Tamte dni.


*

„…jutro nie należy już do nas
Kochany — Kochana
będziemy tylko wymijać
swe puste cienie ciał
pozbawieni wspomnień
mamroczący samotnością”

Cyril Rolando - Obietnica wiecznej miłości

Cyril Rolando – Obietnica wiecznej miłości

Siedem Słów: Wczoraj. Dzisiaj. Jutro

**

przesytem codziennej rutyny głodni

czujemy się oszukani

tym czego nie ma

i nigdy nie było

wśród tamtych dni

w y (i d e a) l i z y w a n y c h

początku bez końca szukamy

…jak dzieci słodyczy

 

Tamte dni – Odys, 12 marzec 2016

***

„na nic się nie przyda poza poetycka
słowa uskrzydlone czy braterstwo dusz
gdy się w oczy sobie nie patrzy już z bliska
i gdy ciepły dotyk was nie łączy już…”

OnaWskazówka

 

Emma Hewitt – These days are ours HD

 

Reklamy

30 comments on “Tamte dni.

   • Bo jesteśmy niedoskonali.
    Błądzić jest rzeczą ludzką. Sztuką zaś, nie popełnić tego samego błędu dwa razy.
    Czasem jedyne co możemy zrobić to, zatkać uszy i zamknąć oczy, bo oszukanym pokarmem może się okazać choćby wypowiedź bliskiej sercu osoby…

    Polubione przez 3 ludzi

   • Nic dodać nic ująć… Jednak nie na tym życie polega by uciekać od wszystkiego i wszystkich (chyba że ktoś z własnej woli wybiera samotność), ale na umiejętności radzenia sobie z rozczarowaniami, powstawaniu z upadków i porażek i podążaniu dalej…
    I właśnie dlatego że nie jesteśmy doskonali: „Trzeba mieć do czego wracać, Czego trzymać się by sprostać. Trzeba jeszcze mieć w co wierzyć. By się z własną pieśnią zmierzyć…”
    Czego życzę wszystkim ludziom DOBREJ (to ważne) woli. I tradycyjnie Tobie. Pozdrawiam.

    Polubione przez 1 osoba

  • :-)) każdy człowiek jest inny i to na co możesz sobie pozwolić z JEDNYM nie robiąc mu przy tym krzywdy DRUGIEGO stawia na ostrzu noża, wywracając jego świat do góry nogami. wydaje mi się dlatego, że powinniśmy zamiast usprawiedliwiać się w swoim sercu [ja mam sumienie czyste bo intencje mam czyste] trzeba być trochę bardziej elastycznym//empatycznym w kontaktach z ludźmi, trzeba uważać na indywidualne cechy// skłonności tych, którym jeden zbyt miły gest buduje zamki z baniek mydlanych. :-))

   Polubione przez 2 ludzi

   • bo miłość//zauroczenie ma to do siebie, że nie pyta bezpośrednio „czy to do mnie”? kto tak robi, pokaż mi palcem? czy tu czy tu, ludzie boja się kompromitacji jak również tego że może się okazać, iż to jednak było adresowanej do.XYZ… :-)) łudzić się aż do końca to słaba strona miłości. jeśli dodać jeszcze do tego jakieś choćby nawet najmniejsze zbieżności [wizualne//nawet jeśli wcale nie zamierzone]] to powstaje jakaś taka kompletna paranoida, której zauroczony trzyma się jak pijany płotu. to naprawdę dla takiego człowieka sytuacja nie do pozazdroszczenia. osobiście ubolewam gdy widzę jak ktoś jawnie pogrywa sobie z uczuciami innych, no ale nie do mnie świat zbawiać! 🙂 [łapka]

    Polubione przez 1 osoba

   • Na to już nic nie poradzisz. Kochać można zawsze, nawet bezwarunkowo i bez wzajemności, do końca pamiętając – tylko trzeba sobie umieć z tym radzić.Jeśli ktoś w ten sposób nie potrafi (nie radzi sobie) to pozostaje „zabić” (odpuścić sobie) to co nas przerasta, ale zanim to nastąpi warto stanąć w prawdzie że żyje się złudzeniami… Tej roboty nikt za nas nie wykona. Zbawienie zależy od każdego indywidualnie, i każdy „homo sapiens” ma ku temu wszelkie narzędzia i środki – jeśli tylko taka wola… Cze!

    Polubienie

   • trochę da się poradzić :-)) trzeba uważać z kim i jak daleko posuwa się we flircie. pozdrawiam i czekam na kolejny wiersz ;-))

    Polubione przez 1 osoba

 1. gdyby każdy człowiek otwierając oczy postawił sobie za cel //dziś znów nie zagram z próżności na cudzych uczuciach // świat, w tym ten wirtualny,istotnie byłby znośniejszy a serc złamanych jakby mniej. niestety ludzie są głodni wciąż świeżych doznań międzyludzkich a niestety matrix ma to do siebie, że relacje w nim z gruntu są falsyfikatem – natomiast ludzkie uczucia//emocje nadal pozostają prawdziwe.ba! rzekłabym, że większość szukający towarzystwa//miłości w sieci jest -w mniejszym lub większym stopniu z przyczyn zależnych albo niezależnych- na bakier z komunikatywnością w świecie fizycznym – stąd ta ucieczka w sieć i jej nieporozumienie, które z racji braku bodźców dodatkowych(spojrzenia, gestu, tonu głosu) są znacznie mniej weryfikowalne przez co problematyczne//złudne. zabawne, bo w tym świecie wystarcz kilka beztroskich słów//emotek i można zrobić komuś niezłe „kuku na muniu” osobie naprawdę głodnej miłości i na nic potem traktowanie protekcjonalne czy z lekceważeniem. stało się – na odstanie trzeba czasu. :-))

  Polubione przez 1 osoba

  • Odpowiedzialność za słowa własne – jak najbardziej. Odpowiedzialność za czyjeś błędne wyobrażenia i fantazje – jak najbardziej nie… Jeśli ktoś pisze o tęsknocie, miłości, rozczarowaniu, pragnieniu, poszukiwaniu itp. to nie znaczy że od razu czegoś szuka, albo że pisze o tym z próżności (niech każdy sam siebie zapyta po co pisze o tym wszystkim). Chyba że szuka, ale myślę sobie że najpierw powinno się kogoś takiego bezpośrednio zapytać, zanim wpadnie się w pułapkę własnych projekcji a potem rozczarowania z WŁASNEJ winy.

   Polubione przez 1 osoba

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s