Rosja: pogrzeb Niemcowa to pogrzeb epoki, tymczasem główny świadek zabójstwa opuścił Rosję. Michalkiewicz o męczeństwie za demokrację.


Rosja: pogrzeb Niemcowa to pogrzeb epoki

03.03.2015 (IAR) – Moskwianie pożegnają dziś Borysa Niemcowa. Zastrzelony w piątek lider rosyjskiej opozycji, zostanie pochowany na cmentarzu trojekurowskim rosyjskiej stolicy. Przyjaciele mówią, że wraz ze śmiercią Niemcowa, kończy się pewna epoka w Rosji.

Niemcow był symbolem Rosji lat 90-tych ubiegłego wieku gdy krajem rządził prezydent Borys Jelcyn, uważa była polityk Irina Hakadama. Niemcow zajmował wtedy funkcję wicepremiera i stał się symbolem romantycznego podejścia do rządzenia ale i błędów władz z tamtego okresu. „ Dlatego jego zabójstwo jest zabójstwem epoki” – stwierdziła Hakamada w wywiadzie dla rozgłośni radiowej „Kommersant.FM”.

Tymczasem niezależny politolog Dmitrij Oreszkin powiedział Polskiemu Radiu, że po morderstwie Niemcowa jeszcze bardziej ucierpiała reputacja Rosji na arenie międzynarodowej. „Relacje Rosji z Europa stały się jeszcze bardziej odległymi i chłodnymi” – podkreślił Oreszkin. Zauważył, że w zabójstwach w Rosji można zaobserwować pewien trend. Giną głównie politycy, dziennikarze oraz aktywiści społeczni którzy popierają demokratyczne i europejskie wartości.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/Moskwa/nyg

….tiaaaa kolejny „męczennik” na ołtarzu „społeczeństwa obywatelskiego” i tzw. „demokracji” 🙂 Jak to z tym Niemcowem było naprawdę pewnie nigdy się nie dowiemy, ale nieco światła na jego postać, jak i możliwą przyczynę tego nienaturalnego zgonu rzuca Pan Michalkiewicz…

„…Borys Niemcow był żywą ilustracją trafności perskiego przysłowia, że „dobry kogut w jajku pieje”.(…) 

Rosja jednak jest krajem znacznie większym od naszego, obecnie znowu nieszczęśliwego kraju, toteż i Borys Niemcow zaczął robić karierę nieco później. Ale i on już w wieku 32 lat został gubernatorem obwodu niżnonowogrodzkiego i piastował to stanowisko aż do roku 1997, kiedy to został wicepremierem rządu w Moskwie. Warto zwrócić uwagę, że ten pierwszy okres, to prezydentura Borysa Jelcyna, który został prezydentem Rosyjskiej Federacyjnej Republiki Radzieckiej i w tym charakterze wydał dekret o przejęciu na własność tej republiki wszystkich zasobów materialnych, co dosłownie usuwało ziemie spod nóg Michałowi Gorbaczowowi, jako prezydentowi Związku Sowieckiego, który w następstwie tego dekretu został kimś w rodzaju „Jana Bez Ziemi”. W tej sytuacji likwidacja Związku Sowieckiego i objęcie przez Borysa Jelcyna urzędu prezydenta Rosji była logiczną konsekwencją tamtego dekretu.

Poprzedzone zostało to „puczem Janajewa” który tyle strachu napędził prezydentowi Wałęsie, a który z perspektywy czasu coraz bardziej nabiera znamion ustawki. Wskazuje na to również okoliczność, że sławne dywizje: tamańska i kantemirowska ruszyły na Moskwę gwoli stłumienia puczu i utorowania Borysowi Jelcynowi drogi do prezydentury Rosji dopiero po skierowanym do nich liście „intelektualistów i biznesmenów”. Ci „intelektualiści i biznesmeni” musieli mieć olbrzymi ciężar gatunkowy, skoro ich słowa potrafiły uruchomić silniki czołgów obydwu tych dywizji. I rzeczywiście – jednym z tych „biznesmenów” był Borys Abramowicz Bieriezowski, innym – Władimir Gusiński, a kolejnym – Michaił Chdorkowski, którzy mieli jeszcze i dodatkową zaletę w postaci pochodzenia żydowskiego. Warto dodać, że Borys Abramowicz był w poprzednim wcieleniu nauczycielem akademickim z dochodem najwyżej 30 dolarów miesięcznie – ale po objęciu przez Borysa Jelcyna prezydentury Rosji, wszedł w posiadanie pól naftowych i innych kosztownych składników majątku.

