W rocznicę obchodów wyzwolenia Auschwitz (bez Pileckiego). Mosze Kan­tor: „Putin jest wiel­kim przy­ja­cie­lem śro­do­wisk ży­dow­skich”. Czy żydom grozi exodus? Brytyjski historyk ostro o bierności Zachodu wobec zagłady.


Oczywiście że Putin jest przyjacielem pewnej grupy mocno sytuowanych środowisk władzy i pieniądza pochodzenia żydowskiego. A skąd się wzięli w Rosji oligarchowie tacy jak Pan Mosze Kantor? Może nie tyle skąd się wzięli bo Putin ich przecież nie sprowadził, ale jak to się stało że Putin dba o ich interesy? Czy nie powinien ich wszystkich przepędzić zgodnie z jedynie słusznym kryterium że „to oni za wszystkim stoją”?

Holokaust jest tak samo politycznie wykorzystywany przez Putina jak i przez obłudny zachód by promować „swoich” żydów – swoje interesy (klik politycznych). To samo dotyczy tzw. „nowego porządku świata” w którego kierunku Putin mrugnął pojednawczo okiem w słynnym przemówieniu (na Konferencji Wałdajskiej w Soczi – o czym więcej tu: Putin pionkiem Rothschildów) że mogą sobie zaprowadzać porządek o ile uwzględnią w nim interes Rosji. I nie mam mu tego za złe (bliższa koszula ciału – „jak nie możesz ich pokonać to się przyłącz”). Dziwię się tylko co niektórym wyczulonym na masonerię i żydów „specjalistom” (których nie brakuje również na tym forum) że czasami tak bezkrytycznie wychwalają Putina jakby im co najmniej „laskę” zrobił. Co mnie trochę niepokoi ale i trochę bawi, kiedy czytam ich komentarze zajadle atakujące żydów bez próby zauważenia pewnej dwulicowości również u Putina. A przecież fakty są takie jakie widać a nie jak się je stronniczo zinterpretuje. To rozróżnienie na swoich żydów i obcych żydów przecież w polityce istnieje… Wszak każdy ma dziś prawo do „swojego żyda” 🙂 więc czemu Putin ma być gorszy?

Wracając do artykułu. Nie wiem czy żydom grozi exodus z Europy, ale wiem że każdy jeden złodziej, malwersant, profan i morderca powinien gnić w więzieniu niezależnie od tego czy jest żydem, czy nie-żydem (podział prosty ale to „oni” sami go serwują, chcąc się od nas nie-żydów odgrodzić). Z racji tego że „prawo unijne” zakazuje wypędzania kogokolwiek z uwagi na pochodzenie to nie sądzę żeby to żydom czy nie-żydom groziło, więc niech Pan Kantor nie przesadza. Zresztą skoro zachód tak już im obrzydł (sami zrobili z niego żmijowisko i gnojowisko) to z pewnością Pan Putin „przyjaciel środowisk żydowskich” przyjmie ich wszystkich z otwartymi rękoma choćby po to żeby zagrać zachodowi na nosie i udowodnić jak wielkim jest wrogiem nazizmu (który żydów mordował) 🙂

Co innego jeśli chodzi o to że żydom i nie żydom coraz trudniej żyć ze sobą w zgodzie – bo to jest prawda. I niestety! Tak jak na tzw. „zachodzie” przyczyniają się do tego lewackie środowiska polityczno-społeczne („dziwnie” ale jednak sympatyzujące z żydami właśnie, bądź wprost mające pochodzenie żydowskie), tak samo na świecie (a zwłaszcza na bliskim wschodzie nie dalej jak po sąsiedzku z żydami – w Palestynie!) żydzi SAMI antagonizują się z rdzenną ludnością lokalną, która ma prawo domagać się od gości POSZANOWANIA w pierwszej kolejności swoich praw i obyczajów. Więc to nie jest tak że to świat oszalał z nienawiści do żydów. Bo tam gdzie żyją oni zasymilowani z ludnością lokalną, (a pełno ich przecież po świecie), tam nie słychać o antysemityzmie poza jakimiś sporadycznymi wybrykami (źli ludzie żyją wszędzie i nie legitymują się narodowością). Więc problemem nie jest świat, a wygląda na to że winne są same środowiska żydowskie, które gdzie indziej zachowują się jak ludzie a gdzie indziej próbują rżnąć „rasę panów”. Wygląda więc na to że albo żydzi przyjmą to do wiadomości że pępkiem świata mogą być WYŁĄCZNIE dla siebie, albo ktoś im zrobi drugi pępek w brzuchu kiedy przesadzą ze swoim „przedsiębiorstwem holokaust” i „antysemityzmem”, które zaczynają przybierać postać szowinizmu – żydowskiego właśnie, by atakować inne narody, podważać ich etykę, kulturę, religię i prawo do samostanowienia. I to nie jest groźba a czysty fakt. Żydzi sami siebie w końcu wypędzą i zorganizują sobie sami drugi holokaust, jeśli nie zaprzestaną konfrontowania się z prawem do SAMOSTANOWIENIA poszczególnych narodów, które obrały sobie za cel do wyzyskiwania i kolonizacji.

