Niezawisimaja Gazieta przypomina Rosjanom że 17 września ZSRR wbił nóż w plecy Polski. Piotr Szubarczyk: Brunatno-czerwona apokalipsa.


1. Niezawisimaja Gazieta: 17 września ZSRR wbił nóż w plecy Polski.

17.09.2014 (IAR) – Nożem wbitym w plecy Polski, nazwała „Niezawisimaja Gazieta” agresję ZSRR na Polskę. W ten sposób rosyjski dziennik odnotował 75 rocznicę napaści Armii Czerwonej na nasz kraj.

Gazeta przypomina, że 1 września 1939 r. na Polskę napadły hitlerowskie Niemcy. Dodaje też, że już 17 września granice II RP przekroczyły wojska Związku Radzieckiego. Nazywa to wtargnięcie -„ciosem w plecy” i zauważa, że –„tak dokonał się rozbiór Polski przez Niemcy i ZSRR”. Dziennik zwraca również uwagę na próby wymazania z historii Rosji, niechlubnego sojuszu Moskwy z Berlinem. Określa oba państwa mianem „duchowych braci”, którzy nieco później starli się w boju. Krótki tekst w „Niezawisimoj Gazietie”, opatrzony zdjęciem rosyjskich żołnierzy, stacjonujących na rynku w Lublinie, to jedyne odniesienie do tragicznej daty 17 września 1939 r., w ogólnorosyjskiej prasie.

Pakt Ribbentrop-Mołotow - Karykatura Hitlera i Stalina: Największa szumowina na ziemi spotyka krwawego zabójcę robotników

Pakt Ribbentrop-Mołotow – Karykatura Hitlera i Stalina: Największa szumowina na ziemi spotyka krwawego zabójcę robotników

Kilka dni wcześniej, w „Moskiewskim Komsomolcu”, w wydaniu regionalnym obwodu rostowskiego, ukazał się tekst poświęcony historycznej świadomości Rosjan. Gazeta zauważa, że Rosjanie niewiele wiedzą, bo wymazano im tę wiedzę z pamięci i podręczników o takich wydarzeniach jak: wtargnięcie do Polski 17 września 1939 r. Jednak zdaniem dziennika nie ma się co dziwić. Rosjanie mało wiedzą również na temat najważniejszych dat i nazwisk w tej części historii, którą tak bardzo państwo lubi się chwalić. „Moskiewski Komsomolec” jako przykład podaje niską wiedzę młodych Rosjan odnośnie takich wydarzeń jak: początek Wielkiej Rewolucji Październikowej, napaść Niemiec na ZSRR czy w jakich latach żył Włodzimierz Lenin. Na jednym z portali społecznościowych, ktoś napisał komentarz –„nie ma się czemu dziwić, wszak Lenin jest wiecznie żywy”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/moc

podobne: Pakt Ribbentrop-Mołotow i wybiórcza pamięć lewicy.

źródło: stooq.pl

2. Piotr Szubarczyk: Brunatno-czerwona apokalipsa.

Władysław Sebyła – znakomity poeta, odznaczony Złotym Wawrzynem przez Polską Akademię Literatury – pisał proroczo w roku 1938 o „tupocie nóg sołdackich” i „gwiaździstym nad Europą bucie”. Pisał o „werbli trzasku” na Zachodzie i o „motorach z nieboskłonu”. To był wiersz na miarę narodowego wieszcza, bo we wrześniu 1939 r. było dokładnie tak, jak prorokował. Śmiertelne szczątki poety, oficera rezerwy Wojska Polskiego, zamordowanego w piwnicy NKWD w Charkowie, spoczywają dziś na cmentarzu w Piatichatkach.

Przez wiele powojennych lat komunistyczna polityka historyczna urabiała w nas przekonanie, że wrzesień 1939 r. to „hitlerowska agresja na Polskę”, której skutki zniweczy dopiero w roku 1945 „bohaterska armia czerwona”. Ten prymitywny schemat propagandowy tkwi w podświadomości wielu z nas do dziś.

Usprawiedliwia bezczynność wobec licznych pomników armii agresora na polskiej ziemi. Nawet jeśli przyjmujemy do wiadomości oczywisty fakt agresji sowieckiej na Polskę w niedzielę, 17 września 1939 r., to natychmiast obwarowujemy go innymi zaklęciami propagandy sowieckiej: o „niewspółmiernej skali zbrodni niemieckich na Polakach”, o „decydującym wkładzie Sowietów w rozgromienie faszyzmu” itd.

