MaxTV news: Ebola & Khorasan. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla mówi Wojna 20 razy w ONZ. Amerykański generał o szkoleniu „syryjskich rebeliantów”.


1.  Wojna z wojną Obamy – Max Kolonko Mówi Jak Jest

2. Allen: szkoelnie syryjskich rebeliantów potrwa lata.

02.10.2014 (IAR) – Szkolenie syryjskich bojowników do walki z Państwem Islamskim może potrwać lata – mówi emerytowany generał amerykański John Allen. Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził projekt szkolenia i wyposażenia syryjskich oddziałów rebelianckich, co ma być częścią międzynarodowego planu walki z dżihadystami z Państwa Islamskiego. John Allen powiedział w wywiadzie dla CNN, że treningi rebeliantów już trwają. Tworzone są specjalne obozy szkoleniowe. John Allen dodał, że koalicja przeciw Państwu Islamskiemu przyciąga wiele krajów, które – mimo różnych uwarunkowań – mają podobny pogląd na konieczność zatrzymania dżihadystów. Amerykański generał dodał, że Waszyngton nie rozważa dwustronnej koalicji z Iranem. „Iran ma tu swoją rolę do odegrania. Jeśli będzie ona pozytywna, zachęcamy do tego Teheran” – powiedział.

W ostatnich miesiącach fanatycy z Państwa Islamskiego przejęli kontrolę nad ogromnymi terenami w Syrii i w Iraku i ogłosili tam powstanie kalifatu. Na zajętych obszarach dżihadyści dopuszczają się okrutnych zbrodni na ludności chrześcijańskiej, jazydach i szyitach. W ostatnich tygodniach światem kilkakrotnie wstrząsnęły opublikowane przez bojowników Państwa Islamskiego nagrania z egzekucji zakładników, między innymi amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foley’a.

Stany Zjednoczone oraz kraje arabskie przeprowadziły dotąd niemal 300 nalotów na pozycje islamistów zarówno w Syrii jak i w Iraku. Do operacji włączyła się Wielka Brytania, której lotnictwo zbombardowało wczoraj pozycje dżihadystów w Iraku.

SamaaTV &AFPang/IAR/dw/łp

źródło: stooq.pl

podobne: Arabia Saudyjska: koalicja przeciwko islamistom. Syria uzna naloty za akt agresji. Niemcy i Wlk. Brytania: nie dla nalotów w Syrii i Iraku. Dżihadyści śmieją się z USA. Francuscy islamiści biorą udział w egzekucjach. Nigeria: islamiści z Boko Haram oblegli Maiduguri. Izrael: zbrodnie wojenne w Gazie.

Khorasan” to nowe słowo klucz (wymyślone przez administrację lewaka Obamy – Andrew C. McCarthy: The Khorasan Group Does Not Exist: How We’re Being Had Again By the Obama Administration) dla zmiękczenia „światowej opinii publicznej” by nawoływała państwa zachodu do kolejnej interwencji „koalicji” na bliskim wschodzie tj w Syrii na którą administracja Obamy poluje od zeszłego roku w ramach „arabskiej wiosny ludów”. Putin sprzeciwił się USA i pokrzyżował amerykanom plany interwencji w tym kraju (przy użyciu floty czarnomorskiej – W większej skali czyli… O co tak naprawdę chodzi w ukraińskiej tragedii) i za to USA zdestabilizowało Ukrainę by Putin miał co robić w Europie i nie miał siły interweniować wobec kolejnego podejścia USA do obalenia Assada.

„Khorasan” to nic innego jak „false flag” które ma przesłonić winę USA za stworzenie przez nich prawdziwego zagrożenia w postaci ISIL. Tymczasem Kongres USA zezwolił administracji Obamy na szkolenie kolejnej „umiarkowanej syryjskiej opozycji” więc za jakiś czas opinia publiczna będzie trąbić o kolejnych ekstremistach działających na terenie Bliskiego Wschodu jak tylko ZNOWU „umiarkowana opozycja” postanowi działać na własną rękę uzbrojona i wyszkolona za pieniądze amerykańskich podatników…

Strategię jaką posługuje się amerykański „establishment” opisał swojego czasu lingwista Noam Chomski: „10 strategii manipulacji”… Dwa pierwsze punkty brzmią:

1 – ODWRÓĆ UWAGĘ

Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”).

2 – STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE

Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

całość tu: 10 chwytów ciemnych typów…

polecam również: Obama przed szkodą i po szkodzie głupi. Znowu będzie wspierał „umiarkowaną opozycję” w Syrii. Zapowiada zniszczenie ISIL ale wojsk nie wyśle, za to wyśle armię do „walki” z Ebolą. Secesyjne plany Teksasu. oraz: Walki z islamistami: Syria – 3 miliony uchodźców, Irak – dramat chrześcijan. Stanisław Michalkiewicz: „Pustynna burza”

Franciszek Kulon - Biznes

Franciszek Kulon – Biznes

Reklamy

6 comments on “MaxTV news: Ebola & Khorasan. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla mówi Wojna 20 razy w ONZ. Amerykański generał o szkoleniu „syryjskich rebeliantów”.

  1. Pingback: Thierry Meyssan. Wątek ropy i gazu w walce z Państwem Islamskim. | Łódź Odysa

  2. Pingback: Tomasz Otłowski: Wojna z Kalifatem: aspekty operacyjne. Nieudolność USA (celowa?) | Łódź Odysa

  3. Pingback: USA i ich priorytety na bliskim wschodzie. Irak i Państwo Islamskie kluczem do pokonania Syrii. Republikanie prą do interwencji lądowej. Co wiemy a czego nie wiemy o ISIS. | Łódź Odysa

  4. Pingback: USA: szkolenie syryjskich rebeliantów. Belgowie w szeregach Państwa Islamskiego. NATO i Ukraina o broni atomowej na Krymie. Putin popiera porozumienie z Mińska (rozmowy z USA o Syrii). Polsko-Niemiecka brygada zalążkiem armii europejskiej do obrony B

  5. Pingback: Francuzi już nie są u siebie? Terroryści “ubogacili kulturowo” Paryż. Rzeź dopiero nastąpi. | Łódź Odysa

  6. Pingback: Europa muzułmańska, „Państwo Islamskie” i prawdziwa twarz Islamu: broń w rękach imperialistów, terroryzm, idea rewolucji, czy też religia jak inne? | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s