Pod przykrywką wygłupu Sikorskiego fala rabunku przetoczyła się przez sejm: uwolnienie kominówek, rząd kładzie łapę na depozytach, centralna baza „haków” skarbówki, zamiast śmieciowych umów o pracę będzie śmieciowa emerytura. Do diabła z taką opozycją! Dratewka potrzebny od zaraz.


1. „Dziennik Gazeta Prawna” – Cicha likwidacja kominowki.

21.10.2014 (IAR) – Menedżerowie spółek Skarbu Państwa zarobią więcej. Jednocześnie ich uposażenia będą jawne – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Ministerstwo Skarbu Państwa po cichu likwiduje kominówki. Resort przygotował założenia do nowej ustawy o nadzorze i uprawnieniach. Zmiany mają objąć członków zarządów i rad nadzorczych spółek z ponad 50-procentowym udziałem państwa.

Projekt jest rewolucyjny – ocenia „Dziennik Gazeta Prawna”. W założeniach nie będzie ograniczeń w wysokości zarobków. Według obecnej ustawy, dziś menedżer w takiej spółce może zarobić maksymalnie 24 tysiące złotych miesięcznie. Ten przepis jest jednak często obchodzony, gdyż stosowane są umowy cywilnoprawne.

Lista firm objętych przepisami zostanie opublikowana w osobnym rozporządzeniu. Prawdopodobnie również menedżerowie będą zatrudniani na umowę o pracę, ale decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjęto. MSP skierowało projekt do Rządowego Centrum Legislacji. Ograniczona ma zostać także wysokość odpraw. Według założeń, mają one przysługiwać tym, którzy przejdą na emeryturę, rentę lub ich miejsce pracy zostanie zlikwidowane. Jawna ma być również informacja o zarobkach członków rad nadzorczych i zarządów. Wszystkie dane mają znaleźć się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Resort skarbu chce również, aby prezesi, wiceprezesi i członkowie zarządów spółek obowiązkowo składali oświadczenia majątkowe.

Więcej – w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/”Dziennik Gazeta Prawna”/kd/wk

….czemu nie!… stać „nas” w myśl zasady „rząd wyżywi się sam”. (Odys)

podobne: Ministerstwo daje i zabiera… biednym. Wzrost wydatków budżetowych na KRRiT oraz inne urzędy i kancelarie. Na wcześniaków pieniędzy nie ma (przestępcza działalność NFZ?) oraz: Państwowe synonimem marnotrawstwa, korupcji i niesprawiedliwości. PKP leży ale 500 tys. odprawy się należy. CBA o zmowie cenowej w MSZ. NIK: nieprawidłowości w stadninach koni oraz przy wywłaszczaniu pod autostrady. Michalkiewicz: Czy konstytucja RP chroni własność. i to: Okazja czyni złodzieja, ale „Pacta sunt servanda” czyli… NCS ma zapłacić Kaplerowi ponad pół miliona zł a także: Stanisław Michalkiewicz o POPISowej „służbie Polsce” za 54 „partyjne” miliony (i zegarek) a wszystko na poczet 60 mld dolarów jakie „sprawiedliwi wśród narodów świata” według Schetyny są winni Żydom.

2. „Nasz Dziennik” Starcie o depozyty„Dziennik Gazeta Prawna” – Fiskus zarobi na nauce i zdrowiu.

22.10.2014 (IAR) – W drugiej fazie konsolidacji finansów publicznych, fiskus odbierze bankom komercyjnym prawie 5 miliardów złotych depozytów od instytucji publicznych. Banki chcą zachować przynajmniej depozyty sądowe- pisze „Nasz Dziennik”.

Jak czytamy w środowym wydaniu gazety, na ostatnim posiedzeniu Sejm znowelizował ustawę o finansach publicznych. Rozszerza ona krąg publicznych instytucji, które mają obowiązek lokowania wolnych środków jako depozytu u ministra finansów. Do tej pory pieniądze te były deponowane w bankach komercyjnych.

Główną osią sporu w tej sprawie są depozyty sądowe, z których, po nowelizacji ustawy, będzie mógł czasowo korzystać minister finansów. Środki będą musiały być zwrócone na każde żądanie sądu.

Według Rządowego Centrum Legislacji przesunięcie tych pieniędzy na rachunek ministra finansów w Banku Gospodarstwa Krajowego jest naruszeniem prawa własności. Zastrzeżenia ma też Związek Banków Polskich. Nowelizacja ustawy będzie rozpatrywana na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Senatu.