Według najnowszych danych, zweryfikowanych przez IPN, Niemcy zabili lub doprowadzili do śmierci około 5 mln 570 tys. obywateli RP, w tym około 2 mln 800 tys. osób narodowości polskiej. Pozostali to głównie obywatele RP narodowości żydowskiej, ofiary zbrodniczego „ostatecznego rozwiązania”.

Liczba obywateli państwa polskiego zabitych lub przywiedzionych do śmierci (np. na Sybirze) przez Sowiety jest nieznana. Nie była po wojnie przedmiotem badań. Profesor Paweł Wieczorkiewicz, wybitny sowietolog i znawca historii Polski lat 1935-1945, szacował ją na blisko 3 mln ludzi, w przeważającej części narodowości polskiej.

Nie było agresora i „wyzwoliciela”. Było dwóch agresorów, jednakowo bezwzględnych. Były porównywalne, nieodwracalne straty wśród Polaków po obydwu stronach. A potem jeszcze były ofiary powojennego dominium sowieckiego w Polsce.

II wojna światowa rozpoczęła się we wrześniu 1939 na podstawie tajnego porozumienia Niemiec i Sowietów o IV rozbiorze państwa polskiego i jego ostatecznej likwidacji, co „gwarantują dwa najpotężniejsze państwa tej ziemi”, jak zapewniał chełpliwie Hitler w październiku 1939 roku. Dwa, nie jedno…

Te dwa zbrodnicze państwa będą ściśle współpracowały w dziele eksterminacji Narodu Polskiego. Planowo, na podstawie tajnego protokołu do układu granicznego z 28 września 1939 roku. Zbrodnia katyńska i zbrodnie niemieckie na polskiej inteligencji lat 1939-1940 były skoordynowane w czasie. Coraz więcej na to wskazuje.

17 września 1939 r. był początkiem licznych zbrodni armii sowieckiej na bezbronnych polskich oficerach i żołnierzach. Już we wrześniu 1939 r. zamordowano ich ponad dwa tysiące. Był początkiem niewypowiedzianej „wojny hybrydowej”, jak się dziś mówi, niesłusznie uznając, że to wynalazek naszych czasów. Brudna wojna hybrydowa to stara historia, 17 września 1939 r. jest jej klasycznym przykładem.

Musimy się przeciwstawić polityce historycznej Rosji i Niemiec, które za największe nieszczęście tej wojny uważają atak niemiecki na Sowiety w czerwcu 1941 roku. Rosjanie posuwają się tak daleko, że początek „wojny ojczyźnianej” uważają za właściwy początek wojny światowej! Sowiecko-niemiecką agresję lat 1939-1941 uważają za „wydarzenia poprzedzające wojnę” (wypowiedź prezydenta Rosji Miedwiediewa z maja 2010 r.).

II wojna światowa rozpoczęła się w nocy 23 sierpnia 1939 r. na Kremlu, kiedy w sali pod portretem Lenina podpisywano tajny pakt Ribbentrop-Mołotow. Jego realizacja po stronie niemieckiej rozpoczęła się w piątek, 1 września; po stronie sowieckiej w niedzielę, 17 września. Obydwa zbrodnicze państwa są odpowiedzialne za jej tragiczne dla Polski i świata skutki.

Piotr Szubarczyk, NDz

źródło: wirtualnapolonia.com

podobne: Kampania wrześniowa 1939 r. Eugeniusz Januła: Słowacja – trzeci agresor. oraz: Czarne barwy września 1939 r. Bohaterom – chwała! Na błędach nieudaczników – uczmy się! a także: Piotr Szubarczyk: „Pakt Hitler – Stalin”. Powersalski porządek świata jako przyczyna II Wojny Światowej. i to: Cios w plecy czyli 74. rocznica sowieckiej napaści na Polskę polecam również: Jacek Kaczmarski: „Ballada Wrześniowa”

17 września 1939. Napaść ZSRR na Polskę

17 września 1939. Napaść ZSRR na Polskę

Reklamy

2 comments on “Niezawisimaja Gazieta przypomina Rosjanom że 17 września ZSRR wbił nóż w plecy Polski. Piotr Szubarczyk: Brunatno-czerwona apokalipsa.

  1. Pingback: Schetyna: przejazd „Nocnych Wilków” przez Polskę to prowokacja. Załdostanow: Polacy są wojownikami, z którymi łącza nas wspólne wartości. Rosyjskie media: Ukraińcy dali w twarz polskiemu prezydentowi | Łódź Odysa

  2. Pingback: Rosja: „Dzień zwycięstwa” demonstracją siły. Merkel oddaje hołd żołnierzom radzieckim („Tagesspiegel” krytycznie o pomijaniu w Niemczech zbrodni Stalina). Putin usprawiedliwia pakt Ribbentrop-Mołotow a Niemców uznaje za &#

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s