Hiszpania: Jedną ręką kneblują drugą przekupują czyli Prawo Bezpieczeństwa Narodowego.


Hiszpania: Niepopularne „prawo knebla” przyjęte przez parlament426 euro dla bezrobotnych bez zasiłkuPrawo Bezpieczeństwa Narodowego.

11.12.2014 (IAR) – Hiszpański parlament przyjął niepopularne Prawo o Bezpieczeństwie Obywateli, zwane potocznie „prawem knebla”. Opozycja, która jednogłośnie sprzeciwiła się ustawie, oskarżyła rząd Mariano Rajoya o próbę uciszenia niezadowolonego społeczeństwa.

Od miesięcy o niewprowadzanie tej ustawy apelowały do Partii Ludowej organizacje społeczne, Kościół i Unia Europejska. Jednak dokument został przyjęty, bo poparła go mająca większość parlamentarną Partia Ludowa. Prawo określa 45 wykroczeń, za które grozi kara od 100 euro do 600 tysięcy euro. Karane będzie między innymi uczestniczenie w nielegalnych manifestacjach i niezapowiedzianych protestach pod parlamentem czy utrudnianie policji dokonywania eksmisji rodzin. Wbrew europejskiemu ustawodawstwu wolno będzie wydalać imigrantów bez umożliwienia im złożenia wniosku o azyl. „To władza absolutna, której celem jest zahamowanie protestów. Obojętne, co wymyślicie, nie wyjdziecie na swoje” – ostrzegała Uxue Barkos, deputowana baskijskiej partii NaBai.

Głosowanie poprzedziła manifestacja deputowanych w kneblach i symboliczny pogrzeb demokracji. Kiedy zaś miał przemawiać reprezentant rządzącej Partii Ludowej, zebrany na trybunie dla gości chór odśpiewał „Słuchaj, kiedy śpiewa lud” – pieśń z musicalu „Nędznicy”.

Informacyjna Agencja Radiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/em/

19.12.2014 (IAR) – W Hiszpanii pomoc dla bezrobotnych, którzy utracili prawo do zasiłku. Tamtejszy rząd dziś przyjął dekret, na którego mocy osoby te dostaną zapomogę wynoszącą 426 euro miesięcznie. Decyzję o przyznaniu pomocy podjęli w poniedziałek premier Mariano Rajoy, przedstawiciele związków zawodowych i pracodawców – sygnatariusze patku społecznego.

Z ponad 4,5 miliona hiszpańskich bezrobotnych prawie połowa nie dostaje zasiłków ani zapomóg. Dzięki decyzji Rady Ministrów liczba ta zmniejszy się o jedną czwartą.

Na 426 euro miesięcznie mogą liczyć osoby, które straciły pracę co najmniej rok temu, mają na utrzymaniu choć jedną osobę i udowodnią, że w ciągu ostatnich miesięcy aktywnie poszukiwały zatrudnienia.

Przyznana im zapomoga będzie wypłacana przez sześć miesięcy. Żeby jej nie stracić, bezrobotni nie będą mogli w tym czasie odrzucić żadnej oferty zatrudnienia.

Rząd przeznaczy na pomoc półtora miliarda euro, a dekret wejdzie w życie 15 stycznia.

Informacyjna Agencja Radiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/em/

16.01.2015 (IAR) – Hiszpański rząd przyjął projekt Prawa Bezpieczeństwa Narodowego. Pozwala on, by w wypadku zagrożenia państwo mogło przejąć dobra prywatne i nadzór nad administracją, który teraz leży w kompetencji regionów. Dokument pozwala też rządowi na wprowadzenie stanu wyjątkowe bez potrzeby uzyskania aprobaty opozycji i deputowanych.

Hiszpański rząd zapewnił, że przyjęty projekt nie narusza podstawowych praw obywatelskich a jedynie ułatwia akcję w sytuacji zagrożenia. Wicepremier Soraya Saenz de Santamaria podała za przykład trzęsienie ziemi. W regionie dotkniętym klęską, dzięki prawu ministerstwo obrony mogłoby wprowadzić do akcji ratunkowej sprzęt ciężki i helikoptery, nawet jeśli należałyby do prywatnych firm.

