POPIS na posiedzeniu „Parlamentarnego Zespołu ds. obrony wolności słowa” czyli… wiódł ślepy kulawego (Nagroda Darwina dla obu). Stanisław Michalkiewicz o „cyngielmanach” prezesa Kaczyńskiego.


rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

Na początek materiał filmowy: Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. obrony wolności słowa – Zatrzymanie dziennikarzy

Najpierw ad rem, tj o „wolności mediów”…

Rzecz oczywista całe to zamieszanie z dziennikarzami rozbija się jak słusznie zauważył jeden z członków posiedzenia o art. 14.Konstytucji RP czyli „Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu.” Jest to przepis tak oczywisty, że nie może być ŻADNYCH okoliczności łagodzących wobec zachowania się Policji w tej konkretnej sprawie o ile oczywiście dziennikarze nie zachowywali się w sposób uzasadniający zastosowanie wobec nich przymusu i aresztu. Na to są wymienione enumeratywnie w odpowiedniej ustawie konkretne zapisy, kiedy taki przymus łącznie z zatrzymaniem jest uzasadniony a kiedy jest to nadużycie władzy (patrz sprawa Wiplera). W moim przekonaniu (opartym o dotychczasowe zeznania świadków) nie było takich okoliczności które uzasadniałyby zastosowanie przez Policję zatrzymania i aresztu wobec niektórych (ta wybiórczość też daje do myślenia) dziennikarzy.

W związku z powyższym.

Niewątpliwie „ciekawa” jest ta wybiórcza (nie)logika jaką stosuje Pan komend(i)ant w asyście Pana (niedo)rzecznika (o którym ciekawe rzeczy ujawnia Pan Stonoga – Przebudzenie polskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawie Ziętary i ART-B. Zbigniew Stonoga czyli wróg publiczny „układu zamkniętego” w Polsce), w interpretacji wydarzeń jakie miały miejsce, gdzie najmniejszym problemem jest pójście w zaparte że „skoro sąd zastosował tryb przyspieszony to musiał mieć ku temu powód” (co implikuje taką oto zależność że COKOLWIEK władza uczyni to MUSI być zgodne z wszelkimi zasadami, bo inaczej by tego NO PRZECIEŻ! zrobić nie mogła 😉  „Ludzie skłonni są myśleć, że to, co jest legalne, musi być dobre” czyli… Stanisław Michalkiewicz o konsekwencjach bezprawia). Otóż zależność jednego od drugiego powinna być (w normalnym państwie) ODWROTNA! Gdyby więc nie był to tak jawny  zamordyzm, jakim się wykazuje ta żałosna imitacja „protect and serve”, to byłoby to całkiem zabawne. Nagroda Darwina gwarantowana 😉

rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

Niestety pukanie się w czoło jest w tym wypadku mocno nie na miejscu. Tak nieobiektywna postawa „strusia” prawa powinna się skończyć (w normalnym państwie) wywaleniem na pysk ze służby takiego funkcjonariusza z dożywotnim zakazem sprawowania jakiegokolwiek stanowiska publicznego, gdyż nie daje on swoją osobą rękojmi stania obiektywnie na straży nie tylko obowiązków, ale przede wszystkim gwarantowanych konstytucyjnie wolności obywatelskich… Czysty PRL („Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”). Ale dość spojrzeć na wyraz twarzy tego człowieka i ton w jakim przemawia do ludzi którzy mają prawo do konkretnych i rzeczowych wyjaśnień – buta, buta i jeszcze raz buta, która w połączeniu z poczuciem bezpieczeństwa (odgórnego – politycznego) pozwala mówić mu absolutnie wszystko bez względu na jakiekolwiek obowiązujące prawo i stan faktyczny z jakim przecież mamy do czynienia (są na to nagrania i zeznania licznych świadków). Tryb przyspieszony a oni dalej nie wiedzą za co skazać protestujących w PKW jak i samych dziennikarzy. Tzn. wiedzieć niby wiedzą, ale jak zamierzają to uzasadnić żeby to nie kolidowało ze stanem faktycznym (zeznaniami świadków i nagraniami gdzie nie widać uzasadnienia dla niektórych zachowań Policji) nie mam zielonego pojęcia. „Naruszenie miru domowego” w budynku instytucji publicznej gdzie nikt się nie awanturuje a ludzie po prostu siedzą sobie za stołem, rozmawiają czy się modlą? 🙂 Bierny opór jako podstawa do zatrzymania na dołku? „Really?!” Give me a break!