Pod artykułem jeden z dyskutantów zamieścił definicję pasożyta… (z Encyklopedii Britannica):

“Pasożytnictwo – jednostronna relacja żywicielska pomiędzy dwoma różnymi organizmami, mniej lub bardziej szkodliwa a często nawet wyniszczająca dla gospodarza, w której cały wysiłek pasożyta koncentruje się na pobieraniu pokarmu, w rezultacie czego występuje często zjawisko uprymitywnienia lub degeneracji”.

Zdolność do modyfikacji

Ta właściwość jest ważną cechą grup pasożytniczych w historii ludzkości. Wykazywały one zadziwiającą zdolność do zmian i przystosowania się, niezbędnych do osiągnięcia pasożytniczego celu. Wypracowały one niezwykle wyrafinowane i skomplikowane techniki i metody, pozwalające im pozostawać przy gospodarzu i żyć na jego koszt. Wypracowały one niesamowite zdolności adaptacyjne, przejawiające się w wielu formach, aby pozostawać w określonym miejscu.

Według Webster’s Third International Dictionary, “pasożyt w społeczeństwie przypomina pasożyta biologicznego w uzależnieniu swojej egzystencji od kogoś innego, bez użytecznego i odpowiedniego uczestniczenia w wysiłkach utrzymania się”

Po co ten cytat? Ano w kontekście takiego oto wydarzenia, można powiedzieć że już historycznego – Michalkiewicz wyprorokował: Emerytury dla ocalałych z Holocaustu czyli… Przełom i wyłom w polskiej kasie „Zespołu HEART”.

Odwrócę więc ostrzeżenie Pana Kantora. Bo ostatnimi laty przyglądając się temu co się dzieje w Europie w wymiarze politycznym, gospodarczym, etycznym i kulturowym, stwierdzam z pełnym przekonaniem że to cywilizacji zachodu (tej w której Europa ale i USA wyrosły na potęgi gospodarcze tj. – łacińskiej) grozi exodus, i niestety środowiska żydowskie o zabarwieniu lewicowo lewackim wiodą temu „holokaustowi” prym. Począwszy od sankcjonowania przez samozwańcze elity polityczne zaczadzone ideologią lewicową dosłownej eksterminacji narodów (które rzekomo reprezentują) od dzieci poczętych po starców (aborcja i eutanazja), poprzez rewolucję marksistowską w sferze kulturalno-obyczajowej (luzowania hedonizmowi i rozpasaniu seksualnemu), a skończywszy na gospodarczym a raczej finansowym zniewoleniu i rabunku setek milionów ludzi zamieszkujących tzw. „Unię Europejską” i USA…Musimy nauczyć się rozmawiać z żydami o konkretach! Żydzi (nie)są perfekcjonistami w robieniu rachunku sumienia innym. Janusz Korwin Mikke vs Szewach Weiss czyli… Jak rozmawiać z żydem bez postawy służebnej. Niemcy wypłacą renty i emerytury z tytułu pracy w getcie... (Odys)