Więcej – w „Naszym Dzienniku”

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Nasz Dziennik/md/nyg

20.11.2014 (IAR) – Ministerstwo finansów przechwyci wolne środki kilkuset jednostek sektora finansów publicznych. Będą musiały przenieść swoje rachunki bankowe do BGK i tylko tam deponować pieniądze – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Nowe przepisy obejmą od nowego roku między innymi samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, Polską Akademię Nauk, państwowe instytucje kultury i gospodarki budzetowej a także wojewódzkie fundusze ochrony środowiska. Łącznie do 341 podmiotów.

Minister finansów chce w ten sposób podreperować budżet państwa.

Zmiany najbardziej niepokoją dyrektorów szpitali. Podkreślają, że wolne środki są efektem ich racjonalnego gospodarowania funduszami z NFZ. To właśnie te środki często ratują placówki medyczne przed utratą płynności finansowej. Kierujący szpitalami podkreślają, że te środki są niezbędne do bieżącego funkcjonowania placówek. Znakiem zapytania jest to czy BGK zaoferuje korzystne warunki oprocentowania, co banki komercyjne, w których wiele instytucji do tej pory prowadziło rachunki.

Szacunkowa wartość depozytów, która trafi do BGK wynosi 4,7 miliarda złotych. Dzięki tej operacji dług skarbu państwa ma się obniżyć o 3 miliardy złotych, zaś dług publiczny zmniejszy się o 0,2 procenta w relacji do PKB.

Więcej -w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/”Dziennik Gazeta Prawna”/kd /nyg

…krucho z kasą a po uwolnieniu kominówek każdy grosz na wagę złota… (Odys)

podobne: UE – Za kłopoty banków zapłacą ich udziałowcy i wierzyciele (oraz podatnicy i depozytariusze)

3. „Puls Biznesu” Kij i marchewką dla podatników.

22.10.2014 (IAR) – Kij i marchewka dla podatników. Dobrzy zostaną nagrodzeni, ale ci, którzy są na bakier z fiskusem, mogą wpaść w kłopoty. Wszystko za sprawą listy wiarygodności podatników, którą chce stworzyć resort finansów. Pisze o tym „Puls Biznesu”.

Chodzi o realizację pomysłu wprowadzenia tak zwanego autoryzowanego podatnika. Taki status będzie uprawniał na przykład do szybszych zwrotów VAT-u. Pierwotnie miały go uzyskać tylko osoby, które najrzetelniej odprowadzają podatki. Ministerstwo zmieniło jednak zdanie i zamiast wskazywać, kto jest autoryzowanym podatnikiem, dokona oceny wszystkich pod kątem wiarygodności. Pełna lista ma być objęta tajemnicą skarbową.

Eksperci nie są entuzjastami tej koncepcji. Jeden z nich, cytowany przez „Puls Biznesu” wskazuje, że„segmentacja” podatników doprowadzi do utworzenia centralnej bazy „haków” na nich.

Więcej – w „Pulsie Biznesu”.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/md/nyg

źródło: stooq.pl

podobne: Przywileje emerytalne rolników i górników oraz delegacje prokuratorów kosztują, więc rząd przyjął założenia do noweli ustawy o VAT.

…ten projekt nie tylko doprowadzi do gromadzenia podejrzanej wiedzy w rękach skarbówki, ale doprowadzi również do odwlekania terminu zwrotów z podatku w sposób uznaniowy przez urzędników… Kto „grzeczny” (albo „swój”) ten zwrot dostanie na wczoraj a kto nie ten sobie poczeka aż zbankrutuje i nie trzeba mu będzie niczego oddawać. (Odys)

4. Rafał Ziemkiewicz: Do diabła z taką opozycją!

„Najważniejsza wiadomość z wczorajszego dnia i z mijającego tygodnia przykryta została newsami o tragedii w Katowicach i rzekomym sukcesie „na maksa” na unijnym szczycie (każdy szczyt jest zawsze ogłaszany sukcesem, dopiero potem okazuje się, że nie bardzo). Tymczasem powinno się krzyczeć: Po raz kolejny władza obrabowała najbiedniejszych Polaków, żeby załatać dziurę w kasie!

Dokonał tego w majestacie prawa Sejm RP, i to głosami przedziwnej, niespotykanej koalicji PO z PSL, SLD, PiS i różnymi resztówkami. Wszyscy byli za, poza dosłownie kilkoma Don Kiszotami wolnego rynku.