A teraz kwestia „poboczna”…

Irytuje mnie że na tym posiedzeniu typy w osobach Pana Sakiewicza i Terlikowskiego próbują ze swojej „TV Republika” zrobić głównego zatroskanego obrotem wydarzeń w tej sprawie.

Przecież wg. Pana Sakiewicza i Terlikowskiego w PKW protestowało „stronnictwo rosyjskie” więc jakby nie patrzeć zamordyzm Policji MUSIAŁ być w ich mniemaniu uzasadniony (podobnie jak Majdan w Kijowie) gdyż racja stanu została przez te „mendium” postawiona dość wysoko i jednoznacznie. Ci którzy nie słyszeli niech się zapoznają zanim zaczną Panu Sakiewiczowi przypisywać CUDZE zasługi: „Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” nazywa red. Ewę Stankiewicz ze smoleńskich „Solidarnych 2010″ i red. Grzegorza Brauna znanego m. in. z filmu o Jaruzelskim – „prorosyjskimi opozycjonistami” 

O co ta pretensja do Policji, skoro stało się dokładnie tak jak sobie „zażyczył” Pan Sakiewicz? Protestujący (o przepraszam! oczywiście „prorosyjscy opozycjoniści”) zostali przecież „przeliczeni”!

To samo „POświęcony” (tylko nie wiadomo komu) POrtal Pana Terlikowskiego, który pisał: V kolumna Putina zajmuje PKW. Gdzie jest państwo Polskie?… „Dlatego niniejszym wzywamy powołane do tego organy państwa Polskiego oraz liczące się siły polityczne do powstrzymania przed skutkami destabilizacji przez Ruch Narodowy, KNP – uzurpatorów reprezentacji narodu„. Fronda.pl

i inni…

„Okupacja nie jest rozwiązaniem, pogłębia chaos”. Oświadczenie PiS ws. akcji w PKW

Dodano: 20.11.2014 [21:20] 
"Okupacja nie jest rozwiązaniem, pogłębia chaos". Oświadczenie PiS ws. akcji w PKW  - niezalezna.pl
foto: twitter.com/

„Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie negatywnie ocenia dzisiejsze wydarzenia pod siedzibą PKW. Wtargnięcie do instytucji państwa i jej okupacja nie są rozwiązaniem problemu i mogą  tylko pogłębić chaos, który jest związany z przedłużającym się procesem podania wyników wyborów samorządowych” – pisze w specjalnym oświadczeniu rzecznik PiS, Marcin Mastalerek. (niezalezna.pl)

…że zacytuję Pana Michalkiewicza… ZASRANCEN! I nie rzucam tego określenia w kierunku Państwa Policyjnego po którym od dawna niczego dobrego już się nie spodziewam, bo widzę wyraźnie komu służą służby i że nie jest to naród a co najwyżej jego tzw.”przedstawiciele” (o ile tańczą jak „starsi i mądrzejsi” zagrają). Zwracam się tym określeniem do hipokrytów Sakiewicza i Terlikowskiego (oraz do opcji politycznej którą reprezentują czyli PISu), którzy w dniu protestu WYRAŹNIE i gremialnie stanęli po drugiej stronie i odcięli się od protestujących. Mało tego! Legitymizowali interwencję Policji w budynku PKW nazywając protestujących „prorosyjskimi opozycjonistami” i „V kolumną Putina” wprost nawołując do „przywrócenia porządku” przez to samo państwo, na którego „brutalność” teraz się skarżą. Nawoływanie do zamordyzmu nie przeszkodziło też tym obłudnym „mendiom”, żeby samemu  się ogrzać w świetle protestującej „V kolumny Putina” bo z premedytacją wysłali tam swoich dziennikarzy żeby i oni zostali zaliczeni w poczet „męczenników”. Kuriozum i obłuda!
rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

