Ekoterror kontratakuje: Wzrost stężenia CO2 w atmosferze (nie wiadomo czy przez człowieka). Po „przerwie” wraca strach przed zmianą klimatu, tyle że to równie dobrze może być ochłodzenie. Dziura ozonowa przestała się powiększać.


1. Nauka: Rekordowo szybko wzrasta stężenie CO2 w atmosferzeJarraud o zmianach klimatycznych.

09.09.2014 (IAR) – Stężenie dwutlenku węgla w atmosferze rosło ostatnio rekordowo szybko. Wskazują na to dane opublikowane przez Światową Organizację Meteorologiczną.

W latach 2012-2013 stężenie dwutlenku węgla rosło najszybciej od połowy lat 80. Analiza nie wskazuje, ile gazów cieplarnianych zostało wyemitowanych przez człowieka, pokazuje natomiast jaka ich część pozostała w atmosferze. Obecnie w powietrzu jest o 142 procent więcej CO2 niż w połowie osiemnastego wieku, gdy rozpoczęła się rewolucja przemysłowa.

Sceptycy wskazują na trwającą od 19 lat przerwę w ocieplaniu się atmosfery. Opublikowane w ubiegłym miesiącu w tygodniku „Science” badania wskazują jednak, że nadmiar ciepła pochłaniają ostatnio oceany, głównie Atlantyk, stąd ta przerwa.

„Ale nie ma wątpliwości, że w dłuższym okresie klimat będzie się nadal się nagrzewał”- tłumaczył w komentarzu analityk BBC John Hammond.

Według Światowej Organizacji Meteorologicznej, najnowsze dane o CO2 to kolejny argument, by przyjąć globalny traktat o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/R. Motriuk/dyd

Analiza nie wskazuje, ile gazów cieplarnianych zostało wyemitowanych przez człowieka… ale według ŚOM to kolejny argument za tym aby to człowiek ograniczał emisję CO2 (pomimo MINIMALNEGO WPŁYWU – „Zimne słońce”, handel „pozwoleniami na emisję CO2″ i jego ekonomiczne konsekwencje dla Polski) … Konia z rzędem temu kto nadąży za logiką ideologów 🙂 (Odys)

09.09.2014 (IAR) – Według Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO), świat musi zrobić wszystko, by zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i powstrzymać zmiany klimatyczne. Szef WMO Michel Jarraud mówił o wnioskach z najnowszego raportu Organizacji, według której stężenie dwutlenku węgla w atmosferze osiągnęło rekordowy poziom.

Tak zwany „Biuletyn o Gazach Cieplarnianych ”wskazuje, że nigdy dotąd, od kiedy rejeetrowano te dane, nie było w powietrzu tak dużo CO2, jak w roku 2013. Ostatnio stężenie tego gazu rosło rekordowo szybko. Skutkiem dużej ilości tego i innych gazów cieplarnianych, takich jak metan, był wzrost efektu ocieplenia klimatu o ponad jedną trzecią od roku 1990. Według autorów raportu, to ma i będzie miało negatywny wpływ na oceany i być może na morską różnorodność biologiczną. „Czas działa na naszą niekorzyść. Potrzebne są zdecydowane działania. Im dłużej będziemy czekać, tym będzie drożej i trudniej” – mówił Michel Jarraud.

Globalne ocieplenie będzie tematem szczytu klimatycznego ONZ, który rozpocznie się pod koniec września w Nowym Jorku.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ R. Motriuk/dw

polecam: Najwyższy Czas!: Klimatyczna katastrofa. Ile Polska straci przez nieudolną politykę PIS i PO? oraz: KE proponuje redukcję CO2 o 40% do 2030 r. i zwiększenie udziału OZE do min. 27%. Ekspert: brońmy się przed projektami klimatycznymi Brukseli.

źródło: stooq.pl

Przyrost pokrywy lodowej na przestrzeni roku (zdj. NASA)

Przyrost pokrywy lodowej na przestrzeni roku (zdj. NASA)

świat musi zrobić wszystko, by zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i powstrzymać zmiany klimatyczne…

…ale co takiego świat (człowiek) może zrobić skoro człowiek nie odpowiada i nie kreuje zmian które są NORMALNĄ konsekwencją naturalnych cyklów klimatycznych… Świat (ludzie) dopłaca setki miliardów dolarów rocznie do walki z naturalnym cyklem (Od 2005 r. średnia cena energii w UE wzrosła o 25 proc., a w USA – o 1 proc. Czy UE dokona weryfikacji polityki klimatycznej?) a efektów innych poza „zarobionymi” na oszustwie eko-ideologami i kłopotami gospodarczymi państw które dokręcają sobie ekologiczną śrubę nie ma. Takie są fakty. Poza tym o jakiej skali ocieplenia mówimy skoro w ostatnim czasie czapa lodowa na biegunie zwiększyła swoją objętość… I czy przypadkiem z ocieplenia klimatu nie płyną dla ludzi naturalne korzyści? Sahara znów się zazieleni czyli… „problem” z CO2 (Odys)