podobne: „Virtus est perfecta ratio” Cyceron… a „Gdy rozum śpi budzą się demony” Goya oraz: Żydzi (nie)są perfekcjonistami w robieniu rachunku sumienia innym. Janusz Korwin Mikke vs Szewach Weiss czyli… Jak rozmawiać z żydem bez postawy służebnej. Niemcy wypłacą renty i emerytury z tytułu pracy w getcie. i to: Pedofilia w Kościele. Ideologiczny raport Komitetu ONZ. Bezpardonowy atak marksizmu. a także: Stanisław Michalkiewicz: Czy uda się nam ocalić cywilizację łacińską, czy na jej gruzach zatriumfuje komunizm. polecam również: „Vae victis!”. Przyczyny upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego analogią czasów współczesnej „cywilizacji zachodu”. oraz: O polityce miłości (inaczej). Francja: Feministki przeciwko seksizmowi w zabawkach. Niemcy: Zatrzymać seksualizację dzieci. Polska: MEN chce ograniczyć uprawnienia rodziców. Lepkowski o pedofilii wśród Rabinów. i to: Uwaga Putin jest Rosjaninem! Czy Lachy naprawdę mają mu pomagać (a jeśli tak to w czym)? Polityka rosyjska wobec Polaków czyli „Bracia Moskale” nigdy nie istnieli.

Brytyjski historyk ostro o bierności Zachodu wobec zagłady.

27.01.2015 (IAR) – To nie była niewiedza, tylko zła wola. Tak o bierności Zachodu wobec Zagłady mówi brytyjski historyk profesor Michael Fleming.

O ile w 1942 roku sytuacja militarna aliantów nie pozwala na wiele, o tyle już w późniejszym okresie można było zrobić więcej, na przykład zbombardować linie transportowe prowadzące do Auschwitz – przekonuje rozmówca Polskiego Radia. „Widzimy, co działo się w sierpniu 1944 roku, gdy samolot za samolotem leciał nad Warszawę podczas Powstania Warszawskiego. To byłoby możliwe, gdyby istniały: polityczne zaangażowanie i wola. Ale ich nie było. Alianci być może troszczyli się o Żydów, ale nie aż tak” – ironizuje brytyjski historyk.

Profesor Fleming mówi Polskiemu Radiu, że na Wyspach istniała subtelna presja ze strony rządu, by wieści o losie Żydów nie trafiały na pierwsze strony gazet. Jak podkreśla, doniesienia o Holocauście postrzegane były jako problematyczne dla brytyjskiej opinii publicznej. Mogły podobno pogłębić obecny tu antysemityzm. Poza tym swój interes miała tu też brytyjska prasa. Redaktorzy mieli sprzedawać gazety. A historia Holocaustu często nie była uważana za interesującą dla czytelników.

Jednocześnie profesor Fleming zauważa, że najważniejszym źródłem informacji o Auschwitz i Holocauście były źródła polskie. Jego zdaniem, nie bez znaczenia były tu: szeroki skład Rządu na Uchodźstwie, a także niechęć niektórych polityków i działaczy do Żydów. Politycy o umiarkowanych poglądach musieli liczyć się z poglądami nacjonalistów.

„Mamy dowody, że informacje były wypuszczane przez polski rząd, ale możemy mieć wątpliwości co do podejmowania wysiłków zmierzających do dotarcia z nimi na wyższe szczeble” – mówi historyk.

Profesor Fleming pracuje obecnie na Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie. Wcześniej wykładał na Oksfordzie i Uniwersytecie Londyńskim. Jest też sekretarzem przy brytyjskim Instytucie Studiów Polsko-Żydowskich. O wynikach swoich badań pisze w wydanej w zeszłym roku przez University of Cambridge książce „Auschwitz, the Allies and Censorship of the Holocaust”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Adam Dąbrowski/Londyn/dabr

„…podkreślić należy, że kiedy w październiku 1940 roku generał Stefan „Grot” Rowecki przez zwolnionego więźnia otrzymał pierwszy raport Witolda z Auschwitz i wysłał go do Londynu – zarówno w Anglii, jak i w Ameryce informacje te uznano za przesadzone….” i to tyle na temat wywodów profesora Fleminga o tym że „…informacje były wypuszczane przez polski rząd, ale możemy mieć wątpliwości co do podejmowania wysiłków zmierzających do dotarcia z nimi na wyższe szczeble…”.