Terlikowski którego „POświęcony POrtal” jawnie nawoływał do interwencji Policji (nie wiadomo na jakiej podstawie poza wydumanym oszczerstwem o działanie protestujących na korzyść Rosji) w ogóle nie powinien zajmować głosu. Ale skoro już zabrał to nie powinien się też obnosić z „relacją” ze zdarzeń w TV, bo takich relacji NIE BYŁO (a jak były to lakoniczne więc nie mogły a wręcz nie pokazywały istoty tego co się działo), poza tymi źródłami które od początku towarzyszyły protestującym i nie była to TV Republika, ani żadna inna „nurtu korytowego” – WIEM bo sam szukałem relacji z tego zdarzenia w TV, ale nic takiego nie miało miejsca za wyjątkiem lakonicznych informacji na tzw. „pasku informacyjnym”. Żadne poważne medium nie było zainteresowane relacjonowaniem na żywo tego protestu (co też było znaczące). Na relację z protestu w PKW „na żywo” trafiłem dopiero w internecie za sprawą „STOP MANIPULACJOM WYBORCZYM!” „livestream”. Sam dziennikarz „Republiki” jawnie przyznaje się na tym posiedzeniu, że zanim wdarł się „przemocą wobec drzwi” (co podkreślił 🙂 ) do budynku już się w nim znajdowali akredytowani dziennikarze więc był tam wyłącznie na przystawkę. Terlikowski też się przyznaje że transmisję „na żywo” zaczęli od godz 11 o ile dobrze zrozumiałem, bo mętnie się do tego odnosił a tylko „zachwalał” jak to się „napracowali” w redakcji (jak się napracowali i nad czym pracowali to już podawałem wyżej).

Stawiam też „Sakiewkę” judaszowych srebrników (tudzież Ter-szekli) o to, że gdyby w tym dniu na ulicę wyległo więcej ludzi niż jak to miało miejsce, to ci hipokryci śpiewaliby z zupełnie innego klucza. Zabijaliby się o to żeby swoimi portalami, telewizjami i innymi „geszeftami” (a nawet osobistą obwisłą piersią – tak jak to miało miejsce w przypadku niektórych na Majdanie w Kijowie) firmować taki protest 24 godziny na dobę. Bo tylko kiedy oni dowodzą taki protest jest SŁUSZNY, legalny, spontaniczny i obywatelski (co zapowiedzieli i zaplanowali głośno i wyraźnie na 13 grudnia 🙂 ). Przez myśl nawet by im wtedy nie przeszło, żeby protest na którego czele sami stanęli nazywać „V kolumną Putina”. Ale że w tym wypadku nikt z nimi takiego ruchu nie ustalał i nie zaprosił to ich poniosło. Postanowili więc z czystej zawiści (nie wspominając o innych moich podejrzeniach wobec tej kliki) obrzucić błotem tych, którzy zjednoczeni w słusznym celu odrzucili wzajemne podziały (jak w wypadku KNP i RN) by z ludźmi spoza swoich środowisk (takich jak Pan Braun czy Pani Stankiewicz) zaprotestować przeciwko jawnej patologii jaka miała miejsce przy wyborach samorządowych, wypisując na ich temat bzdury wyssane z palca zamieniając główny motyw (PKW i jej nieudolność) na proruską działalność i sianie chaosu, oraz (to najlepsze 🙂 ) że ten protest ma na celu przesłonięcie problemu Ukrainy (sic!). Zero logiki, zero uzasadnienia takiego stawiania sprawy. Dlaczego? A dlatego, że problemem tych ludzi jest zawłaszczenie sobie przez nich miana JEDYNEJ opozycji wobec rządów PO. Ci ludzie przyznali sobie monopol na prawdę, oraz na „prawo i sprawiedliwość” a co za tym idzie monopol przewodzenia wszelkim protestom w Polsce. Dla tych ludzi liczy się tylko jedna opcja! – PIS. Reszta (skoro z PISem konkuruje) to faszyści i ruscy agenci. Czym proszę zauważyć naprzemiennie określa się tego typu organizacje jak KNP czy RN a teraz również Panią Ewę Stankiewicz i Pana Grzegorza Brauna, nie bacząc przy tym, że nie dość że te epitety nie mają merytorycznego uzasadnienia, to na dodatek są to określenia wzajemnie się wykluczające 🙂

