cynik9 o „promocji” Ryanaira na pustych lotniskach w Polsce za „unijną” kasę.


„…między 2007 a 2013 Polska dostała w sumie €615.7 milionów na rozwój portów lotniczych. Było to najwięcej ze wszystkich państw EU i dwa razy więcej niż druga na liście Hiszpania. Z tej sumy ponad €100 milionów utopiono w przynajmniej trzech lotniczych portach – widmach, zasadniczo świecących pustkami. Wybijają się tutaj  właśnie Łódź, Rzeszów i Lublin.

Nietrafione inwestycje zdarzają się wszędzie.  Nie jest to tylko polska specjalność. Faktem jest jednak że łatwa money z Unii nie przestaje korumpować nawet po modernizacji lotniska. To nie kapitałem własnym zarobionym w regionie rzeszowskim dzięki jego skutecznej „promocji” u Ryanaira nabija sobie kabzę O’Leary. Idą tam, via Bruksela i Warszawa, rozmaite unijne fundusze „rozwoju regionalnego”. Innymi słowy, nietrafioną inwestycję  nie za swoją kasę region dalej „promuje” bo co mu to w końcu szkodzi – to także nie „jego” kasa.  A stary lis O’Leary tylko zaciera ręce i „promuje” wszystkich turbo odrzutowo….

Nie czarujmy się! Sympatyczny region rzeszowski ma sporo do zaoferowania, z pięknymi Bieszczadami włącznie. Regionalne lotnisko które tam było odkąd pamiętam, z paroma lotami do W-wy dziennie, z powodzeniem by wystarczyło. Górę unijnego szmalu można by wykorzystać dużo sensowniej na sto innych sposobów. Pozwalamy sobie więc sądzić iż  opłacanie O’Leary’ego i innych aby utrzymywali bezpośrednie połączenia Rzeszowa z Londynem, Bristolem, Dublinem, Birmingham, Barceloną czy Frankfurtem jest finansowym ekwiwalentem znanego medycynie przypadku wodogłowia. Powód bezpośredni – za dużo niczyjej forsy walającej się po chodniku.

Czynnikiem sprzyjającym wodogłowiu finansowemu jest socjalizm i centralizacja państwa, w którym zanika lokalne poczucie gospodarności i lokalny rachunek zysków i strat. O zyski jest zazwyczaj trudno w każdych warunkach. O straty jest znacznie łatwiej, tyle że czasowo socjalizm unijny i związany z nim przypływ gotówki skutecznie je maskują. Kiedyś jednak, jak mawia Warren Buffett, nadejdzie odpływ i będzie jasne dla wszystkich kto pływał na golasa…”

całość tu: dwagrosze.com

podobne: LOT spełnił życzenia KE w sprawie „modernizacji floty”, teraz czeka na drugą transzę „pomocy”. Słowo o pomocy publicznej dla lotnisk. oraz: cynik9: Przybliżanie socjalizmu. Teoria skubanych i skubiących w demokracji i to: Rafał Ziemkiewicz: „Państwowe, czyli nie nasze”, ale „patrioci” mówią NIE dla wolnego rynku w Polsce. To mamy ten wolny rynek czy nie? polecam również: UE wie, jak pomnożyć pieniądze! Żeby dać, najpierw zabierze. KE ogłosiła plan inwestycyjny warty 315 mld euro, liczy na 1,3 mln miejsc pracy.

Wydatki rządowe

Reklamy

2 comments on “cynik9 o „promocji” Ryanaira na pustych lotniskach w Polsce za „unijną” kasę.

  1. Pingback: Mazowsze ponad stan, komornicy, odprawy w PKP i kosztowne pendolino, drogie drogi i afera więzienna, JSW strajkuje inwestorzy tracą, kryzys demograficzny i emigracja zarobkowa, przedsiębiorczość stabilna ale mniej firm na rynku, ranking wolności gos

  2. Pingback: Rabusie publicznego grosza z wirtualnej rzeczywistości. Dotacje zgubnym mechanizmem. Czy kapitalizm nie działa? | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s