2. Wyznawcy globalnego ocieplenia w potrzasku – ochłodzenie może potrwać nawet 30 lat.

„Mimo braku globalnego ocieplenia, dla większości ludzi na Ziemi jest ono aksjomatem. Wierzą oni na dodatek, że to mityczne ocieplenie jest wynikiem działania człowieka. Kłopot polega na tym, że oficjalnie d 1999 roku żadnego ocieplenia nie ma.

Wielu naukowców zbudowało swoje kariery na szwindlu z globalnym ociepleniem. Pieniądze na „badania” potwierdzające istnienie ocieplenia płynęły przecież szerokim strumieniem, dlatego nawet po Climate Gate, gdzie wyszło jasno, jakiej jakości prace mają dowodzić rzekome ocieplenie, wielu specjalistów niczym lemingi zafiksowali się na udowadnianiu, że to tylko chwilowa przerwa w ociepleniu.

Ta przerwa trwa już ponad dekadę i wiele wskazuje na to, że potrwa jeszcze jakiś czas. Według amerykańskich specjalistów może za to odpowiadać wieloletni cykl w Oceanie Atlantyckim.

Ów cykl miałby trwać minimum 30 lat i w jego wyniku dochodzi do przesunięcia prądów oceanicznych, które sięgają głębiej powodując ochładzanie. Uczeni tylko w ten sposób potrafią obecnie wytłumaczyć dlaczego mimo wzrastającej ilości dwutlenku węgla, średnia temperatura w latach 1998 – 2012 zmieniła się tylko o 0,05 stopnia, podczas gdy w latach 1951 – 2012 średni wzrost wyniósł 0,12 stopnia Celsjusza.

Nie za bardzo wiadomo co dzieje się z naszym klimatem, a modele symulujące zmiany na Ziemi, które opracowali kiedyś specjaliści z ONZ-owskiego IPCC, po prostu ich ośmieszyły. Na ten moment wygląda to tak jakby cała walka z Globalnym Ociepleniem była podszyta nie naukowymi faktami, a ideologią.

Planowano po prostu okraść ludzi wymyślając urojone podatki węglowe, a gdy okazało się, że ocieplenia nie ma bynajmniej nie porzucono tego przestępczego procederu tylko ukuto termin „przerwy” i nadal realizowany jest ten bandycki proceder w zniewolonych społeczeństwach, takich jak polskie.

Wiem, że nic nie wiem – to zdaje się podsumowywać stan ziemskiej wiedzy na temat czynników kształtujących klimat na Ziemi. Nadal jednak wielu naiwnych daje się nabrać wierząc, że coś takiego jak globalne ocieplenie istnieje w rzeczywistości.”

źródło: zmianynaziemi.pl

polecam również: Gaz łupkowy za 24 lata. Zielona energia za droga. Nie mamy realnej alternatywy dla węgla.

3. Polityka czy troska o klimat – piąty nierzetelny raport ONZ w sprawie zmian klimatycznych.

„Jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że działalność człowieka jest w najwyższym stopniu przyczyną ocieplenia klimatu, które obserwujemy od połowy XX wieku” – tak brzmiało jedno ze zdań oenzetowskiego raportu ogłoszonego w ubiegły piątek przez Międzyrządowy Panel ds. Zmian Klimatu (IPCC).

Określenie „w najwyższym stopniu prawdopodobna przyczyna”, które znalazło się w raporcie, w żargonie IPCC oznacza prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegoś zjawiska w granicach od 95 proc. do 100 proc.

Panel IPCC stwierdził jednocześnie, że większa emisja dwutlenku węgla do atmosfery ma jednak mniejszy wpływ na wzrost temperatury niż pierwotnie sądzono. Napisano, że ryzyko zmian klimatycznych, spowodowanych emisją dwutlenku węgla, jest „prawdopodobne” (tj. w granicach od 66 proc. do 100 proc.) a emisja dwutlenku węgla mogła spowodować podniesienie temperatury o 1,5 stopnia Celsjusza, a nie 2 stopnie jak szacowano w 2007r.

Rupert Darwall, ekspert, który napisał artykuł na temat raportu w „The Wall Street Journal” zauważa, że to „rażąca rozbieżność”. Zastanawia bowiem jak jest możliwe, że panel naukowców stwierdza, iż rzekomy wzrost temperatury od połowy XX wieku jest spowodowany przez emisję gazów cieplarnianychw sytuacji, gdy są mniej pewni, co do wpływu dwutlenku węgla na ocieplenie klimatu?