Rabunku oczywiście nikt nie nazywa rabunkiem, tylko „ozusowaniem” i wielkim dobrodziejstwem. W ogóle powinni Polacy skakać z radości do powały, bo państwo ludowe zagwarantowało im, że nie będą żyć w nędzy bez emerytur. To znaczy, nędzy pewnie się nie da uniknąć, ale jakieś tam emerytury, kiedyś – jakie i kiedy, to się zobaczy – na pewno dostaną. Jeśli oczywiście kto dożyje.

W imię tego nie wiadomo czego i nie wiadomo kiedy zabierze się ludziom konkretne pieniądze już teraz. Pieniądze dla najbiedniejszych znaczące. Bo na umowach zleceniach, zwanych śmieciowymi, pracują zasadniczo dwie grupy społeczne – najbiedniejsi, najbardziej bezradni, oraz najbogatsi i najcwańsi.

Pisał o tym swego czasu „Dziennik Gazeta Prawna”, który ustalił, że „śmieciówki”, w potocznym dyskursie kojarzone z najprostszymi i najtańszymi pracami, są także powszechnie stosowanym sposobem obchodzenia ogłoszonych przez Tuska w imię pijaru restrykcji w powiększaniu państwowej i samorządowej biurokracji. Po prostu, zamiast na etaty, Partia zatrudnia kolejnych kolesiów kolesiów na zlecenia, i fertig. I w ten sposób, szacował „DGP”, obok armii 500 tysięcy budżetowych pasożytów na etatach pojawiła się druga 500-tysięczna armia pasożytów w statystykach oficjalnie nie ujawnianych.

I tutaj nie mówimy o „śmieciówkach” na poziomie 400 – 800 złotych, ale o sumach wielotysięcznych.

(patrz „umowy menadżerskie” o których mowa wyżej – Odys)

Dlatego fundując Polakom dobrodziejstwo „ozusowania” rządzący zadbali o tzw. sprawiedliwość społeczną i przyjęli zasadę, że składka odliczana od „śmieciówki” będzie składką kwotowo zawsze taką samą, naliczoną od płacy minimalnej.

Kasjerce, wysiadującej w przysłowiowych pieluchach w markecie od kilkuset marnych złociszów zabierze się, powiedzmy, sześć dych – i kolesiowi, któremu koleś z ministerstwa zlecił „usługę konsultingową” od tych kilku marnych (wedle kryteriów pp. Kalisza czy Kamińskiego) tysięcy też się potrąci sześćdziesiąt złotych. Ja wiem, że będzie to dla krewnych i znajomych bolesne, ale władza na pewno zdąży do czasu wejścia ustawy w życie wymyślić dla nich jakieś rekompensaty.

Dopiero co przemknęła przez media wiadomość, że na sejmowej komisji okazało się, iż deficyt ZUS jest de facto o 45 miliardów peelenów większy niż się podaje. Rabunek „śmieciówek”, z którego władza spodziewa się zyskać jakieś 300 – 400 milionów, wiele więc nie pomoże. Zresztą wpływy będą mniejsze, bo część ludzi przejdzie do szarej strefy, a część straci nawet i tę marną robotę, którą ma, i pojedzie na służących do reichu (przypadkiem wejście w życie „ozusowania” zbiega się z datą końca restrykcji w podejmowaniu pracy przez Polaków w Niemczech oraz w kupowaniu polskiej ziemi i nieruchomości przez Niemców). Ale widać w tym akcie skalę desperacji w wyduszaniu z poddanych III RP ostatniego grosza.

Można zajmować się różnymi aspektami tej sprawy, każdy oburzający, ale ja podniosę jeden: tej zdumiewającej zgodności, z jaką niby to nie zgadzający się z Platformą w żadnej sprawie PiS rabunek ten poparł.

Tam, gdzie mowa o pryncypiach, o sprawach ogólnych, o wartościach, tradycji, tam PiS będzie szaty rwał, kładł się Rejtanem, serce krwawił, duszę krwawił, stawiał sprawy pryncypialnie na ostrzu noża. Ale jak przychodzi do interesów, do konkretów ważnych dla przeciętnego Polaka – dudy w miech (bez żadnych aluzji do nazwisk).