Więc pamiętajcie drogie dzieci, że jak protestować to tylko pod sztandarem magdalenkowego PISu. Każdy zaś kto ośmiela się protestować pod innym sztandarem, musi się liczyć z tym że szkodzi Polsce a co za tym idzie jest godny pogardy a nawet pacyfikacji przez Policję (choćby była to platformiana Policja). Bo bycie „prorosyjskim stronnikiem”, w okolicznościach gdy „cały cywilizowany świat” (w tym również Polska) potępia agresję rosyjską na Ukrainę jest wystarczającym powodem do tego żeby oberwać lagą i wylądować w ciupie na długo. Łatka ruskiego agenta pali dzisiaj mocniej od łatki „antysemity” czy „homofoba” więc uważajcie drogie dzieci 😉

Wracając jednak do widowiska zwanego „posiedzeniem”, pragnę zauważyć że strony biorące w nim udział to tak naprawdę jedna i ta sama strona wydarzenia (poza drobnym „wypadkiem” a być może celowym zagraniem żeby uwiarygodnić pewne środowisko jako „antyrządowe” w oczach opinii publicznej). Koncesjonowana oPOzycja i strona „rządowa” kłócą się co prawda o jedną zasadniczą kwestię – wolność mediów, ale pragnę przypomnieć że pierwsi jawnie nawoływali do rozprawienia się z protestem (dla nich prorosyjskim) i jawnie się odcięli od protestujących a drudzy (stosując się pośrednio do tego żądania) protest wynieśli (dosłownie) z PKW tylko nie tak jak trzeba, albo właśnie tak jak trzeba a teraz tylko trzeba odstawić gawiedzi mały teatrzyk, żeby obie strony uwiarygodnić. „Zły glina i dobry glina” to stary numer ale ciągle wart zachodu kiedy gawiedź nie wie o co chodzi. 🙂

Co znaczące bowiem – interpretacja pewnych zdarzeń które miały miejsce, przedstawiana zarówno przez pierwszych jak i drugich stoi w wyraźnej sprzeczności z tym co mówił w sądzie Pan Braun. Mam tu na myśli słowa o „wdarciu się” do budynku i późniejsze niejasne sytuacje z nawoływaniem – przez uprawnione do tego osoby – do opuszczenia go. Według „Republikanów” którzy potwierdzają wersję Policji było jasne kto, kiedy i do czego wzywa protestujących – Pan Braun zeznawał w sądzie że nie było to tak oczywiste jak przedstawił to dziennikarz „Republiki”. I tu zasadnicze pytanie! Skoro było to tak oczywiste dla dziennikarza z „Republiki”, to czemu sami dziennikarze nie zastosowali się do tych poleceń i nie poinformowali przy okazji samych protestujących o tym że takie polecenie zostało wydane oficjalnie? Prowokacja? Głupota? Jeśli tak to czyja? Ktoś niewątpliwie nie ma tutaj racji, ale ewidentnie widać że obie „strony” próbują coś ugrać kosztem samych protestujących, rżnąc przy tym przysłowiowego głupa. Wszak obie strony racji mieć tutaj nie mogą. Ciekaw jestem jak sąd to rozstrzygnie, wobec tylu sprzeczności. Przynajmniej wiemy że włodarze tzw. „mediów niezależnych” idą tutaj w zasadniczych kwestiach pod rękę z Policją…

rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

I dlatego to całe „posiedzenie” uważam za ustawkę polityczną. Siedzą sobie „męczennicy” z „OPrawcami” i obrzucają się nawzajem (ale z osobna) oskarżeniami, każdy we własnym dobrze pojętym interesie. Transmisja rzecz jasna odbywa się poprzez medium samych „męczenników” (TV Republika 🙂 ) a za stołem nie ma NIKOGO z tych którzy tam protestowali – co też jest znaczące. Magdalenkowcy starają się uwiarygodnić, ale moim zdaniem kto ma oczy oraz uszy, ten z pokrętnych wywodów Panów Sakiewicza i Terlikowskiego (zwłaszcza z perspektywy tego co i jak wygadywali wcześniej na temat tego protestu) wychwyci subtelną sugestię jednego i drugiego puszczających oko do Policji w takim tonie, że oto – jedyna krzywda jaka się tam wydarzyła to zatrzymanie „niezależnych” dziennikarzy. Z pominięciem rzecz jasna tych co to są „V kolumną Putina” – tych należy ukarać za „nielegalne wtargnięcie”, „nielegalny protest”, „sianie chaosu” i „prorosyjskie działanie”. Identyczną (niemal w 100%) narrację od tygodnia prowadzą inne „mendia” nurtu korytowego, które do „ofiar” zajścia w PKW zaliczają wyłącznie dziennikarza z PAPu i drugiego z TV Republika… Reszta do gazu!

W moim przekonaniu TV Republika była tam tylko po to żeby dać się „bezprawnie skuć” i zamknąć na dołku (wiadomo –  „sława” „represjonowanych przez reżim” piechotą nie chodzi). Więc ja dziękuję i nie kupuję waszego „męczeństwa” Panowie z „mediów niezależnych”. Z tego też tytułu przyznaję wam drugą część Nagrody Darwina. 🙂

…Odys

poprzednio: Protesty przeciwko fałszerstwom wyborczym. Niestety na ignorancję nie ma paragrafu! Stanisław Michalkiewicz: Chaos kontrolowany podobne: „Tusku kur…. zrób coś!” czyli… służby spuszczone ze smyczy i walka z „mową nienawiści” polecam również: Marek Gajowniczek: „Piana na rzece” do grafiki Andrzeja Krauze: „Wolnośc słowa” oraz: Urzędowe „autorytety”, czyli o agentach kłamstwa dzięki którym „łatwiej umrzec niż myślec”. i to: Grzegorz Braun o obradach Knesetu w Polsce, oraz o „patriotycznej prawicy” i „niezależnych dziennikarzach”. a także: Dr Hanna Karp o promocji Telewizji Republika w lewicowych mediach na koniec: O „wolności słowa” w internecie…

Pisze Pan Stanisław Michalkiewicz:

„…Każde dziecko wszak wie, że PKW to pełny spontan i odlot, niczym w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy „Jurka Owsiaka” i jeśli nawet zdarzy się coś, co nasuwa wątpliwości, to tylko z gorliwości w służbie naszej młodej demokracji. Taki rozkaz najwyraźniej musiał paść nie tylko dla mediów niezależnych, ale również – dla mediów niepokornych, w których usadowiły się cyngielmany pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, demaskując każdego, kto ośmieliłby się naruszyć PiS-owską dzierżawę monopolu na patriotyzm, być może przydzieloną jeszcze w Magdalence przez generała Kiszczaka – bo tam przecież położono fundamenty ustrojowe III RP.