Za jakie pieniądze? Aaaa, to tajemnica, na którą pewne światło rzuca okoliczność, że jeszcze w roku 1987 słynny finansowy grandziarz Jerzy Soros założył w Moskwie fundację swego imienia, która z jednej strony pełniła funkcję wywiadowni gospodarczej i agentury wpływu, podobnie jak u nas finansowana przez Jerzego Sorosa Fundacja Batorego, a z drugiej – narzędzia do przejmowania rosyjskich bogactw przez zaufanych ludzi Sorosa, to znaczy – rosyjskich Żydów w rodzaju Borysa Abramowicza. Pełnili oni rolę „słupów”, przy pomocą których Soros zaczął kontrolować rosyjską gospodarkę. Z czasem mogli się na boku dorobić i własnych pieniędzy, ale początkowo obracali majątkiem powierzonym, podobnie jak i u nas biznesmeni obracali pieniędzmi, jaka wojskowa razwiedka ukradła, m.in. w ramach afery Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Borys Jelcyn, który – podobnie jak Jacek Kuroń – miał do wódki już nie to, że skłonność, ale prawdziwą zapamiętałość, nadawał się na partnera grandziarza Sorosa jak mało kto, toteż żydowscy oligarchowie w Rosji bardzo go wspierali, obstawiając przy okazji własnymi kreaturami.

Czy takie właśnie były przyczyny sprawcze kariery Borysa Niemcowa? Nie da się tego wykluczyć tym bardziej, że pod koniec 1997 roku został wicepremierem rządu przy premierze Czernomyrdinie, zwanym również „Czarnomordinem”, którego prezydent Jelcyn zrobił nawet wiceprezydentem. „Czarnomordin” przyklepywał wszystkie geszefty żydowskich oligarchów, a Borys Niemcow, jako wicepremier, musiał przy tym co najmniej asystować. Na stanowisku wicepremiera dotrwał do roku 1998, a w rok później „w odstawkę” poszedł również sam Borys Jelcyn, po którym obowiązki wezyra objął zimny ruski czekista Władimir Putin, będący również kreaturą żydowskich oligarchów. On jednak ich przechytrzył, wprowadzając do fundacji Sorosa jednego agenta po drugim, a kiedy już nie było tam żadnego normalnego człowieka, nieznani sprawcy skradli całą dokumentację i twarde dyski komputerów i z rezultacie następnego ranka całe „społeczeństwo otwarte” z rozłożonymi nogami leżało przed Putinem na jego biurku. Borys Abramowicz i Włodzimierz Gusiński zrozumieli, że to nie żarty, że dobry fart przy Jelcynie skończył się bezpowrotnie i czmychnęli za granicę, skąd ujadali na złego Putina, a czasami tylko groźnie kiwali na niego palcem w bucie. W tym okresie największym inwestorem zagranicznym w Rosji stał się Cypr, gdzie zasłużonego odpoczynku zażywali „intelektualiści i biznesmeni”. Najwyraźniej ktoś musiał złożyć im propozycje nie do odrzucenia, bo ukradzione w Rosji bogactwa zainwestowali w tym kraju, dzięki czemu zimy ruski czekista zaczął wypłacać pensje i emerytury, na które wcześniej nie było pieniędzy.