(a jakże! Rząd duje w Dudę – Odys)

Podobną głupotą wykazała się już partia Kaczyńskiego podczas głosowania nad zakazem w Polsce uboju rytualnego. Szwindel ten, polegający na przesunięciu w imię rzekomych racji moralnych milionów za eksport na Bliski Wschód z kieszeni rolników polskich do kieszeni rolników niemieckich…”

całość tu: fakty.interia.pl

podobne: Stanisław Michalkiewicz: Pogrobowcy Hilarego Minca czyli… Wilczek kontra „prawdziwa prawica”. oraz: Co „prawdziwa prawica” Kaczyńskiego szykuje dla przedsiębiorców i reszty Polaków i to: Rabunek na zlecenie czyli… oZUSowanie umów cywilno-prawnych.

rys.Andrzej Krauze

rys.Andrzej Krauze

…nie pierwszy to raz tzw. „opozycja” współpracuje z (nie)rządem podczas POspolitego rabowania Polakom owoców ich pracy, żeby zapchać jakąś dziurę za którą sama (wraz z rządem) od lat odpowiada, gdyż współtworzy ten system „sprawiedliwego rabunku” zwanego „solidarnością POkoleniową”. Dość wspomnieć ostatni zamach na OFE (również gorąco popierany przez PIS), które zawsze były solą w oku dla socjalbandy spod znaku „prawa i sprawiedliwości” (czyt. populizmu i socjalizmu), gdyż dla tej partii jedynym „sprawiedliwym” systemem emerytalnym jest od zawsze BANKRUT biorący kolejne kredyty pod wypłaty tego co wcześniej ludziom tak ochoczo zabierał jako „składkę” (SIC!) pod ciągle wydłużaną („wiekiem emerytalnym”) przyszłość, ale który póki co wypłaca największą kasę również tej części popłuczyn dawnego systemu, które zdołały schronić się w tzw. „opozycji” a które z racji uprawianych zawodów nie oddały do niego ani złotówki i które to popłuczyny stanowią „sól ziemi czarnej” wspomnianej partii. W PISie roi się bowiem od nie byle jakich „elelmentów” które czerwone książeczki zamieniły na opozycyjną działalność kiedy było już jasne że to się opłaci (nazwiska takie jak Kryże czy Kaczmarek to tylko wierzchołek góry lodowej)…

W przeciwieństwie do zaskoczonych współpracą „śmiertelnych wrogów” w ramach tzw. POPISu, ja kolejnym współdziałaniem okrągłostołowców zaskoczony nie jestem… Jako że za chwilę oba „skonfliktowane” obozy zamienią się miejscem przy korycie i to PIS będzie odpowiadał za dziurawy FUS to i wykorzystał sytuację. Oba bloki są bowiem częścią jednej i tej samej konstrukcji jak dwa stojące naprzeciw siebie filary na których spoczywa butwiejący dach socjalizmu i populizmu dogadanego przez głównodowodzących owych „wrogich” sobie stronnictw 25 lat temu w Magdalence i pod wspomnianym już okrągłym meblem

Czekam cierpliwie na bankructwo ZUS i lawinę niezadowolonych z tego faktu pozbawionych (pomimo „składkowania”) środków do życia mas ludzkich, która zmiecie całą tą złodziejską hołotę niczym nurt rzeki Alfejos (lub Penejos) które popłynęły przez stajnie Augiasza…(Odys)

podobne: Stanisław Michalkiewicz o POPISowej „służbie Polsce” za 54 „partyjne” miliony (i zegarek) a wszystko na poczet 60 mld dolarów jakie „sprawiedliwi wśród narodów świata” według Schetyny są winni Żydom. oraz: POPIS w natarciu! czyli…”Krynica mądrości” Tusk i „karny podatek” Kaczyński

„W poszukiwaniu Szewczyka Dratewki… Braciszkowie moi mili! Każdy jeden w królestwie naszym, któremu oczy bielmem nie zarosły widzi, że bestia żarłoczna po grodach i siołach grasuje, pożerając wszystko i wszystkich, opamiętania żadnego przy tym nie mając. Wieść gminna niesie, że owa bestia wielu łajdaków i zbójców sobie przysposobiła do krwawej roboty, dając w zamian udział w dzieleniu zdobyczy. Pazerność kreatury jest tak ogromna, że i dziewicy ze świecą szukać, że i starsze baby na pożarcie poszły, a Lud Prosty mawia, że tu i ówdzie nawet młodych chłopców poprzebieranych nowocześnie w sukienki trzeba było na zaspokojenie bestii oddać…….. Tak więc strach i poruta ogromna bo znikąd ratunku i pomocy, jeno już tylko modlitwa się ostała. Tedy napisać mi wypada, że w tej chwili ostatecznej Lud Prosty już nie o rycerzów w zbrojach srebrzystych na koniach białych się modli, a o zwykłego Szewczyka Dratewkę, który by barana umiał sprawić sprytnie, skórę niczym kiszkę trutką jadowitą napeklować, a następnie odważnie bestii pod pysk podłożyć, tak by zeżreć chciała……. Cóż jednak z modlitwy jak Królewny żadnej już nie ma, którą jako wynagrodzenie dla odważnego Szewczyka można by przysposobić, bo takiego co by Królewny nie chciał to na całym świecie ponoć nie znajdziesz ….. Ech zginąć nam zatem przyjdzie z nadzieją, że gnaty nasze twarde mocne i kołkiem w gardle bestii staną……..ech bo czyż można wierzyć, że zdąży na czas jakiś błędny rycerz, a niechby i Don Korwin i łeb przy samej d…… bestii ciachnie????……. Czasu coraz mniej….. bestia znów wyszła na żer….” piotruchg 