Skoro więc teraz sam prezes Kaczyński przestrzega przed próbami obalania tego ustroju, to trudno się dziwić, że każdy, kto się z tego rozkazu wyłamuje, musi być ruskim agentem. Jakże inaczej, skoro wśród demaskujących jest sam Dawidem Wildstein, który do ruskich agentów ma specjalnego nosa. Dlatego nie tylko „Gazeta Wyborcza”, ale i portal judeochrześcijańskiej sekty „Fronda” nie szczędziły słów potępienia dla uczestników demonstracji przed siedzibą PKW. Jużci – gdyby tak ich pochwalić, to dzierżawiony przez PiS monopol na patriotyzm zacząłby się wykruszać i wykruszać, podczas gdy kiedy grubą kreską oddzielimy ruskich agentów od zdrowych sił w partii, to od razu wiadomo, czego się trzymać.

rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

A trzymać się należy pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, w którym tkwi zaród zbawienia. I jeśli nawet jego poczynania wydają się do złudzenia przypominać groźne kiwanie palcem w bucie, to nic nie szkodzi, bo i palec słuszny i but – a w tej sytuacji, czegóż jeszcze chcieć więcej? Toteż cyngielmanów wcale nie konfunduje foedus Prawa i Sprawiedliwości z Sojuszem lewicy Demokratycznej, bo wiadomo przecież, że jeśli taką rzecz zrobiłaby Platforma Obywatelska, to tylko z wrodzonej predylekcji do zdrady i zaprzaństwa, podczas gdy PiS, jeśli nawet kombinuje z „Płatnymi Zdrajcami Pachołkami Rosji”, to robi to z płomiennego patriotyzmu. W SS mawiano, że „czysty typ nordycki i bez mydła jest czysty” – i to na naszych oczach się sprawdza.”

(całość tu: Cyngielmany wychwalają i potępiają Komentarz  •  serwis „Prawy.pl” (prawy.pl)  •  24 listopada 2014)

„…nawoływania PiS i SLD do powtórzenia wyborów są całkowicie nieszkodliwe i właśnie dlatego się pojawiły. Teoretycznie istnieje możliwość zakwestionowania rezultatów wyborów w konkretnych przypadkach przez sądy okręgowe, ale liczenie, że niezawisły sąd odważy się podważyć ustalenia bezpieki, których nie śmią tknąć Umiłowani Przywódcy, graniczy z szaleństwem. Już tam takiemu niezawisłemu sądowi natychmiast przypomniano by, skąd wyrastają mu nogi – a skoro my o tym wiemy, to cóż dopiero – niezawisłe sądy? Przecież taki jeden z drugim wie, kto dał mu władzę („w Urzędzie dają broń i władzę, a wkoło kraj, jak zachód dziki!”), więc nie będzie tej szczodrej ręki kąsał.

Wyglądało zatem na to, że nawet takie ordynarne cwelowanie obywateli nie spotka się z żadną reakcją, ale Kongres Nowej Prawicy i Ruch Narodowy skrzyknęły się na manifestację przed PKW, która zakończyła się wtargnięciem do budynku i próbą okupacji. PKW skwapliwie uchwyciła się tego pretekstu, by „przerwać prace” czyli dodatkowo zyskać na czasie i odwlec moment ogłoszenia oficjalnych rezultatów wyborów, policja pod osłoną nocy wszystkich wygoniła, no a teraz niezawisłe sądy dostały rozkaz, by przysolić wszystkim piękne wyroki. I tak na pewno będzie tym bardziej, że okupację PKW natychmiast wszyscy „potępili” – i autorytety moralne i funkcjonariusze poprzebierani za dziennikarzy niezależnych mediów i Umiłowani Przywódcy – również Prawo i Sprawiedliwość, które w ten sposób po raz kolejny dowiodło, że jak przychodzi co do czego, to bezwzględnie respektuje ustalenia z Magdalenki…”