Tym więźniem o którym mowa w cytacie był rzecz jasna sam rotmistrz Pilecki. Który DOBROWOLNIE dał się zamknąć w Auschwitz. Z pobytu tam sporządził raport, z którym państwa zachodnie się ZAPOZNAŁY a co dalej z tą wiedzą zrobiły to już nie był „niestety” problem Polski, bo Polska znajdowała się pod okupacją, pokonana, zdziesiątkowana i tak samo eksterminowana przez nazistów jak żydzi. Więc niepotrzebnie Pan Fleming bredzi o wątpliwych wysiłkach względem Polski, za to słuszne są jego pretensje względem zachodu, który tak jak miał w nosie losy polskich żydów i polaków mordowanych na równi z innymi słowiańskimi nacjami w obozach koncentracyjnych, tak w nosie miał los Polaków pomordowanych swojego czasu przez sowiety w Katyniu.

Tymczasem z okazji 70 rocznicy „wyzwolenia” obozu w Auschwitz…

„…Wśród oficjeli będzie dwunastu prezydentów, pięciu premierów, czterech następców tronu i dwie koronowane głowy. Watykan reprezentować będzie metropolita krakowski, ksiądz Stanisław Dziwisz. O uroczystościach powiadomiono łącznie 50 krajów, wbrew temu jednak, co twierdzą Rosjanie, zaproszenia imienne wystosowano tylko do byłych więźniów obozu.

Co ciekawe, zaproszenia nie dostała rodzina rotmistrza Witolda Pileckiego. Ponoć „zabrakło miejsca i organizatorzy uroczystości zmuszeni byli dokonywać wyboru”. Kiepskie tłumaczenie, biorąc pod uwagę, że wg. Pawła Sawickiego z biura prasowego Muzeum, taka na przykład lista państw biorących udział w obchodach jest otwarta i każdy mógł zgłosić swój akces.

Brak zaproszenia uderza zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że Pilecki nie był byle więźniem. Poszedł do obozu dobrowolnie dając się schwytać podczas łapanki, po to żeby organizować wewnątrz ruch oporu i raportować aliantom o sytuacji. To właśnie z jego notatek świat po raz pierwszy dowiedział się o „ostatecznym rozwiązaniu”. Pilecki spędził w obozie prawie trzy lata, zajmując się między innymi organizacją ucieczek. W 1943 roku sam uciekł, po czym walczył w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie został zamordowany przez komunistów.

Może jednak nie chodzi o brak miejsca? Rotmistrz Pilecki jest postacią niewygodną z wielu względów. Po pierwsze – przypomina światu o tym, że alianci mając wszelkie informacje o tym, co dzieje się w Auschwitz (wśród nich także amerykańscy Żydzi, stanowiący w dużej mierze zaplecze finansowe prezydentów USA) i mając możliwość wywołania wewnątrz obozu powstanianie wydali na nie zezwolenia.

Po drugie – Pilecki podczas pobytu w obozie poznał między innymi Władysława Bartoszewskiego. „Profesor” – co wielokrotnie wychodziło przy różnych okazjach – boi się zaś, żeby rotmistrz nie odebrał mu palmy hitlerowskiego męczennika. Bartoszewski sabotował nawet pośmiertne przyznanie Pileckiemu Orderu Orła Białego!

Po trzecie – Auschwitz w chwili obecnej kojarzony jest głównie z zagładą Żydów, często niesłusznie wyolbrzymianą w stosunku do zagłady innych narodów. Ze środowiskami żydowskimi też przede wszystkim liczy się dyrekcja Muzeum. Tymże środowiskom zależy na zawłaszczeniu tragedii obozu na wyłączność i raczej nie są skłonne honorować kogoś, o kim pamięć mogłaby „przyćmić” blask głównych bohaterów dramatu.

Z tego między innymi powodu środowiska żydowskie walczyły z krzyżami na oświęcimskim żwirowisku, sugerującymi że w Auschwitz ginęli również chrześcijanie. Jednocześnie wtorkową ceremonię otwierać będzie szofer, czyli żydowski ceremonialny barani róg, którego dźwięk wzywać ma do pokuty…” Jan Kołakowski

za wirtualnapolonia.com

Na koniec kilka słów odnośnie samego „wyzwalania” tego obozu, jak również w kontekście głośnych już słów Pana Grzegorza Schetyny pełniącego nieszczęśliwie funkcję MSZ naszego kraju (o tym że wyzwalali go Ukraińcy), ale i nie tylko w tym kontekście, bo niejako wracając do początku tego przydługiego już wpisu czyli do Rosji, a głównie do propagandy jaką się posługuje na okoliczność dni rocznicowych by podkreślić bohaterską postawę „bohaterskiej armii czerwonej”…

28.01.2015 (IAR) – Rosja przeciwko stawianiu w jednym szeregu katów i ofiar nazizmu. Rada Federacji, izba wyższa rosyjskiego parlamentu, przyjęła uchwałę potępiającą fałszowanie historii. Chodzi głównie o obarczanie Niemiec i ZSRR jednakową winą za rozpętanie II wojny światowej.

