “Akcja „Rodzice chcą mieć wybór” czyli obywatelska inicjatywa ustawodawcza. Czyje są dzieci?

  1. Sugeruję iść dalej: to rodzice decydują jakie leki przepisuje lekarz i jakie materiały wykorzystywać do budowy ściany nośnej. Przecież rodzice wiedzą najlepiej, bo z faktu bycia płodnym uzyskali wiedzę całego świata.

    Polubienie

  2. Pingback: Ordo Iuris: MEN chce ręcznie sterować szkołami i ingerować w prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Rodzice trzeci raz zbierają podpisy. | Łódź Odysa

  3. Pingback: Czy liberalizm nas zabije? Nawet gdyby chciał to nie zdąży, bo wcześniej wykończy nas socjalizm czyli… „Polityka społeczna” (dla głupców). | Łódź Odysa

  4. Pingback: Wczesna edukacja szkolna nie jest dobra dla dzieci. | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s