Robią nas w konia: oZUSowanie umów zleceń – masakra śmieciowych partii i mediów.

rys. Andrzej Mleczko

rys. Andrzej Mleczko

Reklamy

13 comments on “Pod przykrywką wygłupu Sikorskiego fala rabunku przetoczyła się przez sejm: uwolnienie kominówek, rząd kładzie łapę na depozytach, centralna baza „haków” skarbówki, zamiast śmieciowych umów o pracę będzie śmieciowa emerytura. Do diabła z taką opozycją! Dratewka potrzebny od zaraz.

 1. Pingback: Czeka nas kolejna fala emigracji | Łódź Odysa

 2. Pingback: Czy liberalizm nas zabije? Nawet gdyby chciał to nie zdąży, bo wcześniej wykończy nas socjalizm czyli… „Polityka społeczna” (dla głupców). | Łódź Odysa

 3. Pingback: Rzeczpospolita niskich płac i zawyżonych średnich. Projekt dot. podniesienia kwoty wolnej od podatku odrzucony, ale 95 mln zł na nagrody w urzędach jest. | Łódź Odysa

 4. Pingback: Samorządowe „inwestycje” to wzrost zadłużenia i podwyżki opłat. Rentowność długu i rosnąca obsługa kosztów. Państwo broni się przed zwrotem zagrabionego mienia i zmianami w ordynacji podatkowej, obniżka podatków nie tak szybko (

 5. Pingback: Czy grecka tragedia przyniesie opamiętanie reszcie eurosocjalizmu? Polska idzie śladami bankruta. | Łódź Odysa

 6. Pingback: Była konferencja, ale nie było opozycji. Różnica między negacją a opozycją oraz między prawicą a lewicą czyli… do czego nadaje się PIS. | Łódź Odysa

 7. Pingback: Mamy wolnościowców w Sejmie ale bez KORWiNa (strach przed wolnością?). Pyrrusowe zwycięstwo PiS i perspektywa terroryzmu ekonomicznego by ratować „teoretyczne państwo” w spadku po PO. | Łódź Odysa

 8. Pingback: Nihil novi Winiarskiego o Komorowskim (na procesie Sumlińskiego) przemilczane przez „media”. Wiemy że żyjemy w Stajni Augiasza ale PIS jej nie posprząta. | Łódź Odysa

 9. Pingback: Budżet państwa na kończący się 2015 rok okazał się być prawdziwą ruiną… ale czy PIS będzie nas kosztował mniej? Oczywiście że nie – zamach na umowy cywilnoprawne. | Łódź Odysa

 10. Pingback: Od koniczka do śmietniczka czyli… „męczeństwo” klaczy ważniejsze od interesu obywateli. „Dobra zmiana” u koryta. | Łódź Odysa

 11. Pingback: Zamiast „jednolitego podatku” centralna baza (PO)rachunków oraz „obywatelska emerytura” czyli… szukanie pokrycia dla rekordowego deficytu kosztem obywateli. Ostrowice jako przykład (nie)”zrównoważonego rozwoju”

 12. Pingback: „Najpierw państwo” czyli… gdy monopol na przemoc nie służy sprawiedliwości i własności. Ekonomia grzechu przeciw wolności „elit” naiwnych i mściwych (I) | Łódź Odysa

 13. Pingback: Konfiskata rozszerzona, donoszenie na samego siebie do fiskusa, ekologia (nie)podległości i inne „dobre zmiany” zasad życia w komunie… czyli „sekretne życie drzew” i „Młody las” (Kaczmarskiego) | Łódź Odys

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s