No a teraz „nieznani sprawcy” zastrzelili Borysa Niemcowa. Ciekawe, kto im to zlecił: czy słynny finansowy grandziarz Soros – żeby Niemcow nie wypaplał złemu Putinowi wszystkiego, co wiedział o rozkradaniu Rosji, czy też zły czekista Putin, z obawy przed zagrożeniem ze strony Niemcowa, który zarzucał mu, że teraz to on rozkrada Rosję. Tak czy owak, Borys Niemcom stał się – być może nawet „bez swojej wiedzy i zgody” – męczennikiem rosyjskiej demokracji…” całość tu: michalkiewicz.pl

…tymczasem główny świadek zabójstwa Niemcowa Pani Anna Duricka opuściła Rosję, zanim jeszcze śledztwo zdołało się na dobre rozpędzić (oby nie przytrafił się jej w międzyczasie jakiś nieszczęśliwy wypadek). Jak tę okoliczność tłumaczą rosyjskie media? Ano całkiem niepoważnie, ale co tam, wszak to nie media decydują o tym czy świadek jest jeszcze komuś do śledztwa potrzebny czy też nie 😉

Rosyjskie media o zabójstwie Niemcowa.

03.03.2015 (IAR) – Rosyjskie media informują, że świadek zabójstwa Borysa Niemcowa – ukraińska modelka Anna Duricka – opuściła Rosję i wróciła do Kijowa. Przyjaciółka opozycjonisty była z nim w piątek wieczorem na moście w pobliżu Kremla, gdy padły strzały.

Gazeta „Moskowskij Komsomolec” zwraca uwagę, że dziewczyna jest świadkiem i nie można ograniczać jej prawa do przemieszczania się. Tym bardziej, że na Ukrainie musi opiekować się chorą matką. Duricka powiedziała wcześniej, że nie widziała przestępcy, który strzelał z tyłu. Odmówiła jednak poddania się testowi na wykrywaczu kłamstw.

Tymczasem dziennik „Izwiestia” pisze, że rosyjskie służby specjalne próbują obecnie ustalić ile osób uczestniczyło w zabójstwie opozycjonisty. Nie wykluczają, że oprócz zabójcy i osoby, która wskazała cel, w morderstwie uczestniczyli jeszcze inni sprawcy. Powołując się na własne źródła gazeta sugeruje, że za zabójstwem polityka mogą stać czeczeńscy bojownicy i ukraińskie służby specjalne. Według autora artykułu ich celem miałaby być destabilizacja sytuacji w Rosji.

Informacyjna AgencjaRadiowa/IAR/Włodzimierz Pac/Moskwa/zr

źródło: stooq.pl

…w świetle poszlak o jakich pisze Pan Michalkiewicz i nowych (dość ciekawych jak można przeczytać) okoliczności nie warto się już zastanawiać czy Niemcow zginął przypadkowo czy nie, (bo tak czy siak „musiał”) ale dlaczego teraz i kto zyskał najwięcej na jego śmierci. Jedno jest pewne – rosyjskim demokratom została wysłana jasna wiadomość „apazycji w Rasii dziełać nie nada!”. Komu jeszcze ta śmierć miała dać do myślenia, o tym jak już wspomniałem na początku pewnie nigdy się nie dowiemy. Tak czy siak dwie pieczenie na jednym ogniu zostały upieczone i czy się to komuś podoba czy nie to Rosję na to „stać” 😉 (Odys)

podobne: Śmierc Petroniusza – zemsta Nerona? Borys Bieriezowski nie żyje oraz: Słowo o ukraińskich oligarchach. i to: cynik9: „Amnestia dla oligarchy czyli”… jak cię piszą tak cię widzą (uwaga! mogą kłamać)

rys. Andrzej Krauze

rys. Andrzej Krauze

Reklamy

2 comments on “Rosja: pogrzeb Niemcowa to pogrzeb epoki, tymczasem główny świadek zabójstwa opuścił Rosję. Michalkiewicz o męczeństwie za demokrację.

  1. Pingback: Rosja: 9 maja w Moskwie bez Merkel i Camerona. Oskarżeni w sprawie Niemcowa zmieniają zeznania. Szczyt UE bez sankcji ale z rezolucją w sprawie Rosji (żądanie zwrotu polskiego Tupolewa). Ukraina: kredyt z MFW, Czy UE grozi fala uchodźców z Ukrainy?

  2. Pingback: Służby specjalne i dane Polaków. Pieniądze na walkę z rosyjską propagandą. Czy „taśmy Wprost” wypłyną raz jeszcze? Wyciek stenogramów (smoleńskich) pokazuje słabość państwa. Niemcki wywiad ma informacje o zamachu w Smoleńsku?

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s