Uchwałę przyjęto w związku z 70 rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau. Rosyjski senat zaznaczył w dokumencie, że cała społeczność międzynarodowa powinna przeciwdziałać próbom zniekształcania historii. Przedstawiając projekt uchwały, szef komisji spraw zagranicznych Konstantin Kosaczow przypomniał niedawne oświadczenia szefa polskiej dyplomacji Grzegorza Schetyny, dotyczące wyzwolenia obozu Auschwitz przez żołnierzy ukraińskich. -„Oświęcim wyzwoliła Armia Czerwona i nikomu nie przychodziło do głowy, aby dzielić ją na narodowości” – stwierdził rosyjskie senator. W podobnym tonie wypowiedział się prezydent Federacji Wspólnot Żydowski Rosji Aleksander Boroda, który w rozmowie z Polskim Radiem skrytykował wszelkiego rodzaju działania podważające historyczne fakty.

W przyjętej dziś uchwale Rada Federacji wyraziła zaniepokojenie próbami obarczania Związku Radzieckiego i hitlerowskich Niemiec jednakową winą za rozpętanie II wojny światowej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/moc

…Ja tam nie wiem kto z jakiego pochodzenia (czy w walonkach czy w lakierkach) „wyzwalał” obozy koncentracyjne bo w paszporty nikomu z tych „wyzwalaczy” nie zaglądałem… Wiem jedno. To „wyzwolenie” było tak samo bohaterskie jak wyzwalanie całej reszty Polski przez krasnoarmiejców… Propagandowe kłamstwo! Jak można w ogóle używać tego rodzaju słowa w stosunku do okupanta Polski (niezależnie od tego jakie nacje służyły w tym wojsku)…
Jeden okupant wycofywał się przed drugim okupantem na zachód, pozostawiając ludzi na wcześniej zajętych terenach samym sobie, więc siłą rzeczy obozy też pozostawiano SAMYM SOBIE, bo nie walczono o nie jak o strategiczne dla działań militarnych obiekty. „Wyzwalały” się więc one niejako same w wyniku wycofywania się armii niemieckiej. W to miejsce wkraczała armia sowietów i tyle ich bohaterskiego czynu. Do obozów wchodzono głównie w celu zbierania dowodów na zbrodnie wojenne hitlerowców, by wykorzystać je do własnej propagandy i kreować się na bohaterów i wyzwolicieli. Takie „post factum” to żadne bohaterstwo (przynajmniej dla mnie). Faktem natomiast są konsekwencje wyzwolenia Polski przez tych „gierojów”, którzy zachowywali się na naszych terenach jak barbarzyńcy po PODBOJU! (a nie po „wyzwoleniu”). Nie muszę też chyba przypominać, że „wyzwolone” obiekty były później ponownie użyte przez owych „wyzwalaczy” do własnej „wyzwoleńczej” działalności na rzekomo „wyzwolonych” terenach wobec rzekomo „wyzwolonej” ludności. Na czym polegała ta działalność przypominać chyba nie trzeba. Do dziś los sporej liczby „wyzwolonych” jest nieznany, a odkopywanie anonimowych grobów spotyka się z trudnościami „natury formalnej”.

Tak jak nie trawię faktu wykorzystywania przez propagandę nazistowską zbrodni katyńskiej do kreowania się na obrońcę przed barbarzyństwem sowieckim, tak nie trawię wykorzystywania przez propagandę sowiecką zbrodni jakiej naziści dokonywali w obozach jenieckich… Przyganiał kocioł garnkowi – obie strony siebie warte!

Zaś co do słów Pana Schetyny, to są one tak głupie i niewarte uwagi (chyba tylko jako przykład własnej ignorancji) że nie warto się nimi zajmować. W jaki sposób Pan Schetyna doszedł do wniosku że to właśnie Ukraińcy „wyzwalali” ten obóz, a nie np. jacyś zakaukascy koczownicy których było pełno w Armii Czerwonej, nie mam pojęcia… Każdy mały polityk na poczet propagandy (szkoda że znowu obcej) potrafi zrobić z siebie durnia i jemu się to udało. Szkoda bo stało się to ze szkodą dla wizerunku Polski którą bądź co bądź Pan Schetyna reprezentuje…(Odys)

podobne: O „wyższości” holokaustu.IL nad holokaustem.PL oraz: Mówienie o „polskich obozach” w rocznicę pierwszego transportu Polaków do Auschwitz jest niedopuszczalne! a także: Robert Cisek: Pokłosie czyli… inkryminacja Polaków o antysemityzm vs. historyczne fakty. i to: „Orzeł niezłomny” o marginalizowaniu przez Zachód tragicznych doświadczeń Polaków w czasie wojny.

rys. Arkadiusz Gacparski

rys. Arkadiusz Gacparski

Wirtualna Polonia

MoszeKantorCzechy: forum o ofiarach Holocaustu


Żydom grozi exo­dus z Eu­ro­py
– ostrzegł pre­zes Eu­ro­pej­skie­go Kon­gre­su Żydów Mosze Kan­tor. Swoje obawy wy­po­wie­dział pod­czas roz­po­czę­te­go w cze­skiej Pra­dze forum o ofia­rach ho­lo­cau­stu. 

View original post 102 słowa więcej

Reklamy

9 comments on “W rocznicę obchodów wyzwolenia Auschwitz (bez Pileckiego). Mosze Kan­tor: „Putin jest wiel­kim przy­ja­cie­lem śro­do­wisk ży­dow­skich”. Czy żydom grozi exodus? Brytyjski historyk ostro o bierności Zachodu wobec zagłady.

  1. Pingback: Prawo do pamięci (tym którzy za mało umarli) | Łódź Odysa

  2. Pingback: Rosyjska Gazeta: „AK zabijała czerwonoarmistów” (publikacja dokumentów o AK). IPN odpowiada na rosyjską prowokację. Żołnierze Wyklęci i ostatnie polskie powstanie. | Łódź Odysa

  3. Pingback: Putin przeinacza historię. Pomnik smoleński w zamian za krasnoarmiejski. Grecja chce od Niemiec reparacji wojennych. Łukaszenka: Białoruś nigdy nie będzie częścią Rosji. | Łódź Odysa

  4. Pingback: Schetyna: przejazd „Nocnych Wilków” przez Polskę to prowokacja. Załdostanow: Polacy są wojownikami, z którymi łącza nas wspólne wartości. Rosyjskie media: Ukraińcy dali w twarz polskiemu prezydentowi | Łódź Odysa

  5. Pingback: Wojujący Islam (również pośród uciekinierów z Afryki) i pokojowe przesłanie chrześcijan. Przyjmowanie uchodźców dobrowolne (UE potroi środki na walkę z nielegalną imigracją). Polska znowu oskarżana o kolaborację z nazistami przy holokauśc

  6. Pingback: Gospodarka Rosji stacza się, ale katastrofy już raczej nie będzie. Czy nacjonalizacja Banku Centralnego Rosji to element planu Rothschildów? Ukraina: Strach przed wojną paraliżuje biznes, kredyt z MFW to pomoc czy drenaż? Kijów walczy o reformy en

  7. Pingback: Leszek Żebrowski: 1945 rok – wyzwolenie czy początek nowej okupacji? | Łódź Odysa

  8. Pingback: Wojna Informacyjna: Kto komu narzuci narrację? Rosyjska propaganda specjalnie dla Polaków, Sputnik wylądował. Rząd chce blokować wrogie inwestycje. Słowo o agenturze wpływu. | Łódź Odysa

  9. Pingback: Przyzwoitość, moralna wina i moralni sprawcy czyli… kto i dlaczego w czasie wojny „bał się bardziej Polaków niż Niemców”. Reinefarth, Dirlewanger, Kamiński. „Workhouse” jako brytyjski wkład w „państwo opiekuńcze&

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s