(całość tu: Okupanci testują Felieton  •  tygodnik „Najwyższy Czas!”  •  28 listopada 2014)

podobne: POPIS z PSL wygrywa wybory zwane „samorządowymi”. Partie antysystemowe „persona non grata”. Czy koryto zjednoczy lewicę bezbożną i pobożną? oraz: System wyborczy to bubel bo źle przygotowano specyfikację przetargową. Nie wiadomo kiedy wyniki, ale PKW dostanie jeszcze więcej pieniędzy. Rekordowa liczba głosów nieważnych. Opozycja domaga się skrócenia kadencji nowych samorządów. Komorowski Broni. „códu nad órną”.

rys. Jerzy Wasiukiewicz

rys. Jerzy Wasiukiewicz

PS. krótko…

Zamiast wymieniać świnie trzeba zlikwidować koryto… Kto uchwalał to „prawo”, które nie daje możliwości udowodnienia fałszerstwa? Otóż CAŁA obecna klasa polityczna łącznie z koncesjonowaną opozycją, która dziś drze szaty że wybory są (prawdopodobnie) fałszowane….Ordynacja wyborcza z założenia była tak zaprojektowana, by konserwować układ a PIS to prawo i wszelkie istotne zmiany POmógł tworzyć (również tą dzięki której PKW nie musi pokazywać dlaczego takie czy inne głosy zostały uznane za nieważne o czym mowa tu: Jak unieważnić wybory 2 – odpowiedź na krytykę – PROTEST przy urnach #89). Ani rząd ani opozycja od 25 lat nie są więc wiarygodne, i tak samo całe to ich „prawo” (bez sprawiedliwości). Potwierdza to fakt, że można nim manipulować w zależności od potrzeb „zainteresowanych” betonowaniem polskiej sceny politycznej (a zainteresowani są wszyscy okrągłostołowcy łącznie z PISem). Ci ludzie razem i w porozumieniu przy okrągłym stole (a wcześniej w magdalence) ustalili między sobą podstawy tego „ustroju”, w którym możliwe są takie czy inne zmiany w prawie pod siebie (z naruszeniem również takich zapisów w konstytucji jak „proporcjonalność wyborów„)… Poza tym problemem jak napisałem nie są świnie a koryto które sobie wystrugały za pomocą demokracji.

…Odys

rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

Reklamy

6 comments on “POPIS na posiedzeniu „Parlamentarnego Zespołu ds. obrony wolności słowa” czyli… wiódł ślepy kulawego (Nagroda Darwina dla obu). Stanisław Michalkiewicz o „cyngielmanach” prezesa Kaczyńskiego.

  1. Pingback: Z „warszafki” do „wrocłafka” czyli… rewolucja Kukiza i afera podsłuchowa jako finalna faza scenariusza rozbiorowego Polski. | Łódź Odysa

  2. Pingback: Była konferencja, ale nie było opozycji. Różnica między negacją a opozycją oraz między prawicą a lewicą czyli… do czego nadaje się PIS. | Łódź Odysa

  3. Pingback: Przegrany kontra zamordowany. Czy między Komorowskim a Narutowiczem można postawić znak równości? | Łódź Odysa

  4. Pingback: „Zawieszenie i dziewczyna”, fobia, absurdy oraz niusy ważne i mniej ważne (wizyta Dudy w Chinach na cenzurowanym). „Dziennikarz służalczy to najbardziej żałosna kreatura” czyli… Ile jest dziennikarstwa w „polskich

  5. Pingback: TKO czyli dwa lewe proste „prawicy” w trzecią i czwartą władzę. Targowica KODrywanych od koryta POdnosi wrzask. Walka POPISu o (nie)zależność Trybunału Konstytucyjnego. | Łódź Odysa

  6. Pingback: „Teraz K…. My!” czyli… O wchodzeniu w koleiny wyżłobione przez poprzednie rządy. Czy Polak już zawsze będzie partyzantem we własnym państwie? Nie bójmy się myśleć o tym Jakich reform Polska potrzebuje. Wyborczy pluralizm

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s