Wśród potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa narodowego wymieniono klęski żywiołowe, ataki terrorystyczne i po raz pierwszy zaliczono do nich cyberataki i przestępstwa finansowe.

Prace nad treścią prawa trwały półtora roku i zostały zaakceptowane przez opozycję. Domaga się ona teraz, by rząd dokładnie wyjaśnił sens prawa w parlamencie i uspokoił społeczeństwo.

Informacyjna Agencja Radiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/mg

źródło: stooq.pl

podobne: Hiszpański rząd przyjął „Prawo Kagańca”. Jedną z najcięższych kar przewidziano za manifestowanie pod budynkiem parlamentu. oraz: Hiszpania: Plebiscyt niepodległościowy szansą na większą autonomię. Baskowie wspierają Katalończyków. UE: debata poświęcona unikaniu podatków w Luksemburgu (Szczurze P/Odchody), Draghi o bezrobociu wśród młodzieży. i to: Rewolucyjne nastroje w Eurokołchozie: Strajk paraliżuje Belgię, Hiszpanie nie mają z czego oszczędzać, fala głodu w Wlk. Brytanii, Grecja ciągle na finansowej kroplówce, w Szwecji będą nowe wybory (rośnie poparcie nacjonalistów). a także: Eurokołchoz: w budżecie brakuje a hiszpańskie wioski na sprzedaż polecam również: Oblicza eurosocjalizmu. Hiszpański Caritas bije na alarm.

…jako komentarz fragment z Reismana Dlaczego nazizm był socjalizmem oraz dlaczego socjalizm jest totalitaryzmem:

rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

„…Wobec kogo, logicznie rzecz biorąc, obywatele państwa socjalistycznego powinni kierować swoje oburzenie i złość, jeśli nie wobec samego państwa socjalistycznego? To samo państwo, które ogłasza odpowiedzialność za ich życie i obiecuje im żywot w szczęśliwości, w rzeczywistości ponosi odpowiedzialność za urządzenie im z tego życia piekła. Istotnie, przywódcy państwa socjalistycznego przeżywają dylemat. Każdego dnia zachęcają ludzi do wiary, że socjalizm jest systemem doskonałym, którego złego skutki mogą być jedynie efektem działania złych ludzi. Jeśli to prawda, kim więc mogą być ci źli ludzie, jeżeli nie samymi rządzącymi, którzy nie tylko czynią życie innych piekłem, lecz wypaczają rzekomo doskonały system do takiej postaci?
Skutkuje to tym, że przywódcy państwa socjalistycznego muszą żyć w obawie przed innymi ludźmi. Zgodnie z logiką ich działania i ich nauczaniem, kipiące oburzenie ludzi winno wzbierać i zdławić ich w orgii krwawej zemsty. Rządzący to przeczuwają, nawet jeśli nie przyznają się do tego otwarcie. Dlatego też ich największą troską jest trzymanie obywateli pod butem.
W rezultacie twierdzeniem prawdziwym, choć niewystarczającym, jest to, że socjalizm oznacza brak wolności prasy i wolności wypowiedzi. Z pewnością w socjalizmie brakuje tych swobód…”
„…Jednak socjalizm sięga dużo dalej niż zaledwie brak wolności prasy i wypowiedzi.
Rząd socjalistyczny całkowicie unicestwia tego rodzaju swobody. Obraca on prasę i każde forum publiczne w środek histerycznej propagandy na własny użytek. Ponadto bezwzględnie prześladuje każdego, kto przynajmniej minimalnie odchyli się od oficjalnej linii partii.
Powodem tego jest strach socjalistycznych przywódców przed ludźmi. By chronić siebie, muszą oni utrzymywać ministerstwo propagandy oraz tajną policję, pracujące non stop. Ta pierwsza instytucja niezbędna jest, by odwracać uwagę ludzi od odpowiedzialności socjalizmu i jego przywódców za ludzką nędzę. Druga potrzebna jest do uciszania tych, którzy mogą sugerować odpowiedzialność socjalizmu lub jego przywódców, oraz do unieszkodliwiania każdego, kto zacznie przejawiać oznaki samodzielnego myślenia…”

podobne: Wozinski: Niewolnictwo nie zostało zniesione ale znacjonalizowane!

rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

Reklamy

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s