Zdaniem analityka, autora licznych publikacji na temat rzekomych zmian klimatycznych spowodowanych przez człowieka, wyjaśnienie rażącej rozbieżności jest tylko jedno: raporty IPCC, zwłaszcza podsumowania dla decydentów politycznych, przeznaczone są głównie do „politycznej konsumpcji”.

całość tu: pch24.pl

polecam również: Bezsensowny, szkodliwy dla rynku pracy i rodzin podatek, który wcale nie pomagał środowisku, już nie istnieje. Australia bez podatku węglowego.

globalne ocieplenieWalka „postepowców” z cyklami klimatycznymi które występują na ziemi od wieków, oraz wszelkie ciągoty tego środowiska (nie)naturalnego do konieczności uśredniania i „normalizacji” tego co z NATURY jest zmienne jest z góry skazana na niepowodzenie… I oni doskonale o tym wiedzą. Ci ludzie „tylko” próbują na swojej teorii, którą zarazili sporą część populacji ludzkiej zbić majątek (oczywiście na koszt innych)… To banda oszustów i cynicznych złodziei… Do tego hipokrytów, bo jeżeli tak bardzo wierzą w to, że to człowiek jest sprawcą całego zła ocieplania się klimatu, to powinni już dawno jako pierwsi poświęcić się jako męczennicy i żyć bez prądu nie korzystając z „energochłonnych” osiągnięć cywilizacji. Niech wracają do jaskiń i żyją zgodnie ze swoją ideologią i niech ich Bóg błogosławi. (Odys)

4. Dziura ozonowa przestała się powiększać.

11.09.2014 (IAR) – Dziura ozonowa nad Antarktydą przestała się powiększać – wynika z raportu ONZ. Widać pierwsze oznaki tego, że ważnego dla życia na Ziemi ozonu jest coraz więcej.

Warstwa ozonu w atmosferze jest kluczowa, ludzi chroni na przykład przed wywołującym raka promieniowaniem ultrafioletowym. Ozon niszczyły w przeszłości freony stosowane w dezodorantach, lodówkach czy gaśnicach. Tych substancji już się nie używa i dzięki temu, jak podkreślają naukowcy, antarktyczna dziura ozonowa przestała się powiększać. Szef Programu Środowiskowego ONZ, Achim Steiner podkreśla, że ma to duże znaczenie. „Teraz lepiej rozumiemy jaki jest związek między dziurą ozonową a zmianami klimatycznymi”.

Warstwa ozonowa może się samoistnie odrodzić mniej więcej do połowy wieku, sugerują eksperci ONZ, ale niezależni naukowcy nie są tego całkowicie pewni.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ R. Motriuk

Reklamy

7 comments on “Ekoterror kontratakuje: Wzrost stężenia CO2 w atmosferze (nie wiadomo czy przez człowieka). Po „przerwie” wraca strach przed zmianą klimatu, tyle że to równie dobrze może być ochłodzenie. Dziura ozonowa przestała się powiększać.

  1. Pingback: Rosja przykręca kurek z gazem? Wojciech Jakóbik: divide et impera po rosyjsku. | Łódź Odysa

  2. Pingback: Medycyna i Nauka: Co z nowym programem zwalczania raka? Lekarze boją się wystawiać „zielone karty” pacjentom. Nowy antybiotyk nadzieją w medycynie. Elastyczny implant na pomoc sparaliżowanym. | Łódź Odysa

  3. Pingback: Nauka i Medycyna: Sondy MMS zbadają zjawisko rekoneksji magnetycznej. Ustabilizowały się emisje CO2. Bioniczne oko dla niewidomych. Trójwymiarowe szkielety do hodowli komórek. Czy ebolę w Afryce zastąpią inne choroby. Zakład o wirusa odry. | Łó

  4. Pingback: Reforma systemu handlu emisjami CO2 to gwóźdź do trumny polskiego przemysłu? Polityka klimatyczna UE to brudna gra o pieniądze. Dlatego polski węgiel leży na hałdach. | Łódź Odysa

  5. Pingback: Czy feministka i wiewiórka to „istota czująca”? czyli o podejrzanym zapachu z d…ziupli. Kobiety i ekologia według lumpenproletariatu | Łódź Odysa

  6. Pingback: O realnych ośrodkach władzy czyli… sKisłe łupki i inne polskie zasoby energetyczne w kleszczach niemieckiej polityki klimatycznej i rosyjskiej strefy wpływów. Światełko w tunelu dla węgla. Saudyjska i Irańska alternatywa dla ropy | Łódź

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s