Była sobie miłość


„Jeśli należysz do tych, którzy kochali tylko raz to niewiele masz do powiedzenia. Ale jeśli to była prawdziwa miłość, to inni powinni milczeć w twojej obecności.” (Waldemar Łysiak z książki „M W”)

„Posiadamy naturalną tendencję do zakładania że chemia do jakiej dochodzi między dwoma duszami jest potwierdzeniem na to że będą one ze sobą na zawsze. Będąc na fali takiego uczucia niedorzecznym się wydaje możliwość oddzielenia nas od ukochanej osoby. Ale chemia nie jest naturalnym spoiwem i nie gwarantuje długowieczności takiego związku. To że czujemy się z taką osobą nieziemsko nie oznacza że jest ona naszym życiowym powołaniem jako partner. Mogła się zjawić z zupełnie innego powodu – żeby nas obudzić, ubogacić, zdruzgotać i otwierając na tyle szeroko że nigdy więcej się już nie zamkniemy. Być może została przysłana żeby wypolerować surowy diament naszej duszy zanim się zapadnie w otchłań. Być może zjawiła się po to by dać nam nową parę oczu. Porzućmy lepiej wobec takiej osoby nasze oczekiwania jeśli się już pojawi, bo będzie to tylko krótka wizyta” (Jeff Brown)

…bo wszystko zaczyna się w naszych głowach…” i czasem tam właśnie powinno pozostać

Daehyun Kim - Moment w którym Cię kochałem

Daehyun Kim – Moment w którym Cię kochałem

*

był taki moment

na jedno mrugnięcie oka

gdy byłaś ze mną w raju

za drugim razem

sam otworzyłem oczy

ale nie chciałem wierzyć

że to tylko chemia

dopiero za trzecim

„oświeciłaś” mnie

moim w tobie odbiciem

….

od tamtej pory milczę

(nie)kochany

**

Odys, 10 październik 2016

podobne: awers i rewers oraz: „Tam, gdzie rosną narcyzy”… pytania do lustra i to: Być albo nie być (kochanym) a także: jeśli miłość to za mało. i jeszcze: Kobieta Fatalna polecam również: Nie błagając o nic  i to: Jestem z wyobraźni oraz: Zaklęty w sen (zakochanej)

Hindi Zahra – Stand Up

Reklamy

7 comments on “Była sobie miłość

 1. Ja precyzuję uczucie zakochiwania się i miłości następująco…
  Aby tak naprawdę się zakochać, wcale nie trzeba wejść komuś do łóżka. Jasne?
  Robimy z TĄ osobą to samo co z innymi np. rozmawiamy, ale oddźwięk jest inny! Potem jest nam coraz bardziej piękniej i inaczej niż z pozostałymi. Nie można przestać mimo bólu, który zaczyna doskwierać.
  To się rodzi i dzieje mimo naszej najlepszej woli! Mądrej woli, która chciałaby to powstrzymać? Ja bym powiedziała, że WOLA nie miesza się do miłości! Nie ma szans, a może nie wypada jej, bo to jest przecież PRAWDZIWA MIŁOŚĆ.
  Poza tym, TA prawdziwa miłość przychodzi zawsze niepożądanie i znienacka!!!! Inne nie są prawdziwe, czy też pełne.
  Miłość w wygodzie, to takie 45% pełni miłości, bo w prawdziwej miłości nie ma miejsca na dobra materialne: pieniądze i prezenty, za to są “tanie symbole”. Jest pokarm dla duszy, a trucizna dla ciała i nie każdemu jest to dane w życiu przeżyć, nie każdy jest tak dojrzały i zasłużył na to szczęście oraz brzemię jednocześnie.
  Może i dobrze…”

  Polubienie

Dodaj komentarz (byle bez epitetów i wulgaryzmów)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s