Stanisław Michalkiewicz: „Wchodzimy w etap konfrontacji” czyli kto dla kogo mosty pali. Spadek sprzedaży Wyborczej i „inwigilacja” Durczoka.


„…Tak czy owak, pożar Mostu Łazienkowskiego oznacza, że wkraczamy w etap konfrontacji między bezpieczniackimi bandami. Wyrazem tej konfrontacji jest nawet drobiazg w postaci inwigilacji redaktora Kamila Durczoka z TVN, w której obok funkcjonariuszy policji uczestniczyli funkcjonariusze tygodnika „Wprost”. Podejrzewam, że ten tygodnik od samego początku był odkrywką jednej z ubeckich frakcji, podobnie jak TVN, którą to stację podejrzewam, że jest telewizyjną ekspozyturą wojskowej razwiedki. To nawet dobra wiadomość, bo jak zaczynają się rezać między sobą, to mają mniej czasu żeby prześladować nas. Najlepiej byłoby, by się nawzajem co do jednego powyrzynali – czego im serdecznie życzę. Stanisław Michalkiewicz.”

Ja bym jednak nie byłbym aż takim optymistą jak Pan Michalkiewicz… Przecież Panowie Szlachta nawet kiedy organizowali zajazdy na swoich sąsiadów, to nie dawali w tym czasie odpocząć swoim folwarkom i ludziom w nich pracujących. Praca musiała wrzeć chociażby po to żeby Pan Szlachcic mógł sobie wojować – bo wojna ZAWSZE kosztuje. A zatem i w tym wypadku będzie wprost przeciwnie! Mało tego.

Przecież „łatwopalny most” (swoją drogą interesująca sprawa jak w ogóle most mógł się zapalić, przecież to nie kanister z benzyną, ani jakaś kurna chata) trzeba będzie odbudować i to za nie małe pieniądze (oczywiście PUBLICZNE). Podobno remont Mostu Łazienkowskiego „w szerszej perspektywie” był planowany przez warszawski ratusz jeszcze przed pożarem. No cóż, perspektywa znacznie się poszerzyła (i przyspieszyła) po pożarze 😉 I tu podejrzewam niecny plan na mańkę historii o „zbitej szybie„. Kto zostanie wyznaczony do tego geszeftu i z czyjego nadania, może dać nam wskazówkę na pytanie kim był „chuligan” który spalił za sobą ten most i w czyim interesie to zrobił. Bo niestety obawiam się że samo śledztwo w tej sprawie wskaże kolejny raz na „samobójstwo” tym razem mostu 😛 (dlaczego nie!, w tym kraju nie takie cuda już się zdarzały). Wytłumaczenie obywatelom naszego nieszczęśliwego kraju którzy czerpią swoją wiedzę o świecie z telewizora, że mieliśmy w tym wypadku do czynienia ze „złośliwością natury rzeczy martwych” tudzież z „Bożym dopustem” (w państwie znajdującym się „pod okupacją Watykanu” wszystko jest możliwe 😛 ) z pewnością wielu obywatelom wystarczy za wiarygodną przyczynę tej „pięknej tragedii”, nawet jeśli są niewierzący (wszak wiadomo że nie chodzi o to że Boga nie ma, ale o to że jest zły bo dopuszcza do takich tragedii)…

Fakty bowiem są takie (póki co) że jest okazja do zarobku kosztem właśnie podatników, więc niech nikogo nie zmyli drugorzędność „operacji most” na tle innych „poważniejszych” wydarzeń – wszak kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi przeważnie o pieniądze. W wypadku mostu odpowiedni inwestorzy (może powstanie na tę okoliczność jakaś kolejna spółka celowa typu NCS 🙂 z (nie)pełnosprawnym menadżerem typu Pan Kapler) już niedługo policzą o jak duże pieniądze (z naszych kieszeni) chodzi 😉

Premier spyta ministra finansów o pieniądze na Most Łazienkowski.
IAR – Kraj
17.02.2015 (IAR) – Rząd chce pomóc w odbudowie Mostu Łazienkowskiego. Rzeczniczka gabinetu Ewy Kopacz zapowiedziała w TVN24, że dziś premier ma prosić o pieniądze ministra finansów, Mateusza Szczurka.

Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła, że Warszawa musi otrzymać wsparcie na odbudowę, bo Most Łazienkowski nie służy wyłącznie mieszkańcom stolicy. Trasa Łazienkowska jest de facto tranzytowa. Rząd na razie czeka na oszacowanie strat, a to może potrwać nawet kilka tygodni. Na razie wiadomo, że sytuacja jest poważna, a odbudowa będzie kosztowna – powiedziała rzeczniczka rządu.

Warszawski Most Łazienkowski zapalił się w sobotę. Gaszony był do niedzieli rano. Przeprawa do tej pory nie została otwarta, a jej dotychczasowi użytkownicy są kierowani na objazdy. Niewykluczone, że konieczny będzie remont generalny mostu, pierwotnie planowany na przyszły rok. Sprawę pożaru bada prokuratura.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVN24/to/magos

…Nie jest zatem aż tak ważne to że ktoś za sobą mosty pali (o czym pisze Pan Michalkiewicz w innym kontekście), ważne kto dostanie „kontrakt” na ich odbudowanie, i jaka nowa „spółka” (nawiązując do wspomnianego kontekstu)  dzięki tej odbudowie rozkwitnie, oraz kto za ten interes zapłaci  😉

To są oczywiście luźne dywagacje i nie zamierzam nikomu udowadniać że w przypadku spalonego mostu „tak to właśnie leciało”. To o czym napisałem jest jedną z hipotez a historia oceni czy słuszną. Wolałbym się mylić (naprawdę). Tymczasem pilnujmy mostów! bo raz – ich odbudowa sporo kosztuje, a dwa – nie będziemy mieli gdzie mieszkać gdy już nasz gmach Polska się zawali. 😉

…Odys

PS… Sprawy Durczoka (gościa od upier… stołu) nie znam, ale fakt że dopiero teraz ją nagłośniono choć ma ona już swoją historię (o czym więcej tu: Kto i czym „upierdolił” stół Kamila Durczoka? i żeby nie wyjść na oszołoma że to „prawackie pomówienia” również tu: Znany dziennikarz telewizyjny, Ten, którego imienia nie wolno wymawiać, który składa swoim pracownicom dwuznaczne propozycje, a czasem nawet bardzo jednoznaczne), może sugerować że pewne środowiska zerwały ze sobą tzw. „sztamę” i tak jak brzydzę się babraniem w tego typu „sensacjach”, tak jestem ciekaw co jeszcze w tym lewackim kotle wypłynie na wierzch (liczę na coś poważniejszego od obyczajowego skandalu). Swoją drogą ciężko uwierzyć, że w stacji która tak głęboko się pochyla nad kwestią godności kobiet (walcząc z tradycyjnym modelem rodziny, obrzydzając kobietom rolę matki oraz żony) mogłoby dojść do czegoś wręcz odwrotnego, tj. do pochylania samych kobiet w niecnym celu ich wykorzystania właśnie. No dobra… wcale mi nie jest ciężko w to uwierzyć, bo te media to po prostu amoralne szambo (o czym więcej tu: Lewackie media , pedofilia, Michnik , Durczok) lansujące wizję seksualizacji relacji międzyludzkich (o czym więcej tu: “Nowoczesne” społeczeństwo, czyli “róbta co chceta” a nawet więcej róbta!).

Na koniec zwracam uwagę na inną optymistyczną informację z że tak powiem medialnego podwórka (bratniego dla stacji TVN), otóż: „Rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej”, wydawanej przez Agorę, spadło w 2014 roku do 191,7 tys. egzemplarzy z 220,06 tys. rok wcześniej, wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Średnia sprzedaż egzemplarzowa wydań drukowanych „Gazety Wyborczej” spadła w ciągu 2014 roku o 14,81% i wyniosła 113 009 egz. Sprzedaż ogółem z kolei spadła r/r do 170,24 tys. w 2014 roku, podano w zestawieniu…” (ISBnews)

polecam również: Przypomnienie: POlska (wiecznie) w budowie czyli… podobne: Coraz mniej Polaków wybiera „Wyborczą” – kolejny miesiąc spadku sprzedaży.

rys. Jerzy Krzetowski

rys. Jerzy Krzetowski

Wirtualna Polonia

Sytuacja polityczna w naszym nieszczęśliwym kraju jest albo odbiciem kompromisów, jakie państwa poważne zawierają między sobą – i wtedy w polityce wewnętrznej mamy „rok spokojnego Słońca” – albo konfliktu interesów – i wtedy mamy, niekiedy nawet bardzo gwałtowną – „wojnę na górze”. 

View original post 816 słów więcej

Reklamy

3 comments on “Stanisław Michalkiewicz: „Wchodzimy w etap konfrontacji” czyli kto dla kogo mosty pali. Spadek sprzedaży Wyborczej i „inwigilacja” Durczoka.

  1. Pingback: Państwo prawa: PKW łamanie przepisów, sfałszowany protokół wyborczy. Epilog „afery podsłuchowej”. Mariusz Kamiński przed sądem. Sprawa Ziętary: śledztwo w sprawie nacisków na świadków, Gawronik na wolności. Prawo o zawiązkach z

  2. Pingback: „Zawieszenie i dziewczyna”, fobia, absurdy oraz niusy ważne i mniej ważne (wizyta Dudy w Chinach na cenzurowanym). „Dziennikarz służalczy to najbardziej żałosna kreatura” czyli… Ile jest dziennikarstwa w „polskich

  3. Pingback: Ciemnogród w postępowej gazecie? Ks. Tischner udzielił Wyborczej „wywiadu”… zza grobu. | Łódź